Diğer
  Ana SayfaHaberBitcoin (BTC), NFT Hacimlerinde Solana'yı Geride Bıraktı: Zirvede Kim Var?

  Bitcoin (BTC), NFT Hacimlerinde Solana’yı Geride Bıraktı: Zirvede Kim Var?

  -

  • Bitcoin üzerindeki NFT’lerin ve memecoin’lerin 30 günlük alım satım hacmi, Solana’nın hacmini geride bıraktı.
  • BRC-20 token işlemleri, Bitcoin üzerindeki Ordinals faaliyetinin çoğunu oluşturdu.
  • Bitcoin; Polygon, ImmutableX, BNB Chain ve Solana gibi popüler blok zincirlerinin önünde önemli bir avantaj elde etti.

  Verilere göre, Bitcoin ağındaki NFT hacimleri, Solana’yı geride bırakarak 2. sıraya yükseldi. BRC-20 tokenleri büyümeye devam ediyor.

  Bitcoin NFT Hacimleri, Solana’yı Geçti

  Mayıs ayındaki verilere göre, Bitcoin üzerindeki NFT’lerin ve memecoin’lerin 30 günlük alım satım hacmi, Solana’nın hacmini geride bıraktı.

  Bitcoin Ordinals’in alım satım hacmi şu anda Ethereum’un arkasında ikinci sırada yer alıyor ve Bitcoin üzerindeki hacimlere göre iki katından fazlasını, 393 milyon dolarlık işlem hacmiyle gerçekleştirdi. Polygon, ImmutableX, BNB Chain ve Solana gibi popüler blok zincirlerinin önünde önemli bir avantaj elde etti.

  BRC-20 token standardı yaratıcısı Domo tarafından sağlanan Dune kontrol paneline göre, BRC-20 token işlemleri, Bitcoin üzerindeki Ordinals faaliyetinin çoğunu oluşturdu.

  BRC-20 token standardı, Ordinals kullanılarak oluşturulmuş deneysel bir değiştirilebilir token standardıdır. Memecoin hype’ını barındırmış olup, fiyat hareketleri belli bir coşkulu topluluklar tarafından desteklenen spekülatif kripto para birimleridir.

  BRC-20 memecoin’lerin toplam piyasa değeri, Mayıs’ın ilk yarısında etrafında oluşan hevesin artmasıyla 1 milyar dolarlık eşiği aştı. Şu anki BRC-20 token’ların piyasa değeri 447 milyon dolar.

  bitcoin-transferleri

  Bitcoin işlemlerinin etkinliklere göre yüzde payı.

  ORDI, PEPE ve MEME gibi popüler BRC-20 token’larının kendilerine bağlı bir fayda sağlaması yok ve temel olarak deneysel amaçlarla çıkarılmıştır. Örneğin, Domo BRC-20 işlevselliğini sergilemek amacıyla ORDI’yi oluşturdu.

  BRC-20 hacimlerinin temel itici gücü, yeni bulunan çılgınlıktan fayda sağlamak isteyen tacirlerden kaynaklanıyor gibi görünüyor. Ancak kazançlar azaldıkça, BRC-20 token’lar etrafındaki alım satım faaliyeti de muhtemelen düşecektir.

  Bitcoin NFT Alım Satımı Hız Kazanıyor

  BRC-20 tokenlarından başka, piyasa BRC-20 tokenlarından medya temelli Ordinals veya Bitcoin NFT’lerine bir geçişe şahit oluyor. Popüler bir Bitcoin NFT pazarı olan Magic Eden, öncelikle BRC-20 tokenlarıyla işlem yapan Unisat’ın hacmini azaltmaya başladı.

  piyasa-degerine-gore-yuzdelik-hacimler

  Pazarlama hacmi yüzdeleri.

  Bitcoin Frogs gibi popüler koleksiyonlar, Ethereum’daki Bored Ape Yacht Club (BAYC) gibi en iyi koleksiyonların yaklaşık dörtte biri hacme sahipti ve 23 Nisan’dan 23 Mayıs’a kadar işlem hacminde 40 milyon doların üzerinde gerçekleşti.

  NFT traderları, Ordinals sahiplerinin oluşturduğu özel gruplar oluşturarak Ethereum NFT’lerinin başarısını Bitcoin’de tekrarlamayı umacak.

  Şu ana kadar, Bitcoin NFT ekosistemi, DAO’ları destekleyebilen ve 27.5 milyar dolarlık güçlü DeFi ekosistemiyle entegrasyon gibi diğer avantajlara sahip olan Ethereum’un gerisinde kalmış gibi görünüyor.

  Örneğin, BAYC ve Azuki, etrafında oluşturulan metaverse projelerine sahiptir ve bu projeler NFT sahiplerine özel avantajlar sunar. Diğer taraftan, Crypto Punks ve Milady Maker, nadirlikleri ve erken hareket avantajları nedeniyle popülerlik kazanmışlardır.

  Bitcoin NFT koleksiyonlarının Crypto Punks, Milady Maker, Azuki veya BAYC gibi sadık topluluklar oluşturmadaki başarısı henüz görülmeye devam etmektedir. NFT’ler ve memecoin’lerin Bitcoin üzerindeki alım satım hacmi Mayıs ayında ikinci sıraya yükseldi ancak NFT koleksiyonları henüz kullanışlılık sağlamadı veya sahiplerin sadık bir topluluğunu oluşturmadı.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  ABD Başkanı Biden’dan Önemli Açıklamalar! Piyasalar Yükselişe Mi Geçecek?

  Amerika Başkanı Joe Biden, ekonomik krizleri önleme ve ekonomik çöküşü engelleme konusunda başarılı politikalar izlediklerini belirtirken, aynı zamanda mali sorumluluğu vurguladı ve kripto para sektöründe vergi kaçakçılığının önlenmesi için çalışmaların yapılması gerektiğini ifade etti.

  Gate Token (GT) Güncel Fiyat Analizi

  Gate Token'ın kısa vadeli fiyat grafiği incelendiğinde, belirli bir destek bölgesi üzerinde hareket ettiği ve belirtilen seviyelerin kritik öneme sahip olduğu görülmektedir. Yükseliş veya düşüş trendi, bu seviyelerin korunmasına bağlı olarak şekillenecektir.

  Litecoin Yükseliş Trendine Devam Edecek Mi? Güncel LTC Analizi!

  Litecoin'in güncel fiyat grafiği, belirli seviyelerin etkisini gösteriyor. LTC'nin yükseliş trendini devam ettirmesi için belirli dirençleri aşması gerekiyor, aksi takdirde düşüş eğilimi güçlenebilir.

  BNB Kritik Desteğinde! Bu Destek Kırılırsa Hedefi 280 Dolar Mı?

  Binance Coin'in güncel analizinde, BNB'nin fiyatı destek bölgesinden aldığı güçlü alımlarla yükseliş trendine girmiş durumda. Ancak belirli kritik seviyelerin altında yaşanacak mum kapanışları, düşüş hareketinin devamını işaret edebilir.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler