Ana SayfaHaberBitcoin'deki Fiyat Hareketi Wyckoff Birikimini Takip Ediyor!

Bitcoin’deki Fiyat Hareketi Wyckoff Birikimini Takip Ediyor!

-

Bitcoin fiyatı şu anda direnç seviyesinde işlem görüyor ve Wyckoff birikim şemasına göre bu, büyük fiyat artışının öncesinde son durak olabilir.

Şemaya göre şaşırtıcı karşılaştırmaya bir göz atın ve “Wyckoff mantığı”nın arkasındaki mekanikleri öğrenin. Ayrıca, şemaya göre ne olacağını öğrenin.

Bitcoin Fiyat Hareketi, Wyckoff Birikiminin 9 Ayını Taklit Ediyor

BTCUSDT_2023-03-16_09-35-33-860x505

Piyasa değeri en yüksek kripto para birimi Bitcoin (BTC), FTX çöküşünden sonra ölü olarak ilan edildi, aniden canlanma işaretleri göstermeye başladı. Bitcoin fiyatı, 2022 düşüklerinden yüzde 60’ın üzerinde artış gösteriyor ve yılbaşından bu yana yaklaşık yüzde 50 artış gösteriyor. Hisse senedi piyasasından, altından ve 2023 yılında herhangi bir varlık sınıfından daha iyi performans gösterdi.

Fiyat artışı, geçen Haziran’dan bu yana Bitcoin’in fiyat hareketini yakından taklit eden Wyckoff birikim şemasına göre sadece başlangıç olabilir. Her coin başına yaklaşık yüzde 50’lik bir düşüş Haziran 2022’de BTC’yi potansiyel bir “satış klasiğine” getirdi. Destek seviyesi bir süre tutuldu, ancak sonunda Wyckoff teorisine göre “bahar” olarak adlandırılan bir şey tarafından silindi.

Baharın ardından, biriktirilen varlık direnç seviyesine yükselmeli ve BTCUSD tam olarak bunu yapıyor. Sonraki adım şemaya göre doğrulama veya geçersiz kılma koşullarını doğrulayacak.

Bitcoin Köprüyü Geçene Kadar Ayıya Dayı Derse Ne Olur?

Ayılar ve Boğalar Savaşıyor!
Ayılar ve Boğalar Savaşıyor!

Eğer Bitcoin fiyatı şemaya devam ederse, sonra ne olur? Wyckoff teorisine göre, piyasa döngüsünde dört aşama vardır: birikim, marka yükseltme, dağıtım ve marka düşürme. Marka yükseltme, uzun bir birikim döneminden sonra gelir ve BTCUSD’nin kısa bir süre içinde çok büyük ölçüde artmasına yol açabilir.

Ancak önce mevcut direnç seviyesini aşmalıdır. Wyckoff mantığı, arka planda “Bileşik Adam”ın ne yaptığına odaklanır. Bileşik Adam, piyasadaki yükseliş ve düşüşleri sürükleyen temel dinamikleri kontrol eden akıllı para ve dev balinaların temsilidir. Bileşik Adam, arz veya talebin aşırılıklarından yararlanmak için hareketlerini çok iyi gizleyebilir.

Örneğin, akıllı para en düşük fiyatlarda varlıkları dikkatli bir şekilde biriktirir ve en yüksek kârlarla piyasaya dağıtır. Bitcoin fiyatı, eğer marka yükseltme takip ederse, dokuz ay boyunca birikimde geçecek. BTC’nin bu uzun birikim aralığında geçirdiği zamana bakıldığında, takip eden marka yükseltme aşaması büyük ölçüde olabilir. BTCUSD’nin son kez bu kadar uzun bir birikim aralığında olduğu 2015’ti.

Bitcoin, $ 160’dan başlayarak $ 20,000’a ulaştı. Kripto para birimi evrensel bir isim oldu. Bu seferki Bitcoin’in mevcut düşük seviyesi 16.000 dolar. Benzer bir hareket, piyasa değeri en yüksek kripto para birimini neredeyse 200.000 dolara kadar BTC’ye götürecek. Böyle sonuçlar tekrar olası değil, çünkü dönen kazanç yasasına göre, ancak büyük bir hareket olası.

CoinOtag, sosyal medyadaki en hızlı haber sağlayıcınızdır.
Telegram kanalımıza katılarak haberleri ilk siz öğrenebilirsiniz. Unutmadan; bizleri "CoinOtag" aramasıyla Tiktok, Instagram, Facebook, CoinMarketCap, Binance ve Twitter'dan da takip edebilirsiniz! Bildirimleri açmayı unutmayın!
Coin Otağ
Coin Otağhttps://coinotag.com/
Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER

Bitcoin ve 32 Bin Dolar Senaryosu: Onchain, Teknik ve Piyasa Analizi

Bitcoin (BTC) için teknik yapılar, onchain verileri ve korku endeksi neler söylüyor? Bitcoin ve altcoin yatırımcılarının incelemesi gereken verileri topladık!

XRP Coinbase’e Geri Dönüyor mu? Bilmeniz Gerekenler Burada!

ABD merkezli en büyük kripto para borsası Coinbase, XRP topluluğuna en büyük sevinçlerden birini vermeyi düşünüyor olabilir. İşte detaylar!

Cardano 2022 Son Çeyrek Verileri Yayınlandı! ADA Fiyatı Ne Olacak?

Cardano (ADA) için 2022'nin son çeyreği raporları yayınlandı. Raporlara göre Cardano finansal çöküş yaşarken onchain hareketliliği devam...

Bitcoin 27k ile 2023’ün Yeni Yüksek Seviyesini Yaptı ve Shortları Sınırlandırdı!

Bitcoin (BTC), bir hafta içinde iki kez $26K fiyat seviyesini test etti. Yatırımcılar, ABD bankasının çöküşüne ve geleneksel bankacılık sistemine olan güvenin azalmasından sonra alternatif arayışında olan yatırımcılar BTC'ye kısmi olarak yakıt oldu.
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa

Güncel Analizler