Ana SayfaHaberBitcoin Boğa Senaryosu Yorumu ve Kritik Göstergeler!

Bitcoin Boğa Senaryosu Yorumu ve Kritik Göstergeler!

-

Bitcoin (BTC), yılın başından bu yana yükseliş trendini ve olağanüstü performansını sürdürmek için daha önce destek alanlarına dayanan fiyat hareketiyle son zamanlarda duraksadı. BTC’nin yeni seviyelere çıkması ve yılın en yüksek seviyelerine ulaşması yönünde daha fazla beklenti var.

Bitcoin, Uzun Bir Ralli için Tutuluyor Olabilir!

Bitcoin fiyat hareketindeki yavaşlamaya rağmen, bazı göstergeler, piyasa hissiyatıyla birlikte Bitcoin’in önemli bir yükselişin eşiğinde olabileceğini gösteriyor. Bu yukarı yönlü eğilim, yatırımcılar toplu halde kripto para piyasasına döndükçe yeni bir boğa koşusuna neden olabilir.

Aşağıdaki tablo, yatırımcıların sürekli bir düşüş eğilimine rağmen kripto piyasası hakkında yeniden işleme girdiklerini ve iyimser olduklarını gösteriyor. Ek olarak bu grafik, yatırımcılar ve finans kurumları için oldukça önemli bir veri kaynağıdır.

Bitcoin Held By Funds
Kaynak: Bytetree

ByteTree’den elde edilen bir raporda, Borsa Alım Satım Fonları (ETF’ler) varlıklarında keskin bir artış gördü. Sadece bir değil, üç farklı ETF bu ay 1.465’in üzerinde Bitcoin ekledi.

Bu, FTX, Three Arrows Capital’in iflası ve Gemini ile Genesis arasındaki son çekişme gibi krizlere rağmen kripto endüstrisinin piyasa duyarlılığının 2023’ün başından bu yana değiştiğini gösteriyor.

Perakende ve varlıklı yatırımcılar birlikte BTC’nin rallisini körüklüyor. Aşağıdaki grafik, Bitcoin tutan adres sayısının geçen ay önemli ölçüde arttığını gösteriyor. 0.1+ coin tutan adres sayısı Glassnode verilerine göre, genellikle perakende yatırımcılarla ilişkilendirilen tüm zamanların en yüksek seviyesi (ATH) 4.217.261’e ulaştı.

Bitcoin Adresleri 0.1 Üzeri
Bitcoin Adres Sayısı 0.1 Üzeri Kaynak: GlassNode

Adresler için bir önceki tüm zamanların en yüksek seviyesi, 11 Ocak 2023’te Glassnode tarafından işaretli para birimini elinde tutan 4.217.135 adresle bildirildi.

Ünlü Analistten Bitcoin Yorumu

BTC-AltcoinSherpa-1

Yukarıdaki grafik Altcoin Sherpa”dan, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 $’dan düşüşün ardından beri gelen fiyat hareketi inceleniyor. Sherpa şöyle söylüyor:

“Önceki genel fiyat hareketi 2018’den çok farklı olduğu için bu bir fraktal değil. Bununla birlikte, hala mevcut piyasa döngüsünde nerede olduğumuzu ve bunun nasıl gidebileceğini düşünmeye çalışıyorum.”

BTC-AltcoinSherpa-2

Ardından Sherpa şöyle devam ediyor:

“2018 yılında, uzun bir düşüş eğilimi, birikim döngüsünü takip eden ve 3-14k arasında güçlü bir hareketin olduğunu düşünüyorum.”

BTC-AltcoinSherpa-3

“2023: Mevcut rallinin 2018-2019’un versiyonunu görüyoruz diye düşünüyorum, ancak her şey kısaltılmış bir zaman döngüsünde. Bunun birkaç nedeni var; en öncelikli olan 2022 yılının bir mezbaha gibi görünmemesi ve 2018 gibi olmaması.”

Yorumlarını ekledikten sonra Sherpa, şu cümleleriyle analizini noktaladı.

“2023 için sarı kutu da henüz tam olarak onaylanmadı, burada konsolide olabilir ve herhangi bir geri çekilme (fiyat düşüklüğü) olmadan daha yüksek seviyelere gidebiliriz. Ancak 2019 yılında BTC 3k’dan 8k’ya giderken ciddi bir geri çekilme gördük. Halen mevcut fiyatın üzerine çıkabiliriz ama daha stabil hareket edeceğimizi düşünüyorum. 30k’ya kadar olan hedeflerle birlikte, 25k hâlâ benim genel orta vadeli tahminim. Ancak bu mevcut alan etrafında çok tedbirli olacağım.”

Bu, Bitcoin (BTC) Fiyat Rallisi İçin Yeterli mi?

Şu anda Bitcoin, gücünü yeniden kazanmak ve bir sonraki hedef olan 23.800 $’ı hedeflemek için küçük bir geri çekilmenin ardından son 24 saat içinde hafif bir artışla 23.027 $’dan işlem görüyor. Bitcoin, bilançolarda %0,8 artışla son yedi günde zar zor arttı.

Bitcoin Fiyatı 1 Şubat 2023
Bitcoin Fiyat Grafiği 1 Şubat 2023

CoinOtag’ın yakın tarihli bir analizine göre, para birimi 22.343 $ direnç seviyesini aşamazsa, Bitcoin daha fazla aşağı yönlü düzeltme görebilir, bu da 20.500 $ bölgesinin yakınındaki destek hattındaki fiyat istikrarının bozulmasına neden olabilir.

CoinOtag, sosyal medyadaki en hızlı haber sağlayıcınızdır.
Telegram kanalımıza katılarak haberleri ilk siz öğrenebilirsiniz. Unutmadan; bizleri "CoinOtag" aramasıyla Tiktok, Instagram, Facebook, CoinMarketCap, Binance ve Twitter'dan da takip edebilirsiniz! Bildirimleri açmayı unutmayın!
Coin Otağ
Coin Otağhttps://coinotag.com/
Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER

Bugün Kripto Para Piyasası Neden Yükseliyor?

Kripto Piyasa Kapitalizasyonu (TOTALCAP) büyük bir artıştan sonra durdu. Bitcoin (BTC) nötr bir haftalık mum çubuğu oluşturdu. Kripto Piyasa Kapitalizasyonu (TOTALCAP) ve Bitcoin (BTC) fiyat...

Silicon Valley Bank Alıcı Buldu, First Citizens Bank Devraldı!

Amerika Birleşik Devletleri Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC), First Citizens Bank & Trust Co.'nun Silicon Valley Bank'ın mevduatlarını ve yükümlülüklerini satın alacağını duyurdu.

Nasdaq, Kripto Saklama Hizmetlerinin İkinci Çeyrekte Başlatılmasını Hedefliyor

Nasdaq Inc, kripto saklama hizmetlerine odaklanmaya devam ediyor ve ikinci çeyreğin sonunda başlatması bekleniyor.

Bitcoin Fiyat Artışı Likidite Krizi Tehdidi Altında – Ne Beklenmeli

Bitcoin piyasası likiditesi, kripto para birimi alanında şu anda büyük bir endişe kaynağıdır. Piyasadaki derinlik eksikliği, büyük emirlerin gerçekleştirilmesi sırasında önemli fiyat kaymalarına neden oldu ve en deneyimli traderları bile etkileyebilecek dalgalanmalar meydana getirdi.
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa

Güncel Analizler