Bitcoin Fiyatı 26 Bin Doları Tekrar Kazandı: Sırada Ne Var?

  • On-chain analiz platformu Santiment, bu artışa neden olan olayları değerlendirdi. Ayrıca son gönderisinde düşüşe neden olan eylemi de göz önünde bulundurdu.
  • Santiment’ın verilerine göre, Bitcoin’in alım satım hacmi 10 Eylül’de 5,28 milyar dolardan sonra 15,86 milyar dolara yükseldi. Bu metrikteki bu artış, BTC içeren borsa faaliyetlerinin arttığını ima ediyordu.
  • Daha önce COINOTAG, Bitcoin ağındaki aktif adreslerin beş aylık bir zirveye çıktığını bildirmişti. O zamandan beri yaklaşık 1,1 milyon aktif kullanıcı BTC ile ilişkilendirildi.

Bitcoin fiyatı yeniden 26 bin dolar seviyesinin üzerine tutunmayı başardı; Şimdi Bitcoin için sırada ne var? Ağırlıklı duyarlılık ne yönde?

Bitcoin Fiyatı Yeniden 26 Bin Dolar Üzerinde

12 Eylül’de Bitcoin, piyasada bir miktar iyimserliğin geri dönmesine neden olan bir hamleyle 26.500 doları gördü. Ancak artış sadece kısa bir süre sürdü, çünkü coin 25.800 dolara düştü. Ardından hafif bir toparlanma ile tekrar 26.000 doların üzerine çıktı.

On-chain analiz platformu Santiment, bu artışa neden olan olayları değerlendirdi. Ayrıca son gönderisinde düşüşe neden olan eylemi de göz önünde bulundurdu.

Santiment’e göre, 26.500 dolara olan geri dönüş, Bitcoin ile etkileşimde bulunan adreslerdeki aktiflikle desteklendi.

Daha önce COINOTAG, Bitcoin ağındaki aktif adreslerin beş aylık bir zirveye çıktığını bildirmişti. O zamandan beri yaklaşık 1,1 milyon aktif kullanıcı BTC ile ilişkilendirildi.

Bir coin etrafındaki spekülasyonun bir göstergesi olarak, aktif adresler fiyat yönündeki değişikliklere tarihsel olarak yardımcı olmuştur. Bu sefer de farklı görünmüyordu.

Ayrıca, 26.000 doların altına gerilemenin, piyasa katılımcılarının hemen ardından hızlı karlar elde etmeleri ile bağlantılı olabileceği belirtildi. Santiment’ın verilerine göre, Bitcoin’in alım satım hacmi 10 Eylül’de 5,28 milyar dolardan sonra 15,86 milyar dolara yükseldi.

Bu metrikteki bu artış, BTC içeren borsa faaliyetlerinin arttığını ima ediyordu ve sürekli bir boğa trendinin güvenilir bir işaretiydi. Bu nedenle 26.500 doların yeniden kazanılma olasılığı yüksektir. Eğer adresler Bitcoin işlemlerine aktif olarak devam ederse.

İyimserlik yatay harekete yol açabilir

İlginç bir şekilde, Bitcoin’de duygusal bir değişiklik de yaşandı. Daha önce BTC’nin ağırlıklı duyarlılığı -0,498’e kadar düşmüştü. Ancak şu anda, metrik 1,419’a sıçradı. Ağırlıklı duyarlılık, piyasanın yazılı görüşlerini izlerken benzersiz sosyal hacmi ölçer. Pozitif bir ağırlıklı duyarlılık, bir varlık hakkında artan olumlu yorumları ima eder.

Tersine, metriğin değeri negatif olduğunda, daha geniş piyasanın fiyat hareketi konusunda iyimser olmadığı anlamına gelir. Ancak BTC için durum tam tersiydi.

Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

Exit mobile version