Diğer
  Ana SayfaHaberYeni Trend: BRC-20 Tokenleri! BRC-20 Nedir? BRC-20 Tokenleri Nereden Alınır?

  Yeni Trend: BRC-20 Tokenleri! BRC-20 Nedir? BRC-20 Tokenleri Nereden Alınır?

  -

  Kripto gündeminde sık konuşulmaya başlanan BRC-20 tokenları yatırımcıların ilgi odağında: BRC-20 Nedir? BRC-20 tokenları nereden alınır?

  BRC20 Nedir?

  brc-20-token

  BRC-20 “token standardı”, Ordinals ve Inscriptions kullanılarak oluşturulmuş deneysel bir değiştirilebilir tokendir ve Bitcoin zincirinde saklanır. Token sözleşmelerini dağıtmak, tokenları basmak ve tokenları transfer etmek için JSON verilerinin Ordinal kayıtlarını kullanır.

  Bu, EVM zincirlerinde kullandığınız token standartı gibi bir token standardı değildir. Bunun yerine, bir betik dosyasını Bitcoin’de depolamanın ve bu dosyayı satoshilere token atfetmek ve ardından kullanıcılardan birine taşımak için bir yol olarak kullanmanın bir yolu olarak görülmelidir.

  BRC-20 tokenı, DomoData tarafından 8 Mart 2023 tarihinde oluşturuldu. Adı, Ethereum’un ERC-20 jeton standardından esinlenilerek oluşturulmuştur ancak adını aldığı EVM standardı gibi akıllı sözleşmelerle etkileşim kurma yeteneğine sahip değildir.

  Başka zincirlerde token oluşturma yolları da mevcuttur ve hepsinin kendi piyasaları ve likiditesi vardır. Token piyasası spekülasyon ve dolandırıcılık için bir araçtır ve ERC-20 terimini duyan kullanıcılar bu davranışı Bitcoin’e taşıyabilirler.

  Bu, Bitcoin’i ücretler için kullanmak ve blok alanı kaplamak için talebi artırabilirken, umulmadık yatırımcıları, sadece seçilen cüzdanların bile insana okunabilir şekilde çevirmeye bile uğraşmadığı yararsız meta verileri satın almaya çekebilir. Hatta yaratıcı bile sadece bir deney olduğunu ve tokenların bir şey ifade etmediğini belirtmiştir – ancak bazı spekülatörler bunu farklı görebilir.

  Token Terminolojisi Kafa Karıştırıcı Olabilir

  BRC-20 token’ları sadece Bitcoin üzerinde değil, aynı zamanda Bitgert BRC-20 adı verilen başka bir akıllı sözleşme zincirinde de token isimlendirmesi olarak kullanılır.

  Bu BRC-20 token yinelemesi, başka bir çatal zincirinde oluşturulan token standardıyla karıştırılmamalıdır. Bitgert, öncelikle Binance Smart Chain’deki bir token olarak hayatına başlayan ancak merkezi olarak kontrol edilen zincirinde düşük işlem ücretleriyle kullanıcıları cezbetmek ve yatırımcı sermayesi yaratmak için kendi zincirlerini oluşturacaklarına karar veren başka bir EVM zinciridir.

  İlk BRC20 Tokeni: Ordinals (ORDI)

  Dağıtılan ilk token kontratı “ORDI” token’ı için yapılmıştı ve her biri 1.000 token ve toplamda 21.000.000 token sınırı vardır. Unisat gibi ordinal cüzdanlar, BRC-20 standardı için hızlı bir şekilde araçlar oluşturdu ve 18 saatten az bir sürede, 21.000.000 adet ORDI tokenı basıldı ve limit dışında kalan 1.500.000 adet token için bekleyen basım işlemleri gerçekleştirildi.

  ORDI ve diğer BRC-20 tokenlerini önerdiğimiz kripto para borsasından satın almak için buraya tıklayınız.

  BRC-20 için Sırada Ne Var?

  Unisat gibi yapımcılar BRC-20 standardıyla ilgileniyor gibi görünüyor ancak yaratıcı sürekli olarak bu sadece bir deney olduğunu, sorunları olduğunu ve token’ların hiçbir değeri olmayabileceğini belirtti.

  Bu sadece size, token’ların teknolojiden ziyade saf hileli token çıkarma işlemlerindeki suç ortaklarına naif insanlardan para akıtmak için bir yol olduğunu gösterir.

  Token standardı ve araçları teknik olmayan insanların alana girmesine izin verecek şekilde iyileştirilebilir ancak bu token standardları bitcoin değiller ve diğer zincirlerdeki token’lardan daha güvenli değillerdir. Sadece Bitcoin’de kaydedilmiş olması, uzun vadede sizi kurtaracağı veya birikim olarak hareket edeceği anlamına gelmez.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Ethereum Bu Seviyeyi Geçmeli! Güncel ETH Analizi

  Ethereum'un saatlik fiyat grafiği incelendiğinde direnç bölgesinde olduğunu gözlemliyoruz. ETH'nin belirli seviyelerdeki kapanışları ve destek aralığından dönüşü, yükseliş hareketinin devamını sağlayabilir. Ancak fiyatın belirli bir direnci aşması gerekmektedir.

  Jim Cramer, SEC’in Binance Borsasına Açtığı Davayı Değerlendirdi

  Eski hedge fon yöneticisi ve TV ünlüsü Jim Cramer, SEC'in Binance borsasına açmış olduğu dava için değerlendirmelerde bulundu.

  Bitcoin Yükseliş Trendini Başlatacak Mı? Güncel BTC Analizi

  Bitcoin'in fiyat grafiğini incelediğimizde, yaklaşan direnç seviyesi ve üçgen formasyonunun etkisi göze çarpıyor. Ayrıca belirtilen destek ve direnç bölgeleri arasında fiyat hareketlerinin şekillendiği görülüyor.

  SEC Başkanı Gary Gensler, Bitcoin Borsası Coinbase Hakkında Konuştu

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, kripto para sektörü hakkında yorumlamalarda bulundu.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler