Bitcoin bir yatırım varlığı mıdır? Bugün al, yarın sat işe yarar mı? Günlük BTC Al-Satı ve Potansiyel Kârı!

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Bitcoin bazı yatırımcılara ve bir çok yatırım dünyası için bir anlam ifade etmiyor. Finansalları olmayan, üç aylık kazanç raporları, yatırımcı çağrılarında onun adına konuşacak bir yönetimi olmayan, değerlemeleri, yıllık raporu, merkez ofisi olmayan, hiçbir şeyi olmayan bir varlık. Böyle bir şeye yatırım yapmak için nasıl değer verilir? Basit bir cevap var – Yok.

Bitcoin aşağı yukarı geleceğin bir varlığı olarak görülüyor. Geleceğin bir varlığı için şimdiki yatırım temellerine bakamazsınız, sadece hiçbir özelliğe sahip olmadığı için değil, onu doğru bir şekilde değerlendiremediğiniz için. Bu ve daha fazla nedenden dolayı, Bitcoin birçok trader arasında hala popülerdir. Bir varlığın değeri, onlara getiri sağladığı sürece umursamayan ve başta piyasaların; kararsız, hızlı hareket eden ve kurnaz operatörleri tarafından da belirlenmiyor. Gelin Bitcoin’i yatırım aracı olarak gören insanların bakış açısına göre Bitcoin’in pazarına bakalım.

Bunu düşünmek için gayet objektif bir tavır da alalım. Bitcoin piyasasına haftalarca hodl olmaktan ziyade bugün al yarın sat türü olarak bakalım veya bir avuç gün içi alım satım modeli uygulayalım.

Tamamlanan sekiz ayın tümü ve Eylül’ün ilk 5 günü için basitçe ve körü körüne bir bugün al-yarın sat stratejisi uygulasaydınız, ne kadar kazanırdınız? Bunu cevaplamadan önce, Bitcoin’in yıla 7.500 dolardan başladığını, 10.000 doları iki kez geçtikten sonra 4.000 dolara gerilediğini unutmayın. Şimdi yine 10.000 doların üzerinde. Oh, ve iki hafta önce 12.000 doların üzerindeydi. Soruya geri dönersek, ne kadar kazanmış olacağınızı düşünüyorsunuz?

8 ay boyunca her gün alıp satarak 2,993 dolar veya ortalama yüzde 21,15 kazanabilirdiniz. Kabul ediyorum, bu çok fazla işlem. Aslında, uzun trade oyununuzu 5 Eylül yerine 31 Ağustos’ta bitirmiş olsaydınız, 3 Eylül’de 12.000 $ ‘dan 10.000 $’ a düşmekten kaçınarak 4.476 $ veya yüzde 35.3 getiri elde etmiş olurdunuz. Aylık getiri açısından, yukarıdaki görselde de göründüğü gibi sekiz ayın beşi olumlu, üçü olumsuz döndü. Pozitif getiri 7,765 $ ve negatif getiri ise 3,289 $ olarak gerçekleşti.

Öyleyse, bildiğiniz yatırımı yapın, ancak zamanınız, sermayeniz ve çok fazla ücret almayan bir borsanız olması koşuluyla, günlük bazda Bitcoin işlemlerini denemekte fayda var. YTD olmakla birlikte borsadaki iyi bir kar elde etmeninin altın kuralı olan ne zaman girdiğinize dikkat etmeniz gerekir.

Kaynak: Coinstats

 

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster