Çarşamba, Ocak 20, 2021

ABD’nin Büyüyen Kamu Borcuna Bitcoin Çözüm Olabilir

Çözüm Bitcoin – 2019’un üçüncü çeyreğinde ABD ekonomisi %2,1’lik büyüme ile %1,9 beklentisine kıyasla daha iyi performans gösterdi. Fakat ekonomik büyümenin artan devlet borcuyla destekleniyor olması endişe yaratıyor. Bitcoin bu soruna bir çözüm olabilir mi? Bitcoin dolar paritesi BTC/USD nasıl etkilecek?

Bitcoin

Kripto Para piyasa araştırmacısı The Moon  (@themooncarl) Twitter üstünde yaptığı paylaşımda ABD’nin devlet borcunun ne oranda arttığını gözler önüne serdi. ABD ekonomisi güçlü görünüyor olsa da kamu borcu 23,116 trilyon seviyesine yükselmiş durumda. Trump yönetimi, ABD ekonomisini canlandırma üstünde yoğunlaşırken bu hedefe ulaşmak için borcun ciddi şekilde artmasına sebep oldu. ABD’nin borcu, ülke ekonomisine büyük bir yük oluşturuyor.

Resmi Twitter'da görüntüle

Para Manipülasyonu Suçlu

Bu durumla ilgili nasıl bir çözüm yolu izlenebilir? 2008 senesindeki küresel mali krizin tekrar yaşanmaması için ortaya çıkmış olan Bitcoin yardımcı olabilir mi?

Global ekonominin zor durumda olmasının temelinde yatan sebeplerden biri para birimlerinin manipüle edilmesi. Ekonomiyi canlandırmak amacıyla büyük ekonomilerin piyasaya para sürüyor olması, alım gücünün düşmesine sebep oluyor.

Devalüasyon, ticaretin momentum kazanmasına yardımcı oluyor olsa da reel kazançların düşmesine de yol açıyor.

Çözüm Bitcoin

Bitcoin parasal disipline karşı bir korunma sunuyor. Arzının sınırlı olması, Bitcoin’in manipüle edilmesini zorlaştırıyor. Diğer güvenli limanlardan biri olarak görülen ve her sene 3.300 ton yeni arzı yaratılan altından farklı olarak, Bitcoin’in sınırlandırılmış arzı ve her 4 senede bir üretim miktarının yarılanıyor olması uzun vadede daha da değerli hale geleceğini gösteriyor.

Mayıs 2020’de gerçekleşmesi beklenen bir sonraki yarılanma öncesinde, birçok uzman Bitcoin fiyatlarının yükselişe geçeceğine inanıyor.

CoinOtag‘dan Bitcoin haberleri, Coin Haberleri ve Coin Yorumları başlıklarını takip edebilir, ayrıca Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺27.88
  THYAO.IS₺13.28
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.14
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.26