Diğer

  Kripto Para Piyasası Genel Market Taraması

  Tüm finansal piyasalar 21 Eylül Salı günü ABD tarafından açıklanacak faiz kararına odaklanmış gözüküyor. Geçtiğimiz salı günü CPI verileri açıklanmadan önceki 2 gün stock markette ve kripto para piyasasında sert yükselişler gözlemlenmişti. Ancak beklentinin üzerinde gelen enflasyon verisinin ardından bu yükselişler sert düşüşler eşliğinde geri alınmıştı.

  Faiz kararına günler kala finansal piyasalardaki son durumun ve önemli seviyelerin nereler olduğunu inceleyelim.

  Bitcoin Makro Alıcı Bölgeden Ciddi Bir Tepki Alamadı!

  bitcoincoinotag

  Lider kripto para birimi Bitcoin, CPI verisinin beklenenin üzerinde gelmesinin ardından 22.850 dolar seviyelerinden 20.000 dolar seviyesinin altına kadar düştü. BTC için ilk önemli destek seviyesi 19.400-19.700 dolar bölgesidir. Bu bölgenin kaybedilmesi halinde ise 18.300-18.950 dolar güçlü destek bölgesi test edilebilir.

  Bitcoin için 18.300-18.950 dolar destek bölgesi her ne kadar güçlü bir destek bölgesi olsa da fiyatın bu bölgeyi daha önce 3 kez test etmesi bu bölgeyi güçsüzleştirmiş oluyor. Bu yüzden 19.400-19.700 dolar desteğinin kaybedilmesi halinde sert düşüşler gözlemlenebilir.

  bitcoincoinotag2

  BTC için yukarı yönlü fiyat hareketlerinde ilk güçlü direnç bölgesi 20.550-20.850 dolar bölgesidir. Bu bölgenin big range yapının alt bölgesine de denk gelmesi bölgeyi önemli bir konuma sokuyor. Öyle ki bu bölgenin aşılması halinde 22.000 dolar seviyelerine kadar yükselişin yaşanması kuvvetle muhtemel olacaktır.

  Ethereum Merge Sonrası Ciddi Bir Satış Yaşadı!

  ethcoinotag

  Lider altcoin Ethereum, haziran düşüşünden beridir Bitcoin’e karşı çok ciddi bir üstünlük sağlayıp %130’luk bir yükseliş yaşadı. ETH için bu yükselişler BTC dominansının makro dip seviyeyi, ETHBTC paritesinin ise makro tepe seviyeyi test etmesi ile yavaşlayıp son buldu.

  ETH için ilk önemli destek seviyesi günlük talep bölgesi olan 1420-1490 dolar destek (bknz: destek nedir?) bölgesidir. Bu bölgenin kaybı halinde ise lider altcoinin ilk etapta 1240-1270 dolar 12h fresh demand bölgeyi test etmesi kuvvetle muhtemeldir.

  Lider altcoin için yukarı yönlü fiyat hareketlerinde ilk direnç bölgesi 1620-1660 dolar bölgesi olacaktır. Bu bölgenin aşılması halinde ise 1780-1820 dolar seviyeleri test edilebilir.

  ABD Hisse Senedi Piyasasında Son Durum Ne?

  us500coinotag

  SPX ve Nasdaq, CPI verisinin beklenenin üzerinde gelmesinin ardından sert satışlar ile karşılaştılar. Öyle ki 14 Eylül Salı günü ABD borsalarından 1.6 trilyon dolardan fazla bir çıkış oldu.

  SP500, 3830-3875 günlük talep bölgesinde işlem görüyor ancak endeks henüz bölgeden yukarı yönlü tepki alabilmiş değil. Endeks için bu bölgenin kaybı halinde son lowların likiditelerinin de alınmasıyla orta vadeli hedef haftalık destek bölgesi olan 3285-3450 bölgesi test edilebilir. SPX için yukarı yönlü hareketlerde ise 4035-4065 bölgesi ilk satıcılı bölge olacaktır. Bu bölgenin aşılması halinde ise 4145-4195 seviyelerine kadar bir yükseliş gözlemlenebilir.

  us100coinotag

  Nasdaq ise kısa vadeli destek seviyesine yakın işlem görüyor. Endex için aşağı yönlü hareketlerin devamı halinde 4 saatlik destek bölgesi olan 11.535-11.646 bölgesi test edilebilir.

  Yukarı yönlü hareketlerde ise ilk hedef seviye 11.915 seviyesi olacaktır. Kısa vadeli bu direncin aşılması halinde son high seviyenin üzerindeki imbalance boşluğunun da onarılması ile 12.530-12.630 bölgesine kadar yükseliş yaşanabilir.

  Piyasalar Sert Düşerken Dolar Endeksi DXY Yükselişini Sürdürüyor!

  dxycoinotag

  Geride bıraktığımız hafta finansal piyasalarda satışların ağırlıkta olduğu bir haftayı geride bıraktık. Stock marketin ve kripto para piyasasının düşüş yaşamasına rağmen Dolar Endeksi DXY sert yükseliş yaşayarak dolar yatırımcılarının yüzünü güldürdü.

  DXY, 12 saatlik grafikte oluşturduğu yatay kanalın üzerinde işlem görmeye devam ediyor. Endeks için yükselişlerin devam etmesi halinde ilk direnç bölgesi 110.3-110.6 bölgesi olacaktır. Bu bölgenin aşılması halinde ise 112.5 seviyelerine kadar bir yükseliş gözlemlenebilir.

  Dolar endeksi için aşağı yönlü hareketlerde ilk destek seviyesi 108.3 seviyelerinde bulunuyor. Bu bölgenin kaybı halinde ise yatay kanalın orta bandına da denk gelen 106.9-107.3 destek bölgesi test edilebilir.

  Sevgili CO analistlerinden Mücahit Kanat Bey’in, @kanatmucahit1 twitter adresi üzerinden paylaşmış olduğu genel market taraması için teşekkür ederiz.

  En son kripto para haberleri hakkında bilgilendirilmek için Twitter hesabımız ve Telegram kanalımız için bildirimleri açmayı unutmayın.

  HABERLER

  İstanbul Blockchain Kadınları, Blockchain Teknolojisinde Kadınları Güçlendirmek İçin Chain Conference 2024 İle Güçlerini Birleştiriyor

  2020 yılında kurulan İstanbul Blockchain Women, teknoloji sektöründe, özellikle...

  Trump’ın Olası 2024 Zaferi Bitcoin’i (BTC) Artırabilir, Diyor Ekonomist Alex Krüger

  Siyasi arenanın değişmesiyle birlikte kripto yatırımcıları, Trump'ın...

  Kraken, Mt. Gox Alacaklılarından 7-14 Gün İçinde Bitcoin ve Bitcoin Cash Yatıracak

  Kraken, Mt. Gox alacaklılarına önümüzdeki 7-14 gün içinde Bitcoin...

  Peter Brandt, Bitcoin (BTC) İçin Büyük Yükseliş Öngörüyor: Fiyat Hedefi 90 Bin Dolar

  Ünlü trader ve analist Peter Brandt, Bitcoin (BTC) için...

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Dogecoin (DOGE) Fiyatı ve Gelecek İhtimalleri!

  Dogecoin (DOGE)'in mevcut durumunu ve iyileşme potansiyelini piyasa zorlukları içinde keşfedin. Dogecoin yükselişe geçecek mi?

  Ethereum Fiyat Artışı: Kripto Analisti Önemli Bir Toparlanma Öngörüyor

  Ünlü kripto analisti Ali Martinez, önemli bir teknik göstergeye dayanarak Ethereum (ETH) için potansiyel bir toparlanma öngörüyor.

  Polkadot (DOT) Veri Analizi: Fiyata Etkisi Olacak Mı?

  Polkadot'un sosyal ve ağ etkinliği dikkate değer bir şekilde azaldı, ancak popülerliğini ve etkileşimini artırmak için çaba sarf ediliyor.

  BTC ve ETH Fiyat Analizi: Potansiyel Yükselişler ve Düşüşler

  Bitcoin ve Ethereum için sancılı bir haftada, uzmanlar her iki kripto para birimi için potansiyel toparlanmalar öngörüyorlar.

  Bitcoin Fiyat Analizi: $64K Seviyesine Geri Dönüş Mü?

  Bitcoin'in fiyatı hafif bir artış gösteriyor, ancak $64K seviyesini geri kazanmak için yeterli olacak mı? Yükseliş başlayacak mı?
  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş
  Alican, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican, Coin Otağ'ın Stratejik Medya Partneri olarak rol alıyor.

  Dogecoin (DOGE) Fiyatı ve Gelecek İhtimalleri!

  Dogecoin (DOGE)'in mevcut durumunu ve iyileşme potansiyelini piyasa zorlukları içinde keşfedin. Dogecoin yükselişe geçecek mi?

  Ethereum Fiyat Artışı: Kripto Analisti Önemli Bir Toparlanma Öngörüyor

  Ünlü kripto analisti Ali Martinez, önemli bir teknik göstergeye dayanarak Ethereum (ETH) için potansiyel bir toparlanma öngörüyor.

  Polkadot (DOT) Veri Analizi: Fiyata Etkisi Olacak Mı?

  Polkadot'un sosyal ve ağ etkinliği dikkate değer bir şekilde azaldı, ancak popülerliğini ve etkileşimini artırmak için çaba sarf ediliyor.