Ana SayfaHaberChainbytes, Bitcoin ATM'lerini El Salvador'a Getiriyor, Üretim Merkezini Başlatıyor

Chainbytes, Bitcoin ATM’lerini El Salvador’a Getiriyor, Üretim Merkezini Başlatıyor

-

Bitcoin ATM sağlayıcısı Chainbytes, El Salvador’da bir Bitcoin ATM üretim merkezi kuruyor. Bu çalışma, ülkenin bitcoini yasal para birimi kabul etmesinden sonra gerçekleşiyor. Şirket, El Salvador’u “Bitcoin ATM’lerinin üretim merkezi” yapmayı planlıyor.

El Salvador’a Bitcoin ATM’leri Geliyor

Bir bitcoin ATM sağlayıcısı olan ABD merkezli Chainbytes LLC, Salı günü yaptığı açıklamada, yakın zamanda bitcoini yasal para birimi olarak yapan El Salvador’da Bitcoin ATM’lerine yer vereceğini açıkladı.

Chainbytes, “El Salvador’u tüm Amerika için bitcoin ATM’lerinin üretim merkezi haline getirmeyi” planladığını açıkladı. Merkez, şirketin “küresel tedarik zinciri dağıtımı ile LATAM, ABD ve Kanada bölgelerindeki çalışmalarına” hizmet edecek. Şirket, 2012’den beri bitcoin ATM operatörlerine ve bitcoin ATM işine girmek isteyen işletmelere hizmet veriyor.

Chainbytes’in CEO’su Eric Grill, tweetlerinde 21 Haziran’da El Salvador’a “Chainbytes, Bitcoin ATM’lerini getirmekten heyecan duyuyorum” şeklinde açıklama yaptı.

Chainbytes, Bitcoin ATM'lerini El Salvador'a Getiriyor, Üretim Merkezini Başlatıyor

17 Haziran’da Chainbytes tweetinde: “Bitcoin ATM’lerimiz El Salvador’a gönderilmeye hazır.” şeklinde tweet attı.

Chainbytes, Bitcoin ATM'lerini El Salvador'a Getiriyor, Üretim Merkezini Başlatıyor

Grill kısa süre önce El Salvador’a “bitcoin’i yasal bir para birimi olarak uygulamada dünyaya liderlik gösterdiği” için övgüde bulundu. CEO, “Böyle yapmanın ülkenin kendisini daha çok bir teknoloji merkezi olarak konumlandırdığına inanıyoruz” dedi ve şirketinin “bunun başarıya ulaşmasına yardımcı olmanın bir parçası olmak istediğini” ekledi. ve şöyle devam etti:

Girişimimiz, tüm Salvadorlular için ihtiyaç duyulan eğitim ve vasıflı işleri sağlayacak ve bu da ekonomiye ve ulusa katkıda bulunacaktır.

Salı günkü duyuruda, “Chainbytes, ülkede bitcoin ATM’lerini işletmek isteyen Salvadorlulara hizmet sağlayacak ve üretim merkezinin başarılı olmasını ve ülkeye refah getirmesini sağlamak için hükümetleri, tüzel kişilikleri ve ortaklıkları ile işbirliği yapacak.”

Şirketin COO’su Tracy Jefferson, El Salvador’un “burada daha fazla işletmenin faaliyet göstermesini teşvik edecek serbest ticaret bölgelerine ve hizmet yerlerine sahip olduğunu” açıkladı. Ayrıca, “deniz ve hava merkezleri mevcut olduğunda, burada yalnızca Salvadorlular için değil, aynı zamanda Kuzey ve Güney Amerika’ya ihracat yapmak için makineler üretmemiz bizim için mantıklı” dedi.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$23,838.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Crypto Vira
Crypto Vira
Alican, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican, Coin Otağ'ın Stratejik Medya Partneri olarak rol alıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER

Nijeryalılar Gerçekten Bitcoin’i 34.000 Dolara mı Alıyor?

Nijerya'da yerlilerin Bitcoin'i 34 bin dolara aldığı haberi ne kadar doğru? Nijeryalılar gerçekten Bitcoin'i bu kadar yüksek primle mi alıyor?

Stabil Kripto Paraların Dolaşımdaki Arzı, Bitcoin Fiyatına Etki Ediyor!

Sabit kripto paraların dolaşımdaki arzı ile kripto para birimlerinin fiyatları arasında ciddi bir korelasyon varmış gibi görünüyor. İşte detaylar!

Yearn Finance’nin Eski Kurucusu “Hayır, DeFi Ölmedi” Dedi!

DeFi protokolü olan Yearn Finance'in eski kurucusu Andre Cronje, diğer insanların aksine DeFi'nin ölmediğini düşünüyor. İşte o sebepler.

FED Faiz’e Saatler Kala, Ünlü Big Short Yatırımcısı Bitcoin için SAT Diyor!

Big Short yatırımcısı, FED faizine saatler kala "SAT" diye tweet attı! Bu ne anlama geliyor? Efsane trader ne demek istiyor? İşte detaylar...

Güncel Analizler