Salı, Ocak 26, 2021

Bitcoin Günlük 9,6 Milyar Dolarlık işlem ile zirvede!

2009 yılında piyasaya giren ve günümüze kadar toplamda 11 Trilyon Dolarlık İşlem hacmi yakalayan Bitcoin günlük olarak 9,6 milyar dolarlık işlem yürütüyor.

Ünlü analist PlanB’nin paylaştığı istatistiklere göre 2009 dan bu yana 11 Trilyon Dolarlık işlem yürüttü.Günlük 9,6 dolarlık işlem yürüten Bitcoin, Paypal’in yıllık işlem hacmini yalnızca 2 ayda yaparak yasal paralara ciddi bir fark atarak geride bırakıyor.Ayrıca PlanB’nin açıkladığı verilere göre geçtiğimiz aylarda bitcoin’in düşüşüne rağmen piyasadaki ilginin çok yüksek olduğunu belirtti.

Bitcoin Günlük
Bitcoin Volume

Bitcoin yasal paraları geçecek mi? Bitcoin Günlük İşlem Hacmi Neyin Kanıtı?

VISA ve MasterCard gibi yasal para alternatiflerinin yerini alabilir mi? sorusunun cevabını arayan bir grup araştırmacı yaptıkları araştırmaya göre 2029 yılında Bitcoin yasal para alternatiflerinin yerini alabileceğini söylüyor.

BTC v Visa/MasterCard/Paypal

DataLight’ın araştırmasında ise:

Bitcoin yalnızca 10 yılda, ödeme sektörünün liderleri ile rekabet edecek konuma geldi. Gelişimi ise katlanarak devam ediyor.

Gelecekte, Lightning Network gibi zincir dışı ölçeklendirme çözümlerinin de gelişmesiyle Bitcoin blockchain‘inde giderek daha az faaliyet gerçekleşecek. Yorumcular bu durumun, mevcut blok boyutlarının taleple başa çıkmasına yardımcı olacağını düşünüyor.

Bitcoin ve diğer kripto paraların fiyatları nelerden etkilenir?

Kripto para fiyatlarını etkileyen birçok etken vardır.Bunlar hepsinde çeşitlilik gösterir. Bitcoin fiyatı ele alınacak olursa; Bitcoin’i yeni çağın altını olarak düşünebilirsiniz. Son yaşanılan olaylardan örnek verecek olursak ABD-İran geriliminde BTC coin fiyatı yüzdesel olarak altından çok daha fazla arttı. (bknz: İran ABD Bitcoin Üçlüsününün kazananı Bitcoin) İnsanlar güvenli liman olarak Bitcoin’e yatırım yapmaya başladılar. Ancak elbette bunu sadece altın olarak düşünemeyiz. Diğer etkenlerden bahsedecek olursak, ülkelerin kripto para ile ilgili açıklamaları da kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatı etkilemekte. Kripto Para Birimi BTC şu anda piyasadaki bütün kripto paralara göre piyasadaki olağanüstü bir baskınlığı var. Bu nedenle altcoinlerden biraz ayrılıyor. Altcoinler ise yukarıda bahsettiğimiz durumların dışında altcoinin bağlı olduğu şirketlerin durumu, balinalar gibi etkenlerden etkilenmekte. Örneğin hâlâ devam eden Ripple davası ripple hakkında belirsizliklere yol açmakta.

CoinOtag‘dan Bitcoin haberleri, Coin Haberleri ve Coin Yorumları başlıklarını takip edebilir, ayrıca Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Devrim Çaçal
  Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.58
  THYAO.IS₺12.63
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.48
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.34