Çarşamba, Ocak 27, 2021

Bitcoin Fiyat Tarihi: Kasım 2021 Hedef: 424000 Dolar!

Bitcoin Fiyat Tarihi
Bitcoin Fiyat Tarihi

20 Haftalık hareketli ortalamalar değerlendirildiğinde eğer tarih tekerrür ederse Kasım 2021’de Bitcoin Fiyatı 424.000 doları bulabilir. Bitcoin Fiyat Tarihi: Kasım 2021!

YouTube Bitcoin ve Coin analisti Benjamin Cowen geçtiğimiz günlerde, BTC’nin 20 haftalık hareketli ortalamasını (20MA) makro düzeyde bir piyasa göstergesi olarak inceleyen yeni bir video yayınladı.

Bitcoin Fiyat Tarihi

Analiste göre, geçmiş verilere bakıldığında 20 haftalık hareketli ortalama, Bitcoin fiyatı için bir destek seviyesi olarak görüldüğü zamanlarda lider kripto para birimi bir boğa koşusu içindeydi. Bunun tam tersi olan, 20 haftalık hareketli ortalamanın Bitcoin için direnç seviyesi olarak görüldüğü zamanlarda ise bir ayı piyasası yaşanıyordu.

Son piyasa döngüsünde, Bitcoin fiyatı Haziran 2015’te 20MA’nın üzerine çıktı. Ancak, Şubat 2016’da 33 hafta sonrasına kadar bu seviyenin üzerinde kalamadı ve daha sonra destek oluşturdu.

Öte yandan bu mevcut döngüde, ilk olarak Mart 2019’da 20MA‘nın üzerine çıkıldı. Yaklaşık 26 hafta boyunca desteğe ihtiyaç duymadan bu seviyenin üzerinde kalınabildi. Anca daha sonra aşağı yönlü bir hareket başladı ve bundan 43 hafta sonra tekrar 20MA’in üzeri görülmeye başlandı.

Fiyat Nereye Gidiyor?

Analiste göre, 20MA’nın artık uzun bir Bitcoin boğa koşusu başlaması için destek olup olmayacağına dair bir gösterge yok. Ancak, döngüde bu noktaya ulaştığımızı ve Şubat 2016’dan bu yana elde ettiğimiz kazanımları göz önünde bulundurursak, yeni bir tüm zamanlar rekorunun kırılabileceği ifade edilebilir.

Tarihsel olarak bakıldığı zaman, son döngüdeki kazançlar %5.000 civarındaydı ve 20MA’nın ilk desteklenmesinden 97 hafta sonra meydana geldi. Bu durum tekrarlanırsa eğer Kasım 2021 civarında Bitcoin fiyatının 424.000 dolara ulaşmasının mümkün olduğu ifade ediliyor.

Bunun yanında Cowen %5.000 gibi çok büyük bir artışın yaşanacağını düşünmüyor. Ancak %1.000 ya da %1.500 gibi artışların mümkün olduğunu dile getiriyor. Ayrıca Cowen piyasa döngülerinin uzadığının da altını çiziyor. Dolayısıyla yarılanma ile yeni bir ATH arasındaki süre bu sefer biraz daha uzun olabilir…

CoinOtag‘dan Bitcoin haberleri, Coin Haberleri ve Coin Yorumları başlıklarını takip edebilir, ayrıca Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺29.22
  THYAO.IS₺12.54
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.38
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.19