Diğer

  Bitcoin Madencileri BTC Satışlarına Devam Ediyor!

  Bitcoin Madencileri Zararlarını Karşılamak İçin Satış Yapıyor!

  Bitcoin Madencileri, kârlarının en üst seviyelerden %80 oranında düşmesiyle, kripto piyasasının en kötü kargaşasıyla karşı karşıya kalmaya devam ediyor. Artan kapitülasyon baskısının ardından, Poolin (çok varlıklı madencilik platformu), 2 yıl içinde cüzdanlardan 10.000 Bitcoin içeren en büyük madenci çıkışını kaydetti.

  Açıklamaya göre, popüler bir madencilik havuzu olan Poolin, madencilerinin fonları başka cüzdanlara taşıması, günlük maliyetleri finanse etmesi veya bir BTC- çalıştırmakla ilişkili enerji maliyetlerini karşılaması için bir yol olabileceğini gösteren büyük bir çıkışa tanık oldu.

  Çıkış, artan madencilik zorluğu, düşen Bitcoin fiyatları ve madencilik işinin karlılığının düşmesi nedeniyle bazı madencilik şirketlerinin işletmelerini kapattıktan sonra gerçekleşti.

  Madenciler tarafından farklı cüzdanlara ve borsalara gönderilen BTC miktarını gösteren bir ölçüm olan Madencilerden Bitcoin Toplam Transfer Hacmi, Poolin’in 10 BTC çıkışından sonra keskin bir şekilde 2 yılın en yüksek seviyesine yükseldi. İşte Bitcoin’in en son Toplam Transfer Hacimlerinin Glassnode’dan alınan tablosu;

  Kripto para birimi borsalarına giden BTC madencisi çıkışları

  Önceki haftalarda en yüksek madenci kapitülasyonunu kaydetmesine rağmen, yukarıdaki veriler mutlaka madenci satışlarını yansıtmaz, ancak madencilerin işlerini değiştirdiği şeklinde yorumlanabilir. (Bknz: Madencilik Nedir?)

  Bitcoin madencilerinin eylemleri, genellikle genel kripto para piyasasının duygularını yansıtıyor, çünkü satışların çoğu, madencilerin düşen fiyatlar nedeniyle kendilerini kayıplardan korudukları için gerçekleşiyor.

  Bitcoin Üretim Maliyeti Kaç Dolar?

  Güncel istatistiklere göre, bitcoin üretim maliyetinin BTC’nin mevcut USD (Dolar) spot piyasa değerinden çok daha yüksek olduğunu gösteriyor. kaydedilen verilere göre, şuanda ortalama madencilik maliyetinin 19.662 $ olduğunu, BTC’nin USD değerinin birim başına 16.120 ABD doları olarak kaydedildiğini gösteriyor. (Bknz: Bitcoin Üretim Maliyeti)

  Bununla birlikte, yukarıdaki ölçüm, coinleri hızlı tasfiye için borsalara veya saklama için cüzdanlara gönderildi. İyi haber şu ki, kripto para borsalarına giden BTC madenci çıkışlarının miktarını ölçmek için başka bir metrik var.

  Kasım ayı verilerine göre, borsalara transfer hacimleri 26 Kasım’da 650 BTC ile en yüksek seviyeye ulaştı. Borsalara transfer hacimlerindeki ani artış, Bitcoin piyasasının savunmasız hale geldiğini gösterdi. Ancak, hacimler o zamandan beri düştü ve günlük 50BTC seviyesinin altında kalıyor.

  En son kripto para haberleri hakkında bilgilendirilmek için Twitter hesabımız ve Telegram kanalımız için bildirimleri açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Trump’a Suikast Girişiminin Ardından Bitcoin İki Haftanın Zirvesinde

  Donald Trump etrafındaki son siyasi kargaşa, Bitcoin’i...

  Ethereum Fiyat Artışı: Peter Brandt, ETH için Potansiyel %64 Artış Öngörüyor

  Ethereum’un fiyatı geçen hafta yaklaşık %10 arttı...

  Bitcoin Fiyatı Mt. Gox Rehabilitasyonu Korkuları Nedeniyle %3’ten Fazla Düştü

  Bitcoin'in son düşüşü, kripto para piyasasında dalgalanma...

  Son Tarih Ağustos 2024 Olarak Belirlendi: Terraform Labs’ın İflas Başvurusu LUNC Fiyatlarını Artırabilir

  Terraform Labs, LUNC fiyatının potansiyel etkileri üzerine tartışmalar başlatarak...

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Dogecoin (DOGE) Fiyatı ve Gelecek İhtimalleri!

  Dogecoin (DOGE)'in mevcut durumunu ve iyileşme potansiyelini piyasa zorlukları içinde keşfedin. Dogecoin yükselişe geçecek mi?

  Ethereum Fiyat Artışı: Kripto Analisti Önemli Bir Toparlanma Öngörüyor

  Ünlü kripto analisti Ali Martinez, önemli bir teknik göstergeye dayanarak Ethereum (ETH) için potansiyel bir toparlanma öngörüyor.

  Polkadot (DOT) Veri Analizi: Fiyata Etkisi Olacak Mı?

  Polkadot'un sosyal ve ağ etkinliği dikkate değer bir şekilde azaldı, ancak popülerliğini ve etkileşimini artırmak için çaba sarf ediliyor.

  BTC ve ETH Fiyat Analizi: Potansiyel Yükselişler ve Düşüşler

  Bitcoin ve Ethereum için sancılı bir haftada, uzmanlar her iki kripto para birimi için potansiyel toparlanmalar öngörüyorlar.

  Bitcoin Fiyat Analizi: $64K Seviyesine Geri Dönüş Mü?

  Bitcoin'in fiyatı hafif bir artış gösteriyor, ancak $64K seviyesini geri kazanmak için yeterli olacak mı? Yükseliş başlayacak mı?
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  Trump’a Suikast Girişiminin Ardından Bitcoin İki Haftanın Zirvesinde

  Donald Trump etrafındaki son siyasi kargaşa, Bitcoin’i iki haftanın en yüksek seviyesine çıkardı. Trump’ın kripto para yanlısı duruşu, seçim şansını önemli...

  Ethereum Fiyat Artışı: Peter Brandt, ETH için Potansiyel %64 Artış Öngörüyor

  Ethereum’un fiyatı geçen hafta yaklaşık %10 arttı ve şu anda kritik $3,400 eşiğinin hemen altında işlem görüyor. Bu yükseliş, geçtiğimiz haftanın...

  Bitcoin Fiyatı Mt. Gox Rehabilitasyonu Korkuları Nedeniyle %3’ten Fazla Düştü

  Bitcoin'in son düşüşü, kripto para piyasasında dalgalanma etkisi yaratıyor. Mt. Gox'un Bitcoin transferlerinin incelemesi, yatırımcılar için önemli endişeler ortaya koyuyor. ...