Diğer

  Bitcoin 52.000 Dolar Seviyelerini mi Hedefliyor?

  Lider kripto para birimi Bitcoin cuma günü sert yükselişler yaşayarak yeşil işlem görüyor. Bitcoin’in fiyatı 40.000 dolar seviyelerinden 49.000 dolar seviyelerine kadar bir yükseliş yaşadı. BTC 48.000 dolar seviyelerine kadar sert bir yükseliş yaşadı ve ardından bu bölgede yatay konsolide hareketler sergiledi. Ardından gelen yeni bir yükseliş dalgası ile 49.000 dolar seviyesinin aşarak 49.250 dolar seviyelerine kadar bir yükseliş yaşadı.

  Bitcoin fiyatındaki yukarı yönlü sert fiyat hareketleri ile altcoinlerde de yükselişler gözlendi. Lider altcoin Ethereum 3.500 dolar seviyelerine kadar bir yükseliş yaşadı. Cardano‘nun ADA’sı ise kritik 2.3 dolar seviyelerine kadar bir yükseliş yaşadı. Ancak bu seviyeyi aşamadı. Binance Coin ise 440 dolar direnç seviyesini test etti. Ancak bu direnç seviyesinden aşağı yönlü tepki aldı.

  Bitcoin Fiyatı 52.000 Dolar Seviyelerine Yükselebilir!

  Lider kripto para birimi cuma günü 44.000 dolar direncini desteğe çevirir çevirmez güçlü bir ivme kazandı. Bitcoin fiyatı 44.000 dolar seviyesinin üzerindeki kapanışlar ile yukarı yönlü sert fiyat hareketleri ile 48.000 dolar seviyelerine yükseldi. Ek olarak BTC yaklaşık 1 saat içerisinde %10 fiyat artışı yaşadı.

  Bitcoin-10.04-2

  Bitcoin yukarı yönlü sert fiyat hareketleri sergilese de kritik direnç seviyesi aşamadı. BTC için 48.000 dolar seviyelerinde bulunan bu güçlü direnç bölgesi boğa ivmesinin azalmasına neden oldu. Öyle ki Bitcoin yazım sırasında %5 düşüş yaşayarak 47.500 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Yukarı yönlü fiyat hareketlerinin sert olması ile bu gibi yükselişlerde sağlıklı düzeltmeler beklenir. Bu yüzden lider kripto paranın 45.000 dolar seviyelerine kadar bir geri çekilme yaşaması muhtemel olacaktır.

  Geri Çekilmeler Sağlıklı Olacaktır!

  Bitcoin için aşağı yönlü fiyat hareketlerinde ilk destek seviyesi 50 günlük basit hareketli ortalama olacaktır. Bu hareketli ortalama yazım sırasında 46.600 dolar seviyelerinde bulunuyor. Bu hareketli ortalamanın kırılımı ile 200 günlük basit hareketli ortalamanın test edilmesi muhtemel olacaktır. Ancak Bitcoin için bu hareketli ortalamadan yukarı yönlü tepki alınması beklenebilir. Ek olarak 45.000 dolar seviyesinin altındaki kapanışlar ile düşüşün devam etmesi halinde BTC’nin tekrardan 40.000 dolar ile 45.000 dolar seviyeleri arasında yatay konsolide olması beklenebilir.

  Bitcoin-10.04-1

  BTC için 48.000 dolar seviyesinin aşılması ile 52.000 dolar seviyelerine doğru bir yükselişin gerçekleşmesi muhtemel olacaktır. Ancak öncelikle kritik 50.500 dolar direnç seviyesinin aşılması gerekiyor. Bu seviyenin üzerindeki günlük kapanışlar ile fiyatın orta-uzun vadede de pozitif seyretmesi muhtemel olacaktır.

  MACD histogramında yarım çizginin üzerinde yeşil sinyal çubukları gözlemlendi. Bu da lider kripto para için momentumun pozitif olduğunu göstermektedir. Göreceli Güç Endeksi ise yarım çizginin üzerinde pozitif seyrediyor. Ancak RSI’ın 50 seviyesinin üzerinde kalması ile Bitcoin fiyatının pozitif kalmaya devam etmesi muhtemel olacaktır.

  En son kripto para haberleri hakkında bilgilendirilmek için Twitter hesabımız ve Telegram kanalımız için bildirimleri açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Bitcoin BTC’nin Dalgalanma Serüveni: Yarılanma Etkinliği ve Piyasa Dalgalanmaları Arasında Düşüş ve Yükseliş

  Bitcoin'in fiyatındaki dramatik değişimleri, yarılanma sonrası ve olası piyasa toparlanmaları sürecinde keşfedin.

  Bitcoin Yarılanması Sonrası Dönem Başladı: Altcoin Rallisi Beklentisiyle Hakimiyet İstikrar Kazanıyor

  Bitcoin'in son yarılanmasının ardından ortaya çıkabilecek altcoin başarısının temellerini oluşturabilecek kripto para piyasasının değişen dinamiklerini keşfedin.

  Bitcoin İşlem Ücretleri Rekor Seviyelere Ulaştı, Ethereum’u Geçti – Ordinaller BTC Güvenliğini Artırabilir mi?

  Bitcoin işlem ücretlerinin nasıl hızla yükseldiğini, Ordinallerin bu trenddeki rolünü ve Bitcoin'in güvenlik modeli üzerindeki olası etkilerini keşfedin.

  Bitcoin Halving’i Piyasada Volatiliteyi Tetikledi: Talep Artışı Madencilerin Zorluklarıyla Buluşuyor

  Halving sonrası Bitcoin'in izleyeceği yolu etkileyen temel faktörleri keşfedin. Arz şoku potansiyeli, ETF'lerin rolü ve madencilerin karşılaştığı zorluklar hakkında uzman görüşleri edinin.

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Litecoin Yüzde 20 Hedefli Yükselişe Hazırlanıyor Olabilir! Güncel LTC Analizi

  Litecoin yükseliş hareketine devam edecek mi? LTC yatırımcılarını neler bekliyor? Güncel LTC Analizinde hedefler neresi?

  Ethereum Yükseliş Hazırlığında Olabilir! Güncel ETH Analizi

  Ethereum'un günlük grafiği, 2867$ - 2950$ aralığından güçlü alımlarla yükselişini 3100 dolara kadar sürdürmüş durumda. Güncel ETH Analizi

  Bitcoin Yükselişini Başlatıyor Mu? 19 Nisan BTC Analizi

  Bitcoin gece yaptığı düşüş hareketi sonrası, bugün piyasalar yükseliş gerçekleştiriyor. Bitcoin yükselişe devam edecek mi?

  Bitcoin Düşüş Hareketini Ne Zaman Bitirecek? Güncel BTC Analizi

  Bitcoin'in güncel teknik grafiği incelendiğinde, 61.200 doların üzerindeki desteğin önemi vurgulanırken, 64.000 dolar direncinin aşılması için saatlik mum kapanışlarına ihtiyaç olduğu belirtiliyor.

  Grayscale Litecoin Alımlarına Devam Ediyor! LTC Yükseliş Trendini Başlatıyor Mu?

  Grayscale'in özellikle Litecoin (LTC) gibi belirli kripto para birimlerine olan yüksek alımları, piyasadaki dengeleri etkileyebilecek önemli bir faktör olarak öne çıkıyor.
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  Litecoin Yüzde 20 Hedefli Yükselişe Hazırlanıyor Olabilir! Güncel LTC Analizi

  Litecoin yükseliş hareketine devam edecek mi? LTC yatırımcılarını neler bekliyor? Güncel LTC Analizinde hedefler neresi?

  Ethereum Yükseliş Hazırlığında Olabilir! Güncel ETH Analizi

  Ethereum'un günlük grafiği, 2867$ - 2950$ aralığından güçlü alımlarla yükselişini 3100 dolara kadar sürdürmüş durumda. Güncel ETH Analizi

  Bitcoin Yükselişini Başlatıyor Mu? 19 Nisan BTC Analizi

  Bitcoin gece yaptığı düşüş hareketi sonrası, bugün piyasalar yükseliş gerçekleştiriyor. Bitcoin yükselişe devam edecek mi?