Bitcoin Miktarlarını Açıkladılar! Elon Musk’dan Şoke eden Sözler!

Tesla Ve Bitcoin

 

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Elon Musk, Tesla’nın 42K bitcoin’e sahip olduğuna dair ipuçları verdi. Tesla CEO’su Elon Musk, Bitcoin varlıklarının adil piyasa değerinin 30 Haziran itibariyle 1,47 milyar dolar olduğunu açıkladı. Sonra Tesla’nın “birazcık” Bitcoin‘e sahip olduğunu ima etti.

Bitcoin Tesla Yaklaşık 42 Bin Adet Bitcoin Tutuyor!

bitcoin

Tesla’nın firmasının CEO’su, TechnoKing lakaplı Elon Musk, Tesla hissedarı Dave Lee tarafından Twitter’da sağlanan kaba bir hesaplamaya yanıt olarak elektrikli otomobil şirketinin sahip olduğu BTC sayısı hakkında yorum yaptı.

Lee, hesaplamasında, şirketin ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) sunduğu formda. Gösterildiği gibi Tesla’nın tüm Bitcoin varlıklarının adil piyasa değeri olarak 1,47 milyar dolardır ibaresi kullandı. Tesla’nın açıklaması tam olarak şu şekildeydi;

30 Haziran 2021 itibariyle, tutulan dijital varlıklarımızın defter değeri 1,31 milyar dolardı ve bu da 50 milyon dolarlık kümülatif değer düşüklüğünü yansıtıyor. 30 Haziran 2021 itibariyle bu tür dijital varlıkların adil piyasa değeri 1,47 milyar dolardı.

Lee açıklamalarında 30 Haziran kapanışında yaklaşık 35.040 dolar olan Bitcoin fiyatını baz aldı. O gün, Bitcoin.com Markets verilerine göre Bitcoin fiyatının en yüksek seviyesi 35.189.75 dolar ve en düşük seviyesi 34.155.90 idi.

Tahmini Tesla’nın 42.069 BTC‘yi elinde tuttuğunu gösteriyor. Elon Musk daha sonra sayın Lee’nin tweetine şu şekilde yanıt verdi: “O kadar çok Bitcoinimiz yok, ama yakın.”

Bitcoin Yatırımlarına Önem Veriyorlar!

Bitcoin

Tesla, ilk çeyrekte 1,5 milyar dolar değerinde BTC satın aldı. Şirket ayrıca Mart ayında kripto para birimi BTC’i bir ödeme aracı olarak kabul etmeye başladı, ancak Mayıs ayında çevresel kaygıları öne sürerek bu işlemi durdurdu. Ancak Musk, yakın tarihli bir BTC etkinliği olan “The B Word” de Tesla’nın muhtemelen BTC’i yeniden ödeme aracı olarak kabul etmeye devam edeceğini söyledi.

İkinci çeyreğin sonunda şirket, fiyat düşüşlerinden sonra BTC varlıklarını 1.311 milyar dolar olarak bildirdi. Nisan ayında, elektrikli otomobil şirketi Tesla’nın BTC zulası 2,5 milyar dolar değerindeydi.

Bitcoin Sadece Şirket Yatırımı Değil

bitcoin elon musk

Elon Musk B Word etkinliği sırasında yaptığı açıklamasında sadece Tesla’nın Bitcoin sahibi olmadığını belirtti. Diğer şirketi SpaceX’de dahil olmak üzere, kişisel olarak da Bitcoin‘e sahip olduğunu açıkladı. Musk ayrıca Ethereum ve dogecoin’e de sahip olduğunu belirtti.

BTC hazinelerinin bir listesine göre. Tesla’dan daha fazla BTC’e sahip olan tek halka açık şirket Microstrategy. BTC yanlısı Michael Saylor tarafından yönetilen Microstrategy, BTC biriktirmeyi birincil hedeflerinden biri haline getirdi. Şirket şu anda yaklaşık 105.085 BTC sahibi.

0 0 Oylar
İçeriği Oyla

Güncel analiz ve haberlerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin, Telegram ve Analiz kanalımıza katılın!

Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook