Bitcoin Cash Fiyat Analizi: Formasyon Hedefi Gelecek mi?

bitcoin cash bch

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Bitcoin tarafından yanıp sönen ayı işaretlerinin ardından küresel kripto para piyasası beş gündür satış baskısına karşı savaşmaya devam ediyor. 20 Temmuz’dan bu yana istikrarlı bir şekilde ralli yapan Bitcoin Cash, yükseliş trendini korumak için belirli bir seviyede destek bulmaya çalışıyor.

Yazım sırasında Bitcoin Cash 530 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Ek olarak CoinMarketCap’in kripto sıralamasında 13. olarak bulunuyor.

Yükselen Takoz Kırılabilir!

BCH’nin 20 temmuzdan bu yana süren rallisi, sırasıyla 440 dolar, 470 dolar ve 500 dolar seviyelerini düşüşlerde dip olarak korudu. Ancak 29 Temmuz’dan bu yana bu eğilim tehdit altında. Ek olarak fiyat iki kez $520 desteğini test etti. Öyle ki üçüncü yeniden testine doğru gidiyor gibi görünüyor.

Bitcoin-Cash
Bitcoin Cash 4 saatlik grafiği

Boğalar, son iki satış dalgasını durdurmayı başardı. Ancak boğaların yükselen takoz formasyonunu koruyabilmesi için bir kez daha öne çıkması gerekebilir. Aksi bir durumda, fiyat 27 Temmuz’daki 467 dolarlık dip seviyesine doğru yaklaşık %10 oranında gerileyebilir. Bu seviye aynı zamanda BCH’nin önceki azalan üçgeninin alt eğilim çizgisini oluşturuyor. Ayı işaretlerinin etkisiz hale gelebilmesi için BCH’nin 20 SMA’yı ve 540 dolar direncini aşması gerekir.

Bitcoin Cash Tehlikeli Gözüküyor!

Göreceli Güç Endeksi üç alçalan tepe  yaptı. Böylelikle ayı ayrışma belirtileri gösterdi. 45-50 seviyelerinin altına inen bir hareket ayı kontrolünün işaretiydi. Yönlü Hareket Endeksi’nin -DI’i +DI’de satış baskısı arttıkça mesafe kazandı. MACD bu sinyallerle aynı fikirde oldu. 23 Temmuz’dan bu yana ilk kez yarım çizginin altında bir hareket gösterdi.

Kripto para biriminin fiyatı sadece altı gün içinde üçüncü kez 520 dolarlık destek seviyesine yaklaşırken daha keskin bir geri çekilme tehlikesiyle karşı karşıya görünüyordu. Ayrıca fiyat önümüzdeki  saatlerde bu seviyenin altında kapanmayı başarırsa bir satış tetiklenebilir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster