Ana SayfaHaberBitcoin Dominasyonu %50'e Yaklaşıyor! BTC Fiyatı için Ne Anlama Geliyor?

Bitcoin Dominasyonu %50’e Yaklaşıyor! BTC Fiyatı için Ne Anlama Geliyor?

-

Geçtiğimiz dokuz aylık düşüş, bu haftaki banka kriziyle ilgili Bitcoin fiyatının yükselişiyle ortadan kalktı. Bitcoin (BTC), Haziran 2022’den bu yana kripto para biriminin toplam değerinin en yüksek oranını temsil ediyor.

TradingView’un en son verileri, Bitcoin piyasa değeri hakimiyetinin yaklaşık 46%’a yaklaştığını gösteriyor – bu, BTC’nin dokuz aydır en yüksek seviyesidir.

Bitcoin (BTC) Dominasyonu Yeni Bir Trende İşaret Ediyor

Bu hafta 26.000 doların üzerine çıkmasıyla başlayan son etki, Bitcoin’in kombine kripto para birimi piyasa değerinin payı şu anda %45,7’ye ulaştı. Sadece hafta sonundan bu yana yaklaşık %3 artan Bitcoin hakimiyeti, en büyük kripto varlığın klasik boğa döngüsüne benzer bir trend belirleme hareketini gösteriyor.

“Her Bitcoin boğa piyasası, BTC hakimiyetinde bir spike ile başlamıştır (ayı piyasası da)”, piyasa yorumcusu Tedtalksmacro belirtti 15 Mart’ta. Eşlik eden bir grafik, böyle hakimiyet “spike”lerinin, BTC fiyat hareketinde önemli trend değişimlerini önceden gösterdiğini gösterdi. “Boğa Piyasası mı Yankı Köpüğü mü?”, Tedtalksmacro sordu.

Analist Hamza, aylardır “birikim” aşamasından sonra hakimiyette geniş bir “yükseliş” gösterdiğini Wyckoff şemalarını kullanarak ortaya koydu.

“Bitcoin hakimiyetinin yakında gürültülü bir şekilde geri döneceğini bekleyin”, iyimser Bitcoin yatırımcısı ve araştırma analisti Tuur Demeester ekledi bu hafta başında.

Bitcoin market cap dominance 1-day candle chart. Source: TradingView
Bitcoin dominasyonu 1-günlük grafik Kaynak: TradingView

Ayrıca Okuyunuz: 6 Adımda “Dominasyon” Nedir? Kripto Piyasasında Neden Önemlidir?

“Akıllı sözleşmeler, gizlilik, yüksek hızlı işlemler, çıkarılan varlıklar: 14 yıllık olgunlaşma sürecinin sonunda, Satoshi’nin granit temeline dayanarak tüm bunlar inşa ediliyor. Bitcoin, para için açık bir standart – para interneti.”

Bitcoin Trendi “ayıdan boğaya” dönüyor

Yılın zaten çok etkili başlangıcından sonra geçtiğimiz olaylar Bitcoin boğalarını daha da destekledi, genel olarak gelecekteki performansa ilişkin görüşler yavaş yavaş kötü bir ayı piyasasından olumluya döndü. Görüşler arasındaki değişikliklerden biri, ticaret şirketi Decentrader’ın 16 Mart’ta yayınladığı yeni piyasa güncellemesinde, Bitcoin’in “anlatısının boğadan olumluya döndüğü” olarak tanımladığı.

“Bitcoin ve kripto için uzun, soğuk bir kış oldu. Ancak, son olaylar yakın vadedeki fiyatı harekete geçirdi ve önemli olarak, anlatıyı ayıdan boğaya döndürdü”, katkıda bulunan Miffy özetledi. Özellikle $21,800’e düşüş başlarsa ilgi çekici olan, Decentrader’ın $30,000’a potansiyel bir yukarı hedef olarak baktığıdır.

“Kısa vadeli olarak, kısa pozisyonlar sıkıştırıldı, geç kalanlar cezalandırıldı ve şu anda fiyat 200WMA’nın altında dinleniyor. Eğer fiyat $30,000’a almak için yeterli momentum oluşturmak için düşmesi gerekirse, 1D desteği $21,800’e açık bir hedef. Ancak şu anda 4H desteği $23,900’da iyi tutuyor “, Miffy sonuçlandırdı.

BTC/USD 1-hour candle chart (Bitstamp). Source: TradingView
BTC/USD 1-hour candle chart (Bitstamp). Source: TradingView

“Önemli olan, Bitcoin ile geleneksel piyasaların ekonomik sorunları ve banka patlamaları nedeniyle devam eden sorunlarının çözülmesine devam ederse, Bitcoin’in fiyatının daha da yükselmesi ve kullanım durumunun daha açık olması durumunda, dışarıdaki ilgiyi tekrar kazanmasını bekliyoruz.”

CoinOtag ve TradingView’un verilerine göre, BTC/USD’nin yazının yazıldığı zaman yaklaşık 24.900 dolar civarında işlem gördü.

Burada ifade edilen görüşler, düşünceler ve fikirler yalnızca yazarların kendi görüşleridir ve CoinOtag’ın görüşlerini ve fikirlerini yansıtmak veya temsil etmek zorunda değildir.

CoinOtag, sosyal medyadaki en hızlı haber sağlayıcınızdır.
Telegram kanalımıza katılarak haberleri ilk siz öğrenebilirsiniz. Unutmadan; bizleri "CoinOtag" aramasıyla Tiktok, Instagram, Facebook, CoinMarketCap, Binance ve Twitter'dan da takip edebilirsiniz! Bildirimleri açmayı unutmayın!
Coin Otağ
Coin Otağhttps://coinotag.com/
Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER

Ethereum Fiyat Konsolidasyonunu Koruyor Potansiyel Giriş Bölgesi Neresidir?

17 Mart'tan beri, Ethereum [ETH], $ 1,715 - $ 1,840 fiyat aralığında konsolide olmuştur. Başka bir deyişle, ETH geçtiğimiz yedi günde yan yana yapıda kaldı ve hafta sonuna kadar uzayabilirdi.

SEC çağrısından önce SUSHI holderları pozisyonlarını azaltmış olabilir!

Sushi holderları SushiSwap ekosistemine ihanet mi ediyor? Yüklü çıkışların sebebi SEC çağrısı mı? Coinbase Staking olayları bu konunun neresinde? İşte tüm detaylar.

XRP, dört aylık aralığını aşarak yükselişe geçti, boğalar $0.5’ın üzerine yükseliş bekliyor.

Kasım ayından beri yatay hareketlerden sonra, Ripple [XRP] Çarşamba günü önemli direnç seviyelerinin ötesine şiddetli bir kırılım gösterdi. Bu, varlığın arkasındaki güçlü alıcı görüşünü destekleyen bir gerçeği ortaya çıkardı.

Bitcoin (BTC)’nin 30 Bin Doları Görmesi İçin Ne Gerekiyor?

Bitcoin fiyatı tüm kayıplarını silip $28,000'in üzerine çıktı. BTC, gelecek seanslarda düzgün bir artışa başlamak için $28,500 direnç bölgesini aşmak zorunda.
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa

Güncel Analizler