Diğer

  Bitcoin (BTC) Yılbaşında Yükselişe Mi Geçecek?

  Bitcoin Yılbaşında Yükseliş Yaşayabilir Mi?

  ABD Merkez Bankası başkanı Jerome Powell’ın geçtiğimiz günlerde yaptığı konuşmanın ardından borsada Bitcoin’in de faydalandığı bir fiyat patlaması yaşandı. Sonuç olarak, BTC fiyatı 17.000 doların üzerine çıktı.

  Yazı sırasında, Bitcoin 16.915 dolardan işlem görüyordu. Bitcoin düzeltme hareketini gerçekleştirdikten sonra tekrar yükseliş hareketi içerisine girmeye çalıştığı gözlemleniyordu.

  Bitcoin kısa zaman diliminde dikkatle takip edilmesi gereken destek bölgesi 16.727 dolar seviyesidir. Bu bölgenin üzerinde kaldığı sürece yükseliş hareketine devam etmek istetebilir. ABD tarafından Powell’ın açıklamarı dikkate alındığında piyasayı olumlu etkilediğini görüyoruz. Öte yandan, 17.250$ seviyesinin üzerine bir yükseliş hareketi görmemiz 17.800-18.000$ bölgesine giden yolu açacaktır.

  Piyasa Powell’ı Yanlış mı Yorumladı?

  Bitcoin piyasasının tepkisi de aslında mantıklı. Son toplantıdan bu yana Fed yetkilileri defalarca kısıtlayıcı para politikasını savundu ve bunun devam etmesi gerektiğini belirtti. Powell’ın şimdi “faiz artırımlarının hızını azaltma zamanının Aralık toplantısından hemen önce gelebileceğini” söylemesi sürpriz oldu.

  Böylece Powell, enflasyonla mücadelenin henüz bitmediğini de söyledi. Bu nedenle, Fed’in politikasını “bir süre” kısıtlayıcı seviyelerde tutması gerektiğini söyledi.

  Powell, Fed’in enflasyonu düşürmek için daha kat etmesi gereken çok yol olduğunu ve muhtemelen Eylül tahminlerinde beklenenden “biraz daha yüksek” faiz oranlarına ihtiyaçları olduğunu vurgulamıştı.

  Ünlü Yatırımcı Peter Schiff şu yorumu yaptı:

  Yatırımcılar artık Powell’ın sattığını almıyor. Bugün her zamanki gibi keskin cümleler söyledi ama dolar düştü ve altın ve hisse senetleri yükseldi. Powell’ın #enflasyonla mücadele kararlılığı yumuşak inişe bağlı. Sadece ekonomi çökmekle kalmayacak, başka bir mali kriz olacak.

  wbtc
  Photo by Kanchanara

  Bitcoin için Aralık Ayı Çok Zor Geçecek

  Aralık ayında bir Noel rallisi olup olmayacağı, muhtemelen Bitcoin’i ciddi ters rüzgarlarla karşı karşıya bırakacak çeşitli faktörlere bağlı olacaktır. Her şeyden önce, 14 Aralık’taki Fed toplantısı ve bir gün önce açıklanacak yeni TÜFE verileri, Noel’in yeşil mi yoksa kırmızı mı olacağını belirlemede kilit rol oynayacak.

  Bilgi: ABD ve TÜFE verileri açıklamasından en hızlı şekilde haber almak için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

  Ek olarak, Bitcoin yatırımcıları, özellikle Genesis Trading ve Digital Currency Group (DCG) olmak üzere, bilinenden daha fazla likidite sorunu olup olmadığını takip etmelidir. DCG’nin gerçekten sadece bir likidite sorunu varsa ve bunu çözebilirse, bu kripto piyasası için büyük bir rahatlama olacaktır.

  Ayrıca, piyasadaki durgunluk korkuları büyüyor, ancak enflasyon düşmeye devam ederse ve Fed 50 baz puanlık bir faiz artırımı duyurursa şimdilik geri planda kalabilir. Potansiyel olarak, bu güçlü bir yıl sonu rallisi için sağlam bir yakıt olacaktır. (Bknz: FED Nedir?)

  Şu anda madenci kapitülasyonunun baş göstermesiyle, Bitcoin ayı piyasasının kapanış aşamalarına giriyor olabilir. Tarihsel ortalama süre 14 aydır. Şu anda 13. aydayız.

  2023 Yılı Bitcoin için Nasıl Başlayacak?

  Sadece Peter Schiff değil, diğer analistler de, Powell’ın son konuşmasından sonra az da olsa düşüş hareketinin “çok makul” olarak adlandırmasına rağmen, yaklaşan bir durgunluk konusunda hâlâ uyarıda bulunuyor.

  Fed’in politikasının etkisinin 2023 yılına kadar tam olarak ortaya çıkmayacağı gerçeğini, Ocak ayı sonunda açıklanacak olan 4. Çeyrek kazanç sonuçlarının her zaman yılın en güçlü sonuçları olması da destekliyor. Bu nedenle, 2023 yılının ilk çeyreği kazançlarının açıklandığı Nisan 2023’e kadar bir durgunluk belirgin olmayabilir.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Hong Kong’da 20’den Fazla Şirket Kripto Ekosistemini Güçlendirmek için Harekete Geçti!

  Asya'da kripto ekosisteminde önemli adımlar atan Hong Kong'da daha fazla kripto şirketi lisans almak için başvurularını sunuyor.

  BlackRock’un Spot Bitcoin ETF’si 600 Milyon Dolarlık Giriş Kaydetti!

  Dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock, spot Bitcoin ETF'sinde daha fazla giriş kaydederek ETF piyasasında öne çıkıyor.

  Solana Ekosisteminde İlgi Artarken, SOL Token Yükseliyor: Bir Sonraki Hedef Nedir?

  Solana fiyatı, ekosistemdeki talebin artması ve piyasadaki olumlu duyguların ardından yükseliyor: Sıradaki hedef ne olacak?

  Vanguard CEO’su Emekli Oluyor: Şirketin Bitcoin Politikası Değişecek mi?

  Dev yatırım yönetimi firması Vanguard'ın CEO'su ve başkanı Tim Buckley emekli olacak; Şirketin Bitcoin hamlesinde değişiklik olacak mı?

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Reddit Haberi Matic Fiyatını Uçurdu! Güncel MATIC Analizi

  Coinotag Twitter'da Reddit'in Matic satın aldığını duyurdu, bu habere bağlı olarak Matic %7 yükseldi. Reddit, Bitcoin ve Ethereum'u bilançosuna ekledi ve sanal ürünlerin satışında Ether ve Matic'i ödeme olarak kabul ettiğini belirtti.

  KSM Coin Uzun Vadeli Yatırımcılara Göz Kırpıyor! Güncel KSM Analizi

  KSM'nin teknik analizine göre, 47$ desteğinin kaybı sonrasında düşüş trendi başladı. Yatırımcılar, 48.37$ - 47.58$ direnç aralığını izlemeli. Yükseliş trendinin güçlenebileceği ve hedefin 55$ olabileceği belirtiliyor.

  Solana Balinaları 75 Dolara Hazırlanıyor Olabilir Mi? Güncel SOL Analizi

  SOL, 12 saatlik grafikte 105.52$ desteğini kaybederek düşüş trendine girdi. Önümüzdeki günlerde 114$ seviyesinin üzerinde kapanışlar yapılamazsa, düşüş hareketi 75$ seviyesine kadar devam edebilir.

  AVAX Kritik Direncini Geçemezse Düşüş Sürebilir! Güncel AVAX Analizi

  AVAX, 12 saatlik grafikte 38.38$ desteğini kaybederek düşüş trendine girdi. Önümüzdeki günlerde 40.90$ seviyesinin üzerinde kapanışlar yapamazsa, düşüş hareketi 31.10$ seviyesine kadar devam edebilir.

  Bitcoin Yatırımcılarını Neler Bekliyor? Bitcoin’de Yükseliş Sürecek Mi? BTC Analizi

  Bitcoin, saatlik grafikte düşüş eğilimi gösteriyor. Haftalık grafikte ise kritik direnç seviyesi olan $53,270'e yakın işlem görüyor. Yatırımcılar direnç bölgesine yaklaşırken dikkatli olmalı ve piyasa
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  Hong Kong’da 20’den Fazla Şirket Kripto Ekosistemini Güçlendirmek için Harekete Geçti!

  Asya'da kripto ekosisteminde önemli adımlar atan Hong Kong'da daha fazla kripto şirketi lisans almak için başvurularını sunuyor.

  BlackRock’un Spot Bitcoin ETF’si 600 Milyon Dolarlık Giriş Kaydetti!

  Dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock, spot Bitcoin ETF'sinde daha fazla giriş kaydederek ETF piyasasında öne çıkıyor.

  Solana Ekosisteminde İlgi Artarken, SOL Token Yükseliyor: Bir Sonraki Hedef Nedir?

  Solana fiyatı, ekosistemdeki talebin artması ve piyasadaki olumlu duyguların ardından yükseliyor: Sıradaki hedef ne olacak?