Diğer
  Ana SayfaHaberBitcoin Blokzinciri Ordinalslarla Büyüyor! Peki Ne Olacak?

  Bitcoin Blokzinciri Ordinalslarla Büyüyor! Peki Ne Olacak?

  -

  • Bitcoin blok zinciri boyutu Şubat ayından bu yana %5,3 arttı.
  • Toplam blok zinciri boyutu şu anda 480GB.
  • Günlük işlemler 500.000’in üzerinde kalmaya devam ediyor.

  Bitcoin blok zinciri boyutu, ordinal girdilerin artışıyla önemli ölçüde arttı.

  Bitcoin blok zinciri, yılın başlangıcında olduğundan biraz daha büyük. Boyutundaki artış, ordinal girdilerin popülerliğindeki artış tarafından hızlandırıldı.

  Bitcoin Blokzinciri Boyutları Ordinalslar Sebebiyle Büyüyor!

  Veri analitiği firması Glassnode’a göre, Şubat ayından bu yana zincire 24GB (gigabayt) daha veri eklenmiştir. Bu, sadece birkaç ayda %5,3 artış ve geçen yılın aynı zamanına göre %18 artış anlamına gelir.

  Ayrıca, mevcut Bitcoin blok zinciri boyutu sadece 480GB’nin altındadır. Ek olarak, ilk kez Şubat 2012’de 1GB’ı aşmıştır. Hızlandırılmış boyut artışı, Glassnode tarafından belirtilen tahminlerin ayarlanmasına neden oldu.

  “Bu, mevcut Blok Zinciri boyutunu tutarlı 2.5MB ve 1.35MB blokları projeksiyonların içine yerleştirir.”

  Bitcoin Blockchain Büyüklüğü

  Bitcoin ağında üretilen “BRC20 Tokenleri nedir?” yazımızı okumayı unutmayın.

  Bitcoin Blok Zinciri Boyutu Tahminleri

  Tutarlı 2.5MB bloklarla, zincir boyutunun Haziran ayında 500GB’yi aşması tahmin ediliyor. Daha büyük tam 4MB bloklar, Glassnode’a göre Eylül ayında 600GB’ye ulaşacak.

  Mempool Space tarafından bildirildiğine göre, son işlenen blok için blok boyutu 1,64MB’ye geriledi (789336).

  Her düğüm, tüm verileri taşımalıdır, bu da en az yarım terabayt depolama alanına ihtiyaç duydukları anlamına gelir. Ancak, ordinal yazı işlem verilerini budamak mümkündür.

  Bitnodes’a göre, dünya genelinde şu anda 17.179 erişilebilir düğüm bulunmaktadır. Düğümler, tüm BTC işlemlerinin tam veya kısmen budanmış veritabanını içerir, bu nedenle toplam depolama kapasitelerini tahmin etmek zordur.

  Kullanıcılar için şanslı bir şekilde, memecoin üretme çılgınlığı azalmış gibi görünüyor, işlemler ve ücretler biraz düşmüştür. Ancak, mempool’da hala yaklaşık 300.000 bekleyen işlem var.

  BitInfoCharts raporlarına göre, şu anda yaklaşık 514.685 işlem yapılmaktadır. Ancak, bu, ordinal çılgınlığı patlak vermeden önceki 300.000’den önemli ölçüde daha yüksektir.

  Ortalama işlem ücretleri bu haftanın başlarında 30 doların üzerindeyken, 9,70 dolara düştü. Ancak, bunlar hala 1 ila 2 dolar arasında olması gereken çok yüksek seviyelerdir.

  Bitcoin (BTC) Fiyat Görünümü

  Bitcoin fiyatları tekrar geri çekiliyor, Cuma sabahı Asya ticaret seansında orta-Mart’tan bu yana en düşük seviyelerine düştü.

  Sonuç olarak, BTC yazım sırasında 26.363 dolardan işlem görerek gün içinde %2,9 düştü.

  BTCUSDT 1 Günlük Grafik

  Varlık, Nisan ayı ortasındaki yaklaşık 31.000 dolardan %13,7 düzeltildi. Daha fazla kayıp, destek seviyesine hızlı bir düşüşe neden olabilir ve bu seviye 25.000 dolardır.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  ABD Başkanı Biden’dan Önemli Açıklamalar! Piyasalar Yükselişe Mi Geçecek?

  Amerika Başkanı Joe Biden, ekonomik krizleri önleme ve ekonomik çöküşü engelleme konusunda başarılı politikalar izlediklerini belirtirken, aynı zamanda mali sorumluluğu vurguladı ve kripto para sektöründe vergi kaçakçılığının önlenmesi için çalışmaların yapılması gerektiğini ifade etti.

  Gate Token (GT) Güncel Fiyat Analizi

  Gate Token'ın kısa vadeli fiyat grafiği incelendiğinde, belirli bir destek bölgesi üzerinde hareket ettiği ve belirtilen seviyelerin kritik öneme sahip olduğu görülmektedir. Yükseliş veya düşüş trendi, bu seviyelerin korunmasına bağlı olarak şekillenecektir.

  Litecoin Yükseliş Trendine Devam Edecek Mi? Güncel LTC Analizi!

  Litecoin'in güncel fiyat grafiği, belirli seviyelerin etkisini gösteriyor. LTC'nin yükseliş trendini devam ettirmesi için belirli dirençleri aşması gerekiyor, aksi takdirde düşüş eğilimi güçlenebilir.

  BNB Kritik Desteğinde! Bu Destek Kırılırsa Hedefi 280 Dolar Mı?

  Binance Coin'in güncel analizinde, BNB'nin fiyatı destek bölgesinden aldığı güçlü alımlarla yükseliş trendine girmiş durumda. Ancak belirli kritik seviyelerin altında yaşanacak mum kapanışları, düşüş hareketinin devamını işaret edebilir.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler