Ana SayfaKripto Para AnalizleriBitcoin Fiyat Analizi: Yükseliş Trendi Sonlandı mı?

Bitcoin Fiyat Analizi: Yükseliş Trendi Sonlandı mı?

-

Lider kripto para birimi Bitcoin dün aşağı yönlü sert fiyat hareketleri sergiledi. Bitcoin’in sert fiyat düşüşü yaşaması ile birlikte genel kripto para piyasasında da aşağı yönlü sert fiyat hareketleri gözlemlendi. Lider altcoin Ethereum kritik 4.000 dolar destek seviyesinin altına düşerken yazım sırasında bu destek seviyesinin üzerinde işlem görüyor.

Bitcoin 20 ekimde ATH seviyesi olan 67.000 dolar seviyelerine doğru bir yükseliş yaşamıştı. BTC’nin ATH seviyesini yenilemesi 40.000 dolar seviyelerinden başlayan sert yükselişlerin sonucunda gerçekleşti.

Bitcoin’de Sert Yükseliş Sonrası Sert Düşüş Gerçekleşti!

Lider kripto para birimi ekim ayının başlarında 40.000 dolar seviyelerinden işlem görüyordu. Boğaların alım baskısını arttırması ile yükselişe geçen BTC, 55.000 dolar seviyelerine kadar bir yükseliş yaşadı. Bu seviyelerde bir kaç gün boyunca yatay fiyat hareketleri sergileyen Bitcoin, boğaların tekrardan alım baskısını arttırması ile yükselişine devam ederek 62.000 dolar seviyelerine kadar yükseliş yaşadı. Ardından gelen yeni bir yükseliş dalgası ile BTC, 64.750 dolar ATH seviyesini aşarak yeni ATH’ye yükseldi.

Bitcoin-10.28-1

Bitcoin’in yukarı yönlü sert fiyat hareketlerinde kısa vadeli yatay konsolide işlem gördüğü aralıklar düşüşlerde tepki alınmasının bekleneceği seviyeler olabilir. BTC yazım sırasında 59.000 dolar seviyelerinden işlem görüyor. BTC için aşağı yönlü fiyat hareketlerinin devam etmesi ile 55.000 dolar seviyelerinin test edilmesi beklenebilir.

Bitcoin İçin Düşüş Devam Edebilir!

BTC grafiğinde bir ayı formasyonu gözlemleniyor. Grafikte gözlemlenen omuz-baş formasyonu için hedef seviye 52.000 dolar seviyeleridir. Ek olarak bu seviyelerde bulunan 50 günlük hareketli ortalama güçlü bir destek görevi görecektir. Bu yüzden bu seviyeden yukarı yönlü tepki alınması muhtemel olacaktır. Ancak bu formasyonun gerçekleşmemesi için 60.000 dolar seviyesinin üzerinde istikralı fiyat hareketlerinin sağlanması gerekiyor.

Bitcoin-10.28-2

Göreceli Güç Endeksi yarım çizgi üzerinde yukarı yönlü seyrediyor. RSI’ın yukarı yönlü hareketine devam etmesi halinde Bitcoin için yeni yükselişleri başlaması muhtemel olacaktır. Ek olarak MACD histogramında kırmızı sinyal çubukları gözlemleniyor. Bu da lider kripto para birimi için momentumun negatif olduğunu göstermektedir.

BTC için momentumun tersine dönmesi halinde yukarı yönlü fiyat hareketleri aktif olacaktır. Ancak böyle bir durumda öncelikle düşen trend çizgisinin aşılması gerekiyor. Düşen trend çizgisinin kırılımı ile 62.000 dolar ve 65.000 dolar seviyeleri sırasıyla test edilebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER

Nijeryalılar Gerçekten Bitcoin’i 34.000 Dolara mı Alıyor?

Nijerya'da yerlilerin Bitcoin'i 34 bin dolara aldığı haberi ne kadar doğru? Nijeryalılar gerçekten Bitcoin'i bu kadar yüksek primle mi alıyor?

Stabil Kripto Paraların Dolaşımdaki Arzı, Bitcoin Fiyatına Etki Ediyor!

Sabit kripto paraların dolaşımdaki arzı ile kripto para birimlerinin fiyatları arasında ciddi bir korelasyon varmış gibi görünüyor. İşte detaylar!

Yearn Finance’nin Eski Kurucusu “Hayır, DeFi Ölmedi” Dedi!

DeFi protokolü olan Yearn Finance'in eski kurucusu Andre Cronje, diğer insanların aksine DeFi'nin ölmediğini düşünüyor. İşte o sebepler.

FED Faiz’e Saatler Kala, Ünlü Big Short Yatırımcısı Bitcoin için SAT Diyor!

Big Short yatırımcısı, FED faizine saatler kala "SAT" diye tweet attı! Bu ne anlama geliyor? Efsane trader ne demek istiyor? İşte detaylar...

Güncel Analizler