Çarşamba, Nisan 21, 2021

“Altın tehlikelidir, Bitcoin’e yatırım yapacağım”

CNBC’nin Mad Money programının sunucusu Jim Cramer, net değerinin yüzde 1’ini Bitcoin’e (BTC) yatırabileceğini söyledi. Altın ile Bitcoin arasında bir karşılaştırma yapan ünlü yatırımcı, enflasyona karşı korumanın önemini vurguladı.

Anthony Pompliano ile yaptığı bir gönderide Cramer, Bitcoin’i yüzde 1 yatırımla deneyebileceğini söyledi.

CNBC, Bloomberg ve kurumsal analistler, 2017’de Bitcoin boğa piyasasına başlamasından bu yana kripto para birimini ağır bir şekilde eleştirdiler. coinleri piramit zincirinin hileli veya sürdürülemez olduğunu iddia etti, ancak bu retorik, madalyonun 4.000 $ ‘lık bandından yükselmeye başladığı Nisan 2019’da değişmeye başladı.

Birçok yatırımcı, altın gibi güvenli liman varlıklarını enflasyona karşı korumak için düşünür, ancak bu varlıklara anında getiri beklentisiyle yatırım yapmaz.

Pompliano’ya konuşan Cramer, Bitcoin’in değeri artarken enflasyona karşı koruyabileceğini gösterdiği için dikkatini çekti:

“İnsanlar kripto paranın siber saldırısından bahsediyor, ama gerçekten kötü olan ne biliyor musunuz? Çocuklarınız altınınızı bulamaz ki bu görülmemiş bir şey değildir. Bu yüzden kripto sahibi olma konusunda takıntılıyım çünkü enflasyondan korkuyorum. Altın ve gayrimenkul işini yapmaya devam edecek. Gerçekten para kazanma fikri için şansımı yüzde 1 ile deneyeceğim. “

Görüşme sırasında Cramer, özellikle altının saklanmasından endişe duyduğunu açıkladı:

“Çocuklarım altının ne olduğunu asla anlamayacak çünkü tehlikeli olduğunu düşünüyorlar. Tehlikeli çünkü çalınabilir ve nerede olduğunu unutabilirler. “

Bitcoin için uzun pozisyonlar düşünen tek kişi Cramer değil. Paul Tudor Jones gibi milyarderler ve hatta milyar dolarlık halka açık şirketler de Bitcoin’e yatırım yapmaya başladı.

[rb_related title=”Beğenebileceğiniz İçerikler” total=”2″]

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Görkem Ilık
  Görkem Ilık, İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde Bankacılık ve Finans okurken, kripto para ve piyasalara olan yönelimini keşfediyor.Sektörel yazılar ile coinotag.com'a destek olurken, Görkem Ilık bir yandan yatırım ve trade yaparak sektörde emin adımlarla ilerliyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  USD
  TRY
  EUR

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺22.76
  THYAO.IS₺11.11
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺17.61
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺14.62