Diğer
  Ana SayfaKripto Para AnalizleriKripto Para Piyasası Genel Market Taraması

  Kripto Para Piyasası Genel Market Taraması

  -

  Tüm finansal piyasalar 21 Eylül Salı günü ABD tarafından açıklanacak faiz kararına odaklanmış gözüküyor. Geçtiğimiz salı günü CPI verileri açıklanmadan önceki 2 gün stock markette ve kripto para piyasasında sert yükselişler gözlemlenmişti. Ancak beklentinin üzerinde gelen enflasyon verisinin ardından bu yükselişler sert düşüşler eşliğinde geri alınmıştı.

  Faiz kararına günler kala finansal piyasalardaki son durumun ve önemli seviyelerin nereler olduğunu inceleyelim.

  Bitcoin Makro Alıcı Bölgeden Ciddi Bir Tepki Alamadı!

  bitcoincoinotag

  Lider kripto para birimi Bitcoin, CPI verisinin beklenenin üzerinde gelmesinin ardından 22.850 dolar seviyelerinden 20.000 dolar seviyesinin altına kadar düştü. BTC için ilk önemli destek seviyesi 19.400-19.700 dolar bölgesidir. Bu bölgenin kaybedilmesi halinde ise 18.300-18.950 dolar güçlü destek bölgesi test edilebilir.

  Bitcoin için 18.300-18.950 dolar destek bölgesi her ne kadar güçlü bir destek bölgesi olsa da fiyatın bu bölgeyi daha önce 3 kez test etmesi bu bölgeyi güçsüzleştirmiş oluyor. Bu yüzden 19.400-19.700 dolar desteğinin kaybedilmesi halinde sert düşüşler gözlemlenebilir.

  bitcoincoinotag2

  BTC için yukarı yönlü fiyat hareketlerinde ilk güçlü direnç bölgesi 20.550-20.850 dolar bölgesidir. Bu bölgenin big range yapının alt bölgesine de denk gelmesi bölgeyi önemli bir konuma sokuyor. Öyle ki bu bölgenin aşılması halinde 22.000 dolar seviyelerine kadar yükselişin yaşanması kuvvetle muhtemel olacaktır.

  Ethereum Merge Sonrası Ciddi Bir Satış Yaşadı!

  ethcoinotag

  Lider altcoin Ethereum, haziran düşüşünden beridir Bitcoin’e karşı çok ciddi bir üstünlük sağlayıp %130’luk bir yükseliş yaşadı. ETH için bu yükselişler BTC dominansının makro dip seviyeyi, ETHBTC paritesinin ise makro tepe seviyeyi test etmesi ile yavaşlayıp son buldu.

  ETH için ilk önemli destek seviyesi günlük talep bölgesi olan 1420-1490 dolar destek (bknz: destek nedir?) bölgesidir. Bu bölgenin kaybı halinde ise lider altcoinin ilk etapta 1240-1270 dolar 12h fresh demand bölgeyi test etmesi kuvvetle muhtemeldir.

  Lider altcoin için yukarı yönlü fiyat hareketlerinde ilk direnç bölgesi 1620-1660 dolar bölgesi olacaktır. Bu bölgenin aşılması halinde ise 1780-1820 dolar seviyeleri test edilebilir.

  ABD Hisse Senedi Piyasasında Son Durum Ne?

  us500coinotag

  SPX ve Nasdaq, CPI verisinin beklenenin üzerinde gelmesinin ardından sert satışlar ile karşılaştılar. Öyle ki 14 Eylül Salı günü ABD borsalarından 1.6 trilyon dolardan fazla bir çıkış oldu.

  SP500, 3830-3875 günlük talep bölgesinde işlem görüyor ancak endeks henüz bölgeden yukarı yönlü tepki alabilmiş değil. Endeks için bu bölgenin kaybı halinde son lowların likiditelerinin de alınmasıyla orta vadeli hedef haftalık destek bölgesi olan 3285-3450 bölgesi test edilebilir. SPX için yukarı yönlü hareketlerde ise 4035-4065 bölgesi ilk satıcılı bölge olacaktır. Bu bölgenin aşılması halinde ise 4145-4195 seviyelerine kadar bir yükseliş gözlemlenebilir.

  us100coinotag

  Nasdaq ise kısa vadeli destek seviyesine yakın işlem görüyor. Endex için aşağı yönlü hareketlerin devamı halinde 4 saatlik destek bölgesi olan 11.535-11.646 bölgesi test edilebilir.

  Yukarı yönlü hareketlerde ise ilk hedef seviye 11.915 seviyesi olacaktır. Kısa vadeli bu direncin aşılması halinde son high seviyenin üzerindeki imbalance boşluğunun da onarılması ile 12.530-12.630 bölgesine kadar yükseliş yaşanabilir.

  Piyasalar Sert Düşerken Dolar Endeksi DXY Yükselişini Sürdürüyor!

  dxycoinotag

  Geride bıraktığımız hafta finansal piyasalarda satışların ağırlıkta olduğu bir haftayı geride bıraktık. Stock marketin ve kripto para piyasasının düşüş yaşamasına rağmen Dolar Endeksi DXY sert yükseliş yaşayarak dolar yatırımcılarının yüzünü güldürdü.

  DXY, 12 saatlik grafikte oluşturduğu yatay kanalın üzerinde işlem görmeye devam ediyor. Endeks için yükselişlerin devam etmesi halinde ilk direnç bölgesi 110.3-110.6 bölgesi olacaktır. Bu bölgenin aşılması halinde ise 112.5 seviyelerine kadar bir yükseliş gözlemlenebilir.

  Dolar endeksi için aşağı yönlü hareketlerde ilk destek seviyesi 108.3 seviyelerinde bulunuyor. Bu bölgenin kaybı halinde ise yatay kanalın orta bandına da denk gelen 106.9-107.3 destek bölgesi test edilebilir.

  Sevgili CO analistlerinden Mücahit Kanat Bey’in, @kanatmucahit1 twitter adresi üzerinden paylaşmış olduğu genel market taraması için teşekkür ederiz.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Crypto Vira
  Crypto Vira
  Alican, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican, Coin Otağ'ın Stratejik Medya Partneri olarak rol alıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Ethereum Yükseliş için Bu Seviyeyi Kırmalı! Güncel ETH Analizi

  Ethereum'un fiyat grafiği incelendiğinde, önemli direnç seviyelerinin altında hareket ettiği görülmektedir. 1930$ seviyesinin üzerinde mum kapanışları gerçekleştiremeyen ETH, düşüş trendini sürdürme potansiyeline sahiptir.

  Bitcoin Yükselişini Bu Hafta Başlatacak Mı? Güncel BTC Analizi!

  Bitcoin'in kısa vadeli fiyat analizi, 27.400$ direnç seviyesinin henüz kırılmadığını göstermektedir. Bu seviyenin üzerinde mum kapanışı gerçekleşmezse, BTC'nin düşüş hareketini sürdürme potansiyeli ortaya çıkabilir.

  Ripple (XRP) – SEC Davasında Zafer Kimin Olacak?

  Ripple ve SEC davasında sonucun ne olacağı konusunda belirsizlikler devam ediyor. Peki bu davanın kazananı kim olacak? Ripple'ın kazanmasında etkili olacak faktörler nedir?

  Bitcoin Yatay Aralıklarda Hareket Ediyor: Yatırımcılar Coinbase Lansmanına Odaklandı!

  Bitcoin ve kripto para fiyatları yatay aralıklarda devam ederken, yatırımcılar 5 Haziran'daki Coinbase türev borsası lansmanına odaklanmış durumda.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler