Ana SayfaHaberBitcoin ve 32 Bin Dolar Senaryosu: Onchain, Teknik ve Piyasa Analizi

Bitcoin ve 32 Bin Dolar Senaryosu: Onchain, Teknik ve Piyasa Analizi

-

Bitcoin (BTC) için teknik yapılar, onchain verileri ve korku endeksi neler söylüyor? Bitcoin ve altcoin yatırımcılarının incelemesi gereken verileri topladık!

  • Son analiz BTC’nin fiyatının $32,000’e dokunma olasılığını ortaya çıkardı.
  • Ancak, on-chain metrikleri BTC grafiğinin herhangi bir yöne gidebileceğini gösteriyor!

Bitcoin [BTC], fiyatını yukarı itmeye devam ediyor ve hatta yakın zamanda $27,000 seviyesinin üzerine çıktı. Basın zamanında, BTC yüzde 4.5 yükselişle $27,331.13 seviyesinde işlem görmekte ve piyasa değeri 528 milyar dolara ulaşmıştı. Yükselişe bağlı olarak, BTC ağındaki kar işlemleri, Çarşamba’dan bu yana zarar işlemlerine göre iki katına çıkmıştı.

Bitcoin 9 Aydır İlk Defa Yüklü Kar Alımlarına Geçti!

Bitcoin, 12 Haziran’dan bu yana ilk kez $27k’ın üzerine atlayınca, Çarşamba’dan bu yana BTC ağındaki kar işlemlerinin zarar işlemlerine oranı 2.4 katına çıktı. Piyasalar FOMO ve düşüş korkularıyla aynı anda mücadele ediyor. – Santiment.

BTC ve ETH 27k sonrası kar elde etti

Bitcoin (BTC) Yeni Yükseklere Ulaşabilir

BTC, boğa rallisine sahipti ve CryptoQuant tarafından yayınlanan son bir analiz, rallinin devam edebileceğini gösterdi. CryptoQuant’ın bir yazarı ve analisti olan Ankaramurka, Bitcoin’i Elliott Dalgaları analiz tekniği kullanarak bakıldığında, Bitcoin’in fiyatının yükselmesinde büyük bir potansiyel olduğunu belirtti.

Bununla birlikte, fiyat artışı $29,200 – $32,300 aralığındaki direnç seviyesine dokunana kadar devam edebilir, bu da çok sayıda kişi için yüksek görünebilir. Ancak ilginç olan, oldukça fazla on-chain metrik bu artışın olasılığını destekliyordu. Örneğin, BTC’nin MVRV Oranı önemli ölçüde yükseldi, bu da alıcı işaretiydi. BTC ile ilgili olumsuz duygular da azalmış gibi görünüyordu. BTC’nin günlük aktif adresleri son zamanlarda artmıştı.

Kaynak: Santiment
Kaynak: Santiment

Kripto Para Piyasasında Alıcı Momentumu Gözlemlendi

Basın zamanında Bitcoin’in Korku ve Avcılık Endeksinin (Fear and Greed Index) 64 puan aldığını not etmek ilginçti. Bu, alıcı momentumunu gösterdi ve gelecek günlerde daha fazla yükselişin olasılığını öne sürdü.

Bitcoin Korku ve AçGözlülük Endeksi
Bitcoin Korku ve AçGözlülük Endeksi

Bununla birlikte, Twitter’da Stockmoney Lizards olarak bilinen bir kripto analisti, BTC’nin mevcut ve 2019 fiyat hareketinin benzerliklerini vurguladı. 2019’da, BTC’nin grafiği bugünküne benzerken, fiyatı yüzde 150’nin üzerinde bir artış kaydetti. Bu nedenle, BTC‘nin yaklaşık $32,000’e dokunma olasılığı olası görünüyordu.

BTC 2019 2023 Karşılaştırılması Boğa Piyasası

Bu boğa koşusu artık durdurulamaz – Stockmoney Lizards (@StockmoneyL)

Bitcoin Borsa Girişleri ise Negatif Bir Faktör Olabilir!

Yukarıda belirtilen gelişmeler güçlü bir alıcı görüşü doğururken, aşağıda olan şeyler biraz farklı olabilir. CryptoQuant’ta bir yazar ve analist olan BQYoutube, bir analizde BTC’nin borsa girişinin artmaya başladığını ortaya koydu, bu da bearish bir işaretti. Borsa girişi yükseldikçe, BTC’nin borsalardaki arzı da artmaya başladı.

Bu, satış baskısının artmaya başladığını gösteriyordu, bu da Bitcoin boğa rallisinin durmasına neden olabilirdi. Ayrıca, BTC’nin Güç Endeksi (RSI) aşırı alım durumunda olduğundan, gelecek günlerde daha yüksek satış baskısının olasılığı da artıyordu.

Kaynak: CryptoQuant

CoinOtag, sosyal medyadaki en hızlı haber sağlayıcınızdır.
Telegram kanalımıza katılarak haberleri ilk siz öğrenebilirsiniz. Unutmadan; bizleri "CoinOtag" aramasıyla Tiktok, Instagram, Facebook, CoinMarketCap, Binance ve Twitter'dan da takip edebilirsiniz! Bildirimleri açmayı unutmayın!
Coin Otağ
Coin Otağhttps://coinotag.com/
Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER

XRP Coinbase’e Geri Dönüyor mu? Bilmeniz Gerekenler Burada!

ABD merkezli en büyük kripto para borsası Coinbase, XRP topluluğuna en büyük sevinçlerden birini vermeyi düşünüyor olabilir. İşte detaylar!

Cardano 2022 Son Çeyrek Verileri Yayınlandı! ADA Fiyatı Ne Olacak?

Cardano (ADA) için 2022'nin son çeyreği raporları yayınlandı. Raporlara göre Cardano finansal çöküş yaşarken onchain hareketliliği devam...

Bitcoin 27k ile 2023’ün Yeni Yüksek Seviyesini Yaptı ve Shortları Sınırlandırdı!

Bitcoin (BTC), bir hafta içinde iki kez $26K fiyat seviyesini test etti. Yatırımcılar, ABD bankasının çöküşüne ve geleneksel bankacılık sistemine olan güvenin azalmasından sonra alternatif arayışında olan yatırımcılar BTC'ye kısmi olarak yakıt oldu.

Ethereum Kurucusundan Web3 Kullanımına Yönelik Önemli Bilgiler

Ethereum ortak kurucusu Vitalik Buterin, kripto yatırımcılarının sosyal kurtarma ve kendine ait cüzdanları kullanmalarını önerdi. Buterin'in önerisi, 23 Mart'da planlanan yeni Arbitrum token airdrop'u ve yaklaşan Şangay yükseltmesinin artan beklentileri arasında geldi.
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa

Güncel Analizler