Diğer
  Ana SayfaHaberBitcoin Hash Oranı Yüzde 13 Düştü! Hash Oranı Nedir?

  Bitcoin Hash Oranı Yüzde 13 Düştü! Hash Oranı Nedir?

  -

  Bitcoin ve kripto paralarda volatil hareketler devam ederken, Bitcoin madencilik hash oranlarında sıkıntılar yaşanmaya ve madenciler kepenk kapatmaya devam ediyor. Bu yazımızda bitcoin madencilerinin hash oranlarından ve Bitcoin madencilerinin mevcut fiyat düşüşünden nasıl etkilendiğinden bahsedeceğiz.

  Bitcoin Hash Oranı Nedir?

  Bitcoin hash oranı, Bitcoin ağındaki işlemlerin doğrulanması için kullanılan bir ölçümüdür. Hash oranı, bir saniyede bir madenci tarafından çözülebilecek işlemlerin sayısıdır. Hash oranı, madencilerin işlemleri doğrulaması için kullandıkları matematiksel işlemlerin hızını ölçer. (Bknz: Bitcoin’in Kurucusu Kimdir?)

  bitcoin madencilik
  bitcoin madencilik

  Bitcoin ağı, madenciler tarafından işlenen işlemleri doğrulamak için bir blok zincirini kullanır. Her bir blok, birçok işlemi içerir ve bu işlemlerin doğruluğunu doğrulamak için bir hash değeri üretir. Hash değeri, bir blok içindeki işlemlerin tümünün bir özetidir ve bu özet, blok içindeki herhangi bir değişiklik yapıldığında değişir. Madenciler, yeni bir blok oluşturmak için çalışırlar ve bu blokta yer alan işlemleri doğrulamak için hash değerleri üretirler. Hash oranı, madencilerin ürettiği hash değerlerinin sayısını gösterir.

  Hash oranı, Bitcoin ağının gücünü ölçer ve ağın gücü arttıkça hash oranı da artar. Ağın gücünü artırmak, işlemlerin daha hızlı doğrulanmasını sağlar ve bu da ağın daha güvenli ve istikrarlı hale gelmesini sağlar.

  Bitcoin Hash Oranı Düşüyor!

  Bitcoin’in (BTC) hash oranı, 26 Aralık’ta kaydedilen yaklaşık 240 EH/s’den 27 Aralık’ta %13 düşerek 202,17 EH/s’ye düştü. O zamandan beri, yazı sırasında 234 EH/s’ye seviyelerine kadar düştü.

  Hashrate düşüşünün, madencilik zorluğunda %7 ila %10 arasında bir düşüşe yol açması bekleniyor. Bitcoin’in madencilik zorluğu 35.36T ile rekor seviyeye yakın. Bitrawr’a göre tahmini düşüş, madencilik zorluğunun 31T ile 32T arasına düştüğünü görülebilir. (Bknz: Kripto Para Nedir?)

  Noel haftasında, ABD’deki büyük madencilerin düşüş nedeniyle operasyonlarını durdurması nedeniyle BTC’nin hash oranı %40’ın üzerine düştü. Getiri oranı kısa süre sonra Noel gününde toparlanarak 247,87 EH/s civarında zirveye ulaşırken, o zamandan beri kademeli olarak düşüş yaşıyor.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Bitcoin Fiyatında 27 Bin Dolar Üzerine Dönüş için Gereken Şartlar Nedir?

  Bitcoin fiyatı 27.400 dolar direncinden aşağı doğru düzeltme yapıyor. BTC, 26.600 dolar direnç bölgesini aşmayı başarabilirse yeni bir yükselişe başlayabilir.

  Ethereum Fiyat Analizi! Kritik Bölgeye Yaklaşıyor!

  Ethereum'un fiyat grafiğini incelediğimizde, düşüş trendi içerisinde olduğu ve 1830$ desteğine doğru bir düşüş yaşadığı gözlemlenmektedir. ETH'nin fiyatı, belirtilen destek aralığından dönüş sağladığı takdirde yükseliş hareketini sürdürebilir.

  Verilere Göre, Bitcoin Yatırımcıları Panik Satışı Yapmamak için Kararlı Görünüyor

  Binance ve Coinbase davaları kripto para piyasasında korku yarattı ancak yatırımcıların panik satışı yapmadığı verilerde görüldü.

  Bitcoin Yükseliş Hareketine Devam Edecek Mi? Güncel BTC Analizi!

  Bitcoin'in kısa vadeli fiyat grafiği, güçlü alıcılarla karşılaşarak 26.364$ seviyesindeki 0.5 Fibonacci desteğinden yükseliş gerçekleştirdi. Ancak belirli seviyelerin üzerinde veya altında kalıcılık, BTC'nin gelecekteki hareketi açısından belirleyici olacaktır.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler