Diğer

  Bitcoin Bu Kritik Metriğe göre Yükseliş Trendini Başlatabilir!

  • Bitcoin, son dönemde 25.000$’dan 26.700$’a yükseldi, ancak fiyat hareketi hakkında farklı görüşler bulunuyor.
  • NVT Sinyali, Bitcoin’in toplam değerini günlük işlem değerinin 90 günlük hareketli ortalamasına oranlayarak hesaplayan bir gösterge olarak kullanılıyor ve son dönemde ciddi bir artış gösterdi.
  • Güncel NVT verileri, Bitcoin hacminin arttığını gösteriyor ve bu, fiyatta yükseliş trendinin başlama olasılığını artırabilir.

  Bitcoin son dönemde yükseldi, ancak piyasada farklı görüşler var. NVT Sinyali gibi göstergeler, Bitcoin’in potansiyel bir yükseliş trendine girebileceğini gösteriyor, ancak düşüş riskleri ve olumsuz haberlere karşı dikkatli olunması gerekiyor.

  Bitcoin ANS Sinyali Yükseliş Trendine İşaret Ediyor Olabilir!

  Bitcoin fiyatı son yükseliş fiyat hareketi ile birlikte 25.000$ seviyesinden 26.700$ seviyelerine yükseliş hareketi gerçekleştirdi. Birçok analist BTC fiyatının tekrardan düşeceğini düşünse de, bazı uzmanlara göre yükseliş trendi tekrardan başlayabilir.

  Bitcoin NVT Sinyali

  Yukarıda belirtilen grafikte Bitcoin’in NVT Sinyalı yer almaktadır. NVT Sinyali (NVTS), payda olarak günlük transfer hacminin 90 günlük hareketli ortalamasını kullanan NVT Oranının değiştirilmiş bir versiyonudur.

  Daha anlaşılabilir açıklamak gerekirse; Bitcoin ağındaki toplam değerin, günlük işlem değerinin 90 günlük hareketli ortalamasına oranlayarak hesaplanan NVT Signal’ın geliştirilmiş bir türevidir.

  Bitcoin’in güncel NVT grafiğini incelediğimizde, yukarıdaki grafikte de görüleceği gibi son dönemde ciddi artış gerçekleştiği görülüyor. Daha önce bu tarz bir yükseliş gerçekleştiğinde BTC fiyatında yükseliş trendi başlamış ve BTC fiyatı 69.000$ seviyesine yükseliş hareketini gerçekleştirmiş.

  Güncel NVT verilerini incelediğimizde, benzer şekilde verilerde ciddi oranda artış gerçekleştiği görülüyor. Bu durum son dönemde Bitcoin hacminin artışına neden olabilir. Bitcoin’in son 90 günlük hacminin ortalamasının yüksek oranda artması BTC fiyatında yükseliş trendinin başlama ihtimalini ortaya koyuyor.

  Bitcoin’in Teknik Fiyat Grafiği Ne Söylüyor?

  Günlük BTC/USD Fiyat Grafiği

  Bitcoin’in günlük teknik grafiğini incelediğimizde, yükseliş hareketine devam ettiği görülüyor. BTC fiyatı 25.800 dolar desteğinin üzerinde fiyat hareketleri gerçekleştirdiği sürece yükseliş hareketini ilk olarak 27.000$ seviyesinde, daha sonra ise 28.300 dolar seviyelerine kadar gerçekleştirebilir.

  BTC fiyatı 27.000$ seviyesinin üzerinde günlük mum kapanışları gerçekleştiremez ise düşüş hareketini tekrardan mavi destek alanına kadar gerçekleştirebilir. BTC fiyatı 25.000$ seviyesinin altında günlük mum kapanışları gerçekleştirmesi halinde düşüş hareketini 24.225 dolar seviyelerine kadar gerçekleştirebilir.Advanced NVT Signal

  Bitcoin’in NVT verilerine bakıldığında BTC’deki son dönemdeki yükseliş hareketi verilere ciddi oranda yansımış. Veriler ile birlikte ele aldığımızda, Bitcoin’de hacim artışı devam ederse yükseliş hareketleri görmeye devam edeceğiz.

  Ancak BTC’nin yukarıda belirtilen teknik grafiğindeki bölgeleri de unutmamak gerekiyor. NVT verileri yükseliş için pozitif emareler gösterse de, piyasada son dönemde ciddi oranda artan SEC dava ve fud haberlerine karşı dikkatli olmakta fayda var.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Mox Bank, Hong Kong’da Bitcoin ve Ethereum Hizmetleri Sunacak!

  Mox Bank, Hong Kong'daki ekosisteme katılarak Bitcoin ve kripto para hizmetlerini sunmaya başlayacak; İşte detaylar!

  Alchemy Pay (ACH), ABD’nin New Hampshire Eyaletinde Lisans Aldı!

  Önde gelen fiat-kripto ödeme ağı ve altcoin projesi olan Alchemy Pay, ABD'nin New Hampshire eyaletinde para transferi için lisans aldı.

  DWF Labs, TokenFi Projesinin Kripto Parası TOKEN’e Yatırım Yapıyor!

  Web3 yatırım firması DWF Labs, TokenFi projesninin yerel kripto parası olan TOKEN'e 10 milyon dolarlık yatırım yapacağını açıkladı.

  Bitcoin Fiyatı Güçleniyor: Altcoin Sezonu Ne Zaman Başlayacak?

  Bitcoin fiyatı 68 bin doların üzerini görerek yeni zirveleri hedefledi; Ancak şimdi yatırımcılar altcoin sezonunun ne zaman başlayacağına odaklanıyor!

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Reddit Haberi Matic Fiyatını Uçurdu! Güncel MATIC Analizi

  Coinotag Twitter'da Reddit'in Matic satın aldığını duyurdu, bu habere bağlı olarak Matic %7 yükseldi. Reddit, Bitcoin ve Ethereum'u bilançosuna ekledi ve sanal ürünlerin satışında Ether ve Matic'i ödeme olarak kabul ettiğini belirtti.

  KSM Coin Uzun Vadeli Yatırımcılara Göz Kırpıyor! Güncel KSM Analizi

  KSM'nin teknik analizine göre, 47$ desteğinin kaybı sonrasında düşüş trendi başladı. Yatırımcılar, 48.37$ - 47.58$ direnç aralığını izlemeli. Yükseliş trendinin güçlenebileceği ve hedefin 55$ olabileceği belirtiliyor.

  Solana Balinaları 75 Dolara Hazırlanıyor Olabilir Mi? Güncel SOL Analizi

  SOL, 12 saatlik grafikte 105.52$ desteğini kaybederek düşüş trendine girdi. Önümüzdeki günlerde 114$ seviyesinin üzerinde kapanışlar yapılamazsa, düşüş hareketi 75$ seviyesine kadar devam edebilir.

  AVAX Kritik Direncini Geçemezse Düşüş Sürebilir! Güncel AVAX Analizi

  AVAX, 12 saatlik grafikte 38.38$ desteğini kaybederek düşüş trendine girdi. Önümüzdeki günlerde 40.90$ seviyesinin üzerinde kapanışlar yapamazsa, düşüş hareketi 31.10$ seviyesine kadar devam edebilir.

  Bitcoin Yatırımcılarını Neler Bekliyor? Bitcoin’de Yükseliş Sürecek Mi? BTC Analizi

  Bitcoin, saatlik grafikte düşüş eğilimi gösteriyor. Haftalık grafikte ise kritik direnç seviyesi olan $53,270'e yakın işlem görüyor. Yatırımcılar direnç bölgesine yaklaşırken dikkatli olmalı ve piyasa
  Crypto Vira
  Crypto Vira
  Alican, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican, Coin Otağ'ın Stratejik Medya Partneri olarak rol alıyor.

  Mox Bank, Hong Kong’da Bitcoin ve Ethereum Hizmetleri Sunacak!

  Mox Bank, Hong Kong'daki ekosisteme katılarak Bitcoin ve kripto para hizmetlerini sunmaya başlayacak; İşte detaylar!

  Alchemy Pay (ACH), ABD’nin New Hampshire Eyaletinde Lisans Aldı!

  Önde gelen fiat-kripto ödeme ağı ve altcoin projesi olan Alchemy Pay, ABD'nin New Hampshire eyaletinde para transferi için lisans aldı.

  DWF Labs, TokenFi Projesinin Kripto Parası TOKEN’e Yatırım Yapıyor!

  Web3 yatırım firması DWF Labs, TokenFi projesninin yerel kripto parası olan TOKEN'e 10 milyon dolarlık yatırım yapacağını açıkladı.