Diğer

  Bitcoin Fiyatı, Çok Uzun Bir Aradan Sonra Yeniden 40 Bin Dolar Seviyesinde!

  • Güncel verilere göre, 27 Kasım’dan bu yana yaklaşık %9’luk bir fiyat artışının ardından tek bir Bitcoin, Nisan 2022’den bu yana ilk kez 40.000 doların üzerinde değere sahip oldu.
  • Bitcoin fiyatı, daha geniş kripto para piyasasının düşmesinden hemen önce, Nisan 2022’den bu yana ilk kez bu kadar yüksek oldu.
  • Bitcoin’in son yükselişi, önümüzdeki aylarda onaylanması geniş çapta beklenen spot Bitcoin ETF’leri beklentisiyle desteklendi.

  Bitcoin fiyatı, haftalık kapanış öncesinde Nisan 2022’den bu yana görülen en yüksek seviyelere ulaşmayı başardı: 1 Bitcoin 40 bin dolar!

  Bitcoin Fiyatı 40 Bin Dolara Yükseldi

  Bitcoin-BTC

  Güncel verilere göre, 27 Kasım’dan bu yana yaklaşık %9’luk bir fiyat artışının ardından tek bir Bitcoin, Nisan 2022’den bu yana ilk kez 40.000 doların üzerinde değere sahip oldu. Kripto para piyasasının geri kalanı da son günlerde toparlandı ve kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri geçtiğimiz gün %1 arttı.

  Bitcoin fiyatı, daha geniş kripto para piyasasının düşmesinden hemen önce, Nisan 2022’den bu yana ilk kez bu kadar yüksek oldu. Bitcoin’in 20 ayın zirvesine yakın olması, son 30 günde %15’lik bir artışı temsil ediyor ve Bitcoin fiyatı geçen yılın bu zamanından bu yana iki katından fazla arttı.

  Bitcoin’in son yükselişi, önümüzdeki aylarda onaylanması geniş çapta beklenen spot Bitcoin ETF’leri beklentisiyle desteklendi. Bu ETF’ler, Bitcoin’i gerçek zamanlı fiyatında işlem gören fonlardır ve analistlere göre SEC’in (Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu) son zamanlarda halktan görüş talep etmesi, kurumun Bitcoin ETF onayına hızlandırılmış bir zaman çizelgesinde olabileceğini gösterebilir.

  SEC, henüz büyük varlık yöneticileri arasında BlackRock, Fidelity, 21Shares & Ark Invest, Bitwise, VanEck, Wisdomtree, Invesco, Valkyrie, Global X, Hashdex ve Franklin Templeton’un başvurularına rağmen bir Bitcoin ETF’sini onaylamadı. İsviçreli varlık yöneticisi Pando Asset, spot Bitcoin ETF’si için onay arayan son şirket oldu ve SEC ile S-1 formu başvurusunda bulundu.

  Çok sayıda şirket ETF’leri işletmek için başvuruda bulundu ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) yakın zamanda bazı firmalarla görüşüyor. BlackRock ve Grayscale’in SEC ile sık görüşme gerçekleştirdiği bilinmektedir.

  Altcoin piyasası da hareketlendi

  Hafta sonu yükselen tek kripto para birimi Bitcoin değil. Ethereum bugün Mayıs 2022’den bu yana ilk kez 2.200 doların üzerinde işlem görüyor. Solana fiyatı 64 dolara kadar yükselirken, XRP fiyatı 0,626 dolara dokundu. Altcoin’lerde çok yüksek oranlarda yükselişler görülmese de, Bitcoin fiyatındakü güçlü artık tüm kripto dünyasında coşkuyla karşılandı.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Mox Bank, Hong Kong’da Bitcoin ve Ethereum Hizmetleri Sunacak!

  Mox Bank, Hong Kong'daki ekosisteme katılarak Bitcoin ve kripto para hizmetlerini sunmaya başlayacak; İşte detaylar!

  Alchemy Pay (ACH), ABD’nin New Hampshire Eyaletinde Lisans Aldı!

  Önde gelen fiat-kripto ödeme ağı ve altcoin projesi olan Alchemy Pay, ABD'nin New Hampshire eyaletinde para transferi için lisans aldı.

  DWF Labs, TokenFi Projesinin Kripto Parası TOKEN’e Yatırım Yapıyor!

  Web3 yatırım firması DWF Labs, TokenFi projesninin yerel kripto parası olan TOKEN'e 10 milyon dolarlık yatırım yapacağını açıkladı.

  Bitcoin Fiyatı Güçleniyor: Altcoin Sezonu Ne Zaman Başlayacak?

  Bitcoin fiyatı 68 bin doların üzerini görerek yeni zirveleri hedefledi; Ancak şimdi yatırımcılar altcoin sezonunun ne zaman başlayacağına odaklanıyor!

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Reddit Haberi Matic Fiyatını Uçurdu! Güncel MATIC Analizi

  Coinotag Twitter'da Reddit'in Matic satın aldığını duyurdu, bu habere bağlı olarak Matic %7 yükseldi. Reddit, Bitcoin ve Ethereum'u bilançosuna ekledi ve sanal ürünlerin satışında Ether ve Matic'i ödeme olarak kabul ettiğini belirtti.

  KSM Coin Uzun Vadeli Yatırımcılara Göz Kırpıyor! Güncel KSM Analizi

  KSM'nin teknik analizine göre, 47$ desteğinin kaybı sonrasında düşüş trendi başladı. Yatırımcılar, 48.37$ - 47.58$ direnç aralığını izlemeli. Yükseliş trendinin güçlenebileceği ve hedefin 55$ olabileceği belirtiliyor.

  Solana Balinaları 75 Dolara Hazırlanıyor Olabilir Mi? Güncel SOL Analizi

  SOL, 12 saatlik grafikte 105.52$ desteğini kaybederek düşüş trendine girdi. Önümüzdeki günlerde 114$ seviyesinin üzerinde kapanışlar yapılamazsa, düşüş hareketi 75$ seviyesine kadar devam edebilir.

  AVAX Kritik Direncini Geçemezse Düşüş Sürebilir! Güncel AVAX Analizi

  AVAX, 12 saatlik grafikte 38.38$ desteğini kaybederek düşüş trendine girdi. Önümüzdeki günlerde 40.90$ seviyesinin üzerinde kapanışlar yapamazsa, düşüş hareketi 31.10$ seviyesine kadar devam edebilir.

  Bitcoin Yatırımcılarını Neler Bekliyor? Bitcoin’de Yükseliş Sürecek Mi? BTC Analizi

  Bitcoin, saatlik grafikte düşüş eğilimi gösteriyor. Haftalık grafikte ise kritik direnç seviyesi olan $53,270'e yakın işlem görüyor. Yatırımcılar direnç bölgesine yaklaşırken dikkatli olmalı ve piyasa
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  Mox Bank, Hong Kong’da Bitcoin ve Ethereum Hizmetleri Sunacak!

  Mox Bank, Hong Kong'daki ekosisteme katılarak Bitcoin ve kripto para hizmetlerini sunmaya başlayacak; İşte detaylar!

  Alchemy Pay (ACH), ABD’nin New Hampshire Eyaletinde Lisans Aldı!

  Önde gelen fiat-kripto ödeme ağı ve altcoin projesi olan Alchemy Pay, ABD'nin New Hampshire eyaletinde para transferi için lisans aldı.

  DWF Labs, TokenFi Projesinin Kripto Parası TOKEN’e Yatırım Yapıyor!

  Web3 yatırım firması DWF Labs, TokenFi projesninin yerel kripto parası olan TOKEN'e 10 milyon dolarlık yatırım yapacağını açıkladı.