Bitcoin Fiyat Analizi: Trend Tekrardan Yukarı Dönecek mi?

BTC-4-freshblue

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Son 2 gündür düşüş içerisine giren Bitcoin piyasayı hafiften sarstı. İçeride kalan altcoin sahiplerini biraz olsun üzdü diyebiliriz. Fakat RSI ve MACD indikatörlerinin aşırı şişmelerinden bu düzeltmenin olması gerekliydi. Bitcoin, Coin Otağ verilerine göre yazının yazıldığı anda 44.800 dolardan fiyatlanmakta.

Bitcoin Grafiğine Genel Bakış

Bitcoin’in 15 dakikalık grafiğine baktığımızda düşen bir trend çizgisinin altında. Bu çizgiye 3. gelişinde aldatmaca bir kırılım yapmış. Kırılım yaptığı yere re-teste geldiğini gördüğümüzde bunu açıkça görebiliyoruz. Tabii bu düşüşün başlıca sebeplerinden birisi de kar satışları olabilir. 30 bin dolar fiyatlarından toplanan kripto para birimleri şimdiye kadar en kötü yüzde 80 yaptı. Bunların kar satışları ister istemez olacaktır.

BTCUSD

 

4 saatlik grafiğe baktığımızda RSI değer olarak 45’i göstermekte. Ayrıca yükselen bir kanalın dışına çıkmış durumda. MACD indikatörü ise 0 değerinin altında gözüküyor. Henüz çizgiyi yukarı doğru kesmemiş. Son olarak Supertrend indikatörü ise 44.600 seviyeleri kırıldıktan sonra 4 saatlik zaman diliminde sat sinyali vermiş. Şuan grafikteki değere göre tekrar al sinyali vermesi için 47.900 dolar seviyelerinin üzerine mum kapatması gerekiyor.

BTCUSDT

Günlük zaman diliminde long-short oranlarına baktığımızda ise hemen hemen aynı oranda gözükmekte. Bunun yanı sıra korku ve aç gözlülük endeksinde gösterilen değer ise 70.

long short

 

Uyarı: Bu yazımızda sizlerle beraber BTC grafiğini inceledik. İçerikte yazmış olduğum bilgiler alım satım hedefi olarak görülmemeli, sadece kendi şahsi fikirlerimi içermektedir. Bu yüzden içerikte yapılan bu analiz herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir.

Peki sizce ilerleyen zamanlarda BTC nereye doğru hareket edecek? İlk olarak 49.000 dolar seviyelerini mi göreceğiz; yoksa 40.000 dolar seviyelerini mi? Sene sonu hedefleriniz var mı? Yorumlarda belirtirseniz seviniriz.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster