Diğer
  Ana SayfaHaberBitcoin Madencileri BTC Satışlarına Devam Ediyor!

  Bitcoin Madencileri BTC Satışlarına Devam Ediyor!

  -

  Bitcoin Madencileri Zararlarını Karşılamak İçin Satış Yapıyor!

  Bitcoin Madencileri, kârlarının en üst seviyelerden %80 oranında düşmesiyle, kripto piyasasının en kötü kargaşasıyla karşı karşıya kalmaya devam ediyor. Artan kapitülasyon baskısının ardından, Poolin (çok varlıklı madencilik platformu), 2 yıl içinde cüzdanlardan 10.000 Bitcoin içeren en büyük madenci çıkışını kaydetti.

  Açıklamaya göre, popüler bir madencilik havuzu olan Poolin, madencilerinin fonları başka cüzdanlara taşıması, günlük maliyetleri finanse etmesi veya bir BTC- çalıştırmakla ilişkili enerji maliyetlerini karşılaması için bir yol olabileceğini gösteren büyük bir çıkışa tanık oldu.

  Çıkış, artan madencilik zorluğu, düşen Bitcoin fiyatları ve madencilik işinin karlılığının düşmesi nedeniyle bazı madencilik şirketlerinin işletmelerini kapattıktan sonra gerçekleşti.

  Madenciler tarafından farklı cüzdanlara ve borsalara gönderilen BTC miktarını gösteren bir ölçüm olan Madencilerden Bitcoin Toplam Transfer Hacmi, Poolin’in 10 BTC çıkışından sonra keskin bir şekilde 2 yılın en yüksek seviyesine yükseldi. İşte Bitcoin’in en son Toplam Transfer Hacimlerinin Glassnode’dan alınan tablosu;

  Kripto para birimi borsalarına giden BTC madencisi çıkışları

  Önceki haftalarda en yüksek madenci kapitülasyonunu kaydetmesine rağmen, yukarıdaki veriler mutlaka madenci satışlarını yansıtmaz, ancak madencilerin işlerini değiştirdiği şeklinde yorumlanabilir. (Bknz: Madencilik Nedir?)

  Bitcoin madencilerinin eylemleri, genellikle genel kripto para piyasasının duygularını yansıtıyor, çünkü satışların çoğu, madencilerin düşen fiyatlar nedeniyle kendilerini kayıplardan korudukları için gerçekleşiyor.

  Bitcoin Üretim Maliyeti Kaç Dolar?

  Güncel istatistiklere göre, bitcoin üretim maliyetinin BTC’nin mevcut USD (Dolar) spot piyasa değerinden çok daha yüksek olduğunu gösteriyor. kaydedilen verilere göre, şuanda ortalama madencilik maliyetinin 19.662 $ olduğunu, BTC’nin USD değerinin birim başına 16.120 ABD doları olarak kaydedildiğini gösteriyor. (Bknz: Bitcoin Üretim Maliyeti)

  Bununla birlikte, yukarıdaki ölçüm, coinleri hızlı tasfiye için borsalara veya saklama için cüzdanlara gönderildi. İyi haber şu ki, kripto para borsalarına giden BTC madenci çıkışlarının miktarını ölçmek için başka bir metrik var.

  Kasım ayı verilerine göre, borsalara transfer hacimleri 26 Kasım’da 650 BTC ile en yüksek seviyeye ulaştı. Borsalara transfer hacimlerindeki ani artış, Bitcoin piyasasının savunmasız hale geldiğini gösterdi. Ancak, hacimler o zamandan beri düştü ve günlük 50BTC seviyesinin altında kalıyor.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Ethereum Fiyat Analizi! Kritik Bölgeye Yaklaşıyor!

  Ethereum'un fiyat grafiğini incelediğimizde, düşüş trendi içerisinde olduğu ve 1830$ desteğine doğru bir düşüş yaşadığı gözlemlenmektedir. ETH'nin fiyatı, belirtilen destek aralığından dönüş sağladığı takdirde yükseliş hareketini sürdürebilir.

  Verilere Göre, Bitcoin Yatırımcıları Panik Satışı Yapmamak için Kararlı Görünüyor

  Binance ve Coinbase davaları kripto para piyasasında korku yarattı ancak yatırımcıların panik satışı yapmadığı verilerde görüldü.

  Bitcoin Yükseliş Hareketine Devam Edecek Mi? Güncel BTC Analizi!

  Bitcoin'in kısa vadeli fiyat grafiği, güçlü alıcılarla karşılaşarak 26.364$ seviyesindeki 0.5 Fibonacci desteğinden yükseliş gerçekleştirdi. Ancak belirli seviyelerin üzerinde veya altında kalıcılık, BTC'nin gelecekteki hareketi açısından belirleyici olacaktır.

  BitMEX Kurucu Ortağı Hayes, Bitcoin için Pozitif Kalmaya Devam Ediyor

  SEC'in Binance ve Coinbase borsasına karşı başlattığı davalar piyasayı sarstı ancak Arthur Hayes, Bitcoin için hala pozitif.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler