Çarşamba, Nisan 14, 2021

Bitcoin 8.700 Dolar ile Son Dönemin Rekorunu Kırdı – Bitcoin Boğa Piyasasını Tetikleyen Üç Olay!

Bitcoin (BTC), 14 Ocak tarihi itibari ile, analistlerin üzerine vurgu yaptığı 8.600 dolar direnç seviyesini zorlanmadan aştı. Uzmanları şaşırtan BTC/USD paritesi 8.700’e dayandı. Bitcoin Boğa Piyasası geri mi dönüyor?

Bitcoin Boğa

Bitcoin bir saat içinde yüzde 2 değer kazandı Bitcoin Boğa Sezonu mu Açılıyor?

Bitcoin, bir saate yakın sürede yüzde 2 oranında değer kazanarak 8.745 dolar seviyesine ulaştı.

Ardından hafif bir geri çekilme gerçekleşti ve oynaklığın artmasıyla birlikte parite 8.700 dolar civarında yukarı aşağı seyretti.

Bitcoin Boğa

En son hareket, Bitcoin’in 24 saatlik kazancını neredeyse yüzde 8’e yaklaştırdı. Bu da daha önce önemli ölçüde direnç göstereceği düşünülen seviyeleri kolayca aşması anlamına geliyor.

Popüler Trader Tone Vays , hafta sonu boyunca BTC/USD paritesinin 8.800 dolar civarında bir alana yerleşeceğini ve yaşadığı küçük düşüşün daha fazla kazancın habercisi olduğunu öngörenler arasındaydı.

Yine de Vays, tüm göstergelerin yükselişe işaret etmediğini ve türev piyasası devi BitMEX’in fonlama oranının oldukça düşük bir istisna oluşturduğunu ekledi.

Pazar günü attığı tweet’te, “Belki yatay seyir izleyip soluğu biraz kesilebilir ama ben genel olarak yükselme süreci bekliyorum” diye özet yaptı.

Bitcoin’in yeni keşfedilen gücünün desteklenmesi, sağlıklı hacim oluşması ve çoklu vadeli işlem ürünlerine ilginin artması dahil olmak üzere çeşitli faktörler piyasayı canlandırdı. Pazartesi günü ünlü Bitcoin trader’ı Murad Mahmudov tarafından belirtildiği gibi fiyat, hacim ve açık faiz kombinasyonu benzersiz bir yükseliş sinyali veriyor.

Altcoin’ler uyandı, Bitcoin SV yüzde 45 ile uçtu

Bitcoin’in dışında büyük altcoin’ler de momentum yakaladı. Ether (ETH) yüzde 8,1 değer kazanarak 155 doları aştı.

Bununla birlikte, piyasa değerine göre en iyi yirmi kripto para biriminden Bitcoin SV (BSV), en fazla yükselen isim oldu. Bir günde yüzde 45 değer kazanan para birimi, 234 dolardan alıcı buldu. Diğer Bitcoin ürünü Bitcoin Cash (BCH) de aynı sürede yüzde 22 değer kazandı

“Bitcoin İçin 2020 Kötü Bir Yıl Olmayacak”

2019 yılında BTC 3150 dolar seviyesinden 14.000 dolarlara kadar yükseliş yaşamış ve yatırımcısına ciddi kar fırsatları sunmuştu. Genel itibarı ile iyi bir yıl geçiren BTC, 2020 yılı için adeta güç topladı. Mayıs ayında olacak halving olayının yanı sıra ülkelerin ve kurumların Blockchain ve Bitcoin’e olan bakış açıları olumlu bir hal aldıkça her geçen gün BTC biraz daha bilinir ve güvenilir bir hal alıyor.

Uzmanlar bu sebepler ışığında orta ve uzun vadede tahmini yükselişlerin görüleceğini ifade etti. Güncel olarak 7700 ila 7800 dolar seviyelerinin ciddi bir destek bölgesi olduğunu belirtti. Ayrıca Bitcoin Fiyatı 8500 dolar direncinden sonra 9000 dolar seviyesinin de en önemli direnç seviyelerinden olduğunu da ifade ettiler. Kısa vadede ise 9000 ila 9500 dolar seviyeleri arasına bir yükseliş bekleniyor.

CoinOtag‘dan Bitcoin haberleri, Coin Haberleri ve Coin Yorumları başlıklarını takip edebilir, ayrıca Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.96
  THYAO.IS₺11.91
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.35
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺15.23