Pazar, Ocak 24, 2021

Bitcoin Blockchain Snoop Sistemi dünyanın en büyük çocuk cinsel sömürü sitesini yıkmaya yardımcı oluyor.

ABD federal savcıları, Bitcoin (BTC) kullanılarak finanse edilen dünyanın en büyük çocuk cinsel sömürü sitesinin arkasında Güney Koreli bir gencin olduğunu öne sürdü.Bitcoin Blockchain Snoop Sistemi dünyanın en büyük çocuk cinsel sömürü sitesini yıkmaya yardımcı oluyor.

Bitcoin Blockchain

‘Welcome to Video’ olarak bilinen web sitesi 23 yaşındaki Jong Woo SON tarafından yönetiliyordu. Güney Kore vatandaşı olan SON şu anda kendi ülkesinde aynı suçlardan dolayı hapis cezasına çarptırılıyor. Mühürsüz iddianameye göre, SON geçen yıl Mart ayında tutuklandı. Web sitesi sadece çocukların cinsel sömürü videolarından oluşuyordu ve üyelerin bu videoları bitcoin kullanarak ticaret yapmasına izin verdi ve böylece blockchain sayesinde sisteme sızılarak suç tespit edildi.

Bitcoin Blockchain

SON’un iddianamesi dışında, ABD ve dünyanın diğer bölgelerindeki sitenin 337 kullanıcısı da tutuklandı. Site, Washington DC ve 23 eyaletin yanı sıra Avrupa, Asya, Orta Doğu, Güney Amerika ve Avustralya’daki ülkelerden de kullanıcılar içeriyordu. Arama emirleri uygulanmadan önce site kullanıcısı 2 suçlu intihar etti.

jpgcoinotag/departments

Ayrıca ABD Adalet Bakanlığı 24 hesapta bulunan bitcoin’i ele geçirmeyi amaçlayan paralel bir sivil müsamaha eylemi gerçekleştirecek. Ele geçirilen kripto varlıklar mağdurlara bağışlanacak. Web sitesini yıkmanın yanı sıra, kullanıcılar tarafından istismar edilen 23 çocuk da kurtarıldı.

Bitcoin Blockchain, Sitenin Yıkılmasına Yardımcı Oldu

Web sitesi sahibi ve kullanıcıları tespit edilemeyeceklerini düşünerek bitcoin ile ödemeler yaptı .Sitenin altyapısının ve hatta operatörün yerini izlemede yardımcı olan blockchain bir kez daha her alanda etkinliğinin olduğunu gösterdi.

CoinOtag‘dan Bitcoin haberleri, Coin Haberleri ve Coin Yorumları başlıklarını takip edebilir, ayrıca Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Görkem Ilık
  Görkem Ilık, İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde Bankacılık ve Finans okurken, kripto para ve piyasalara olan yönelimini keşfediyor.Sektörel yazılar ile coinotag.com'a destek olurken, Görkem Ilık bir yandan yatırım ve trade yaparak sektörde emin adımlarla ilerliyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.00
  THYAO.IS₺12.89
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.02
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.39