Pazartesi, Ocak 25, 2021

Yatırımcılar Pusuda Bekliyor Bitcoin 2020 Fiyatı 9.200 Doları Aşabilecek mi ?

Bitcoin (BTC) fiyatı 7.700 dolardan 9.200 dolara fırladığı iki haftalık güçlü bir performansın ardından, en büyük kripto para biriminin başka bir 9.200 dolar girişimde bulunmadan önce konsolide olduğu görülüyor. Bu süreç gerçeğe dönüştükçe ve Bitcoin’in piyasa hakimiyeti hafifçe azaldıkça, birçok altcoin , çift haneli kazançlarla elde etti. Birçoğu 2 yıl boyunca düşen trend çizgilerini test etmeye ve hatta aşmaya çalıştı. Bitcoin 2020 Fiyatı 9.200 Doları Aşabilecek mi ?

En önemli performansı ETH/BTC çifti gösterdi. Michaël van de Poppe tarafından detaylı biçimde ele alınan uzun vadeli düşüş trendinin bile üzerine çıktı. 

Bitcoin 2020 fiyatı

18 Ocak’ta 9.200 doları test etmesinin ve düşmesinin ardından Bitcoin, trader’ların düşüş eğilimini hafifçe tersine çevirdi. 200 günlük hareketli ortalama verilerinin yeniden gözden geçirilmesi çağrısı yapıldı. Boğalar açısından, trader’lara 8.470 dolar noktasında destek bölgesi sağlandı. Daha kısa aralıklı zaman çizelgesi grafiklerine göre şu anda Bitcoin’in, Bollinger Band hareketli ortalamasının üzerine doğru baskı yapmaya çalıştığı gün gibi ortada.   

BTC USD

19 Ocak’tan bu yana, fiyat beş kez düşerek 8.475 doları test etti. Trader’ların her seferinde gösterdiği destek, yatırımcılar cephesinden Bitcoin’in kısa vadede 9.000 dolara çıkma olasılığını artırıyor. Bitcoin 2020 fiyatı 9Bin Doları kırabilecek mi ?

Şu anda fiyat, Bollinger Band hareketli ortalaması ve 4 saatlik hareketli ortalama sapması (MACD) boğaların Bitcoin fiyatını üst Bollinger’e itmeye çalışacağını gösteriyor. 8.983 dolarda yer alan ve aynı zamanda BTC’nin 18 Ocak tarihindeki geri çekilmesinin altına düştüğü trend çizgisi üzerinde belirlenmiş bir hat yer alıyor.

Bitcoin işlem hacmi, fiyatta ani değişim öncesi alışılmış biçimde MACD, yükseliş sinyali olan 4 saatlik zaman diliminin sinyal çizgisiyle birleşti.

Yüksek hacimli artış Bitcoin fiyatını 9.000 dolara geri gönderse bile, daha tercih edilen hareket, 4 saatlik kapanış için fiyatın 9.113 doları geçmesi yönünde. 9.200 doların üzerinde bir seviyenin yakalanması, ivmeyi geri kazandıracak ve Bitcoin’in 9.600 dolara devam etmeye hazır olduğunu gösterecektir. 

Ayı senaryosu

BTC USD

Bitcoin’in 8.470 doların altına düşmesi durumunda, trader’lar fiyatın 8.200 dolardan aşağıya düşmesini bekliyor. Bu seviyenin altında düşüş kanalının 8.124 dolar civarında hesaplanıyor. 50 günlük hareketli ortalama ile 8.000 dolar seviyesinde bir sıçrama bekleniyor. 50 günlük hareketli ortalamanın altına inilmesi durumunda, yatırımcılara 7.600 dolarda destek vermeleri için bir umut doğacak. Parite 7.200 dolara yaklaşırsa yatırımcılar daha fazla dayanamayabilirler.

Şu anda, hacim profili görünür aralığı (VPVR), 8.470 dolar dahil olmak üzere yukarıda belirtilen tüm seviyelerde satın alma ilgi oluşturuyor. Ayrıca, trader’ların son üç günlük geri çekilmelerine karşı alım davranışı sergilemesi, son iki haftada ralliyi kaçıran alıcıların 8.200 doların altındaki herhangi bir fiyatı bir fırsat olarak görebilmelerini sağlayacak.

Boğa Piyasası Bitcoin 2020 Fiyatı Açısından Piyasaya Ne Kazandıracak?

Daha önce tartışıldığı gibi, bir yükseliş yaşanır ve Bitcoin 2020 fiyatı 9.133 doların üzerine çıkarsa, 9.200  dolara kadar destek verilmesi kritik. Bunu yapmak, dijital varlığın 9.600 dolara ulaşması ve 10.000 dolara doğru yükselmeye başlaması için kapı açacak. 9.800 dolarda önemli dirençle karşılaşılması muhtemel. Trader’lar bu noktada kârın cazibesine kapılacaktır. Bu da muhtemelen bir gerileme yaşatacak.

9.500 veya 9.800 doların test edilmesinden bağımsız olarak, mevcut trendin güçlü olduğu ve piyasa yapısının desteklenmesi durumunda bir sonraki hedefi 11.500 dolar olacak.

Kısa vadede ters baş omuz grafiğinin, Bitcoin’in daha yüksek bir seviye yakalamak için 9.200 doların üzerine çıkmasıyla şekillenip şekillenmeyeceğini hep birlikte göreceğiz.

CoinOtag‘dan Bitcoin haberleri, Coin Haberleri ve Coin Yorumları başlıklarını takip edebilir, ayrıca Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.80
  THYAO.IS₺12.89
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.14
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.38