Diğer
  Ana SayfaKripto Para AnalizleriBitcoin Analizi! Piyasa Sert Düşüşte!

  Bitcoin Analizi! Piyasa Sert Düşüşte!

  -

  Bitcoin düşüş hareketlerine devam ediyor. Bitcoin geçtiğimiz saatlerde 18.700 dolar seviyelerine geriledi. Yazımızda önemli destek ve direnç seviyelerini inceledik.

  Bitcoin Günlük Fiyat Analizi!

  BTCUSDTPERP_2022-09-19_06-12-29

  Gün içerisinde düşüş hareketine devam eden Bitcoin, yazı sırasında düşüş hareketine devam ediyor. Şuanda 18.700 dolardan işlem gören Bitcoin, önemli destek seviyesine gelmiş durumda.

  Analizde belirtildiği üzere 6H destek bölgesine tutunmaya çalışıyor. Belirtilen yeşil alan olan 18.563$ seviyesinin altında mum kapanışları düşüş hareketini devam ettirebilir.

  Birçok altcoin için düşüş hareketi %5 – %7 düşüşler ile sonuçlandı. Düşüş hareketinin devam etmesi halinde altcoinlerde önemli destek seviyelerini kırmış olacak.

  Kısa vadeli Bitcoin Analizi

  BTCUSDTPERP_2022-09-19_06-17-24

  4 Saatlik zaman diliminde grafiğini incelediğimizde, destek noktasına tutunmaya çalıştığını görüyoruz. Bu bölgenin üzerinde kalması gerekiyor. Aksi taktirde düşüş hareketi devam edecektir.

  Grafikte belirtilen mavi bölge, önceki destek (bknz: destek nedir?) seviyemizdi fakat bitcoin o bölgeyi sert bir şekilde kırdı. Bu yüzden artık direnç bölgemiz olarak karşımıza çıkacak.

  Grafikte belirtilen kırmızı bölgemiz Bitcoin için direnç bölgemiz. Fiyat bu bölgeden destek alarak o bölgeye yükseliş yaşayarak düşüş hareketine o bölgeden tekrar başlayabilir. 19.777$ bölgesi olan bu bölgeye gelirse short konfirmasyonu aranabilir.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Crypto Vira
  Crypto Vira
  Alican, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican, Coin Otağ'ın Stratejik Medya Partneri olarak rol alıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Ethereum Yükseliş için Bu Seviyeyi Kırmalı! Güncel ETH Analizi

  Ethereum'un fiyat grafiği incelendiğinde, önemli direnç seviyelerinin altında hareket ettiği görülmektedir. 1930$ seviyesinin üzerinde mum kapanışları gerçekleştiremeyen ETH, düşüş trendini sürdürme potansiyeline sahiptir.

  Bitcoin Yükselişini Bu Hafta Başlatacak Mı? Güncel BTC Analizi!

  Bitcoin'in kısa vadeli fiyat analizi, 27.400$ direnç seviyesinin henüz kırılmadığını göstermektedir. Bu seviyenin üzerinde mum kapanışı gerçekleşmezse, BTC'nin düşüş hareketini sürdürme potansiyeli ortaya çıkabilir.

  Ripple (XRP) – SEC Davasında Zafer Kimin Olacak?

  Ripple ve SEC davasında sonucun ne olacağı konusunda belirsizlikler devam ediyor. Peki bu davanın kazananı kim olacak? Ripple'ın kazanmasında etkili olacak faktörler nedir?

  Bitcoin Yatay Aralıklarda Hareket Ediyor: Yatırımcılar Coinbase Lansmanına Odaklandı!

  Bitcoin ve kripto para fiyatları yatay aralıklarda devam ederken, yatırımcılar 5 Haziran'daki Coinbase türev borsası lansmanına odaklanmış durumda.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler