Diğer
  Ana SayfaHaberBitcoin ve 32 Bin Dolar Senaryosu: Onchain, Teknik ve Piyasa Analizi

  Bitcoin ve 32 Bin Dolar Senaryosu: Onchain, Teknik ve Piyasa Analizi

  -

  Bitcoin (BTC) için teknik yapılar, onchain verileri ve korku endeksi neler söylüyor? Bitcoin ve altcoin yatırımcılarının incelemesi gereken verileri topladık!

  • Son analiz BTC’nin fiyatının $32,000’e dokunma olasılığını ortaya çıkardı.
  • Ancak, on-chain metrikleri BTC grafiğinin herhangi bir yöne gidebileceğini gösteriyor!

  Bitcoin [BTC], fiyatını yukarı itmeye devam ediyor ve hatta yakın zamanda $27,000 seviyesinin üzerine çıktı. Basın zamanında, BTC yüzde 4.5 yükselişle $27,331.13 seviyesinde işlem görmekte ve piyasa değeri 528 milyar dolara ulaşmıştı. Yükselişe bağlı olarak, BTC ağındaki kar işlemleri, Çarşamba’dan bu yana zarar işlemlerine göre iki katına çıkmıştı.

  Bitcoin 9 Aydır İlk Defa Yüklü Kar Alımlarına Geçti!

  Bitcoin, 12 Haziran’dan bu yana ilk kez $27k’ın üzerine atlayınca, Çarşamba’dan bu yana BTC ağındaki kar işlemlerinin zarar işlemlerine oranı 2.4 katına çıktı. Piyasalar FOMO ve düşüş korkularıyla aynı anda mücadele ediyor. – Santiment.

  BTC ve ETH 27k sonrası kar elde etti

  Bitcoin (BTC) Yeni Yükseklere Ulaşabilir

  BTC, boğa rallisine sahipti ve CryptoQuant tarafından yayınlanan son bir analiz, rallinin devam edebileceğini gösterdi. CryptoQuant’ın bir yazarı ve analisti olan Ankaramurka, Bitcoin’i Elliott Dalgaları analiz tekniği kullanarak bakıldığında, Bitcoin’in fiyatının yükselmesinde büyük bir potansiyel olduğunu belirtti.

  Bununla birlikte, fiyat artışı $29,200 – $32,300 aralığındaki direnç seviyesine dokunana kadar devam edebilir, bu da çok sayıda kişi için yüksek görünebilir. Ancak ilginç olan, oldukça fazla on-chain metrik bu artışın olasılığını destekliyordu. Örneğin, BTC’nin MVRV Oranı önemli ölçüde yükseldi, bu da alıcı işaretiydi. BTC ile ilgili olumsuz duygular da azalmış gibi görünüyordu. BTC’nin günlük aktif adresleri son zamanlarda artmıştı.

  Kaynak: Santiment
  Kaynak: Santiment

  Kripto Para Piyasasında Alıcı Momentumu Gözlemlendi

  Basın zamanında Bitcoin’in Korku ve Avcılık Endeksinin (Fear and Greed Index) 64 puan aldığını not etmek ilginçti. Bu, alıcı momentumunu gösterdi ve gelecek günlerde daha fazla yükselişin olasılığını öne sürdü.

  Bitcoin Korku ve AçGözlülük Endeksi
  Bitcoin Korku ve AçGözlülük Endeksi

  Bununla birlikte, Twitter’da Stockmoney Lizards olarak bilinen bir kripto analisti, BTC’nin mevcut ve 2019 fiyat hareketinin benzerliklerini vurguladı. 2019’da, BTC’nin grafiği bugünküne benzerken, fiyatı yüzde 150’nin üzerinde bir artış kaydetti. Bu nedenle, BTC‘nin yaklaşık $32,000’e dokunma olasılığı olası görünüyordu.

  BTC 2019 2023 Karşılaştırılması Boğa Piyasası

  Bu boğa koşusu artık durdurulamaz – Stockmoney Lizards (@StockmoneyL)

  Bitcoin Borsa Girişleri ise Negatif Bir Faktör Olabilir!

  Yukarıda belirtilen gelişmeler güçlü bir alıcı görüşü doğururken, aşağıda olan şeyler biraz farklı olabilir. CryptoQuant’ta bir yazar ve analist olan BQYoutube, bir analizde BTC’nin borsa girişinin artmaya başladığını ortaya koydu, bu da bearish bir işaretti. Borsa girişi yükseldikçe, BTC’nin borsalardaki arzı da artmaya başladı.

  Bu, satış baskısının artmaya başladığını gösteriyordu, bu da Bitcoin boğa rallisinin durmasına neden olabilirdi. Ayrıca, BTC’nin Güç Endeksi (RSI) aşırı alım durumunda olduğundan, gelecek günlerde daha yüksek satış baskısının olasılığı da artıyordu.

  Kaynak: CryptoQuant

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  ABD Başkanı Biden’dan Önemli Açıklamalar! Piyasalar Yükselişe Mi Geçecek?

  Amerika Başkanı Joe Biden, ekonomik krizleri önleme ve ekonomik çöküşü engelleme konusunda başarılı politikalar izlediklerini belirtirken, aynı zamanda mali sorumluluğu vurguladı ve kripto para sektöründe vergi kaçakçılığının önlenmesi için çalışmaların yapılması gerektiğini ifade etti.

  Gate Token (GT) Güncel Fiyat Analizi

  Gate Token'ın kısa vadeli fiyat grafiği incelendiğinde, belirli bir destek bölgesi üzerinde hareket ettiği ve belirtilen seviyelerin kritik öneme sahip olduğu görülmektedir. Yükseliş veya düşüş trendi, bu seviyelerin korunmasına bağlı olarak şekillenecektir.

  Litecoin Yükseliş Trendine Devam Edecek Mi? Güncel LTC Analizi!

  Litecoin'in güncel fiyat grafiği, belirli seviyelerin etkisini gösteriyor. LTC'nin yükseliş trendini devam ettirmesi için belirli dirençleri aşması gerekiyor, aksi takdirde düşüş eğilimi güçlenebilir.

  BNB Kritik Desteğinde! Bu Destek Kırılırsa Hedefi 280 Dolar Mı?

  Binance Coin'in güncel analizinde, BNB'nin fiyatı destek bölgesinden aldığı güçlü alımlarla yükseliş trendine girmiş durumda. Ancak belirli kritik seviyelerin altında yaşanacak mum kapanışları, düşüş hareketinin devamını işaret edebilir.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler