Cumartesi, Ocak 23, 2021

Tim Draper: Bitcoin 2020 ‘de 250.000 Dolar

Bitcoin Fiyatı (BTC), günlerdir süren düşüş trendini yıkarak 19 Aralık tarihi itibarıyla 7.200 dolar zirvesini gördü. Bitcoin 2020 ‘de 250.000 Dolar mı olacak?

bitcoin 2020

Bitcoin 2020 ‘de, Bitcoin boğa piyasası sinyalleri veriyor!

Coin360 verilerine göre Bitcoin Fiyatı , çarşamba günü geç saatlerde 7.000 dolar seviyesini aştı. Haberin yayına hazırlandığı esnada 7.100 dolar civarında olan Bitcoin, 24 saatlik süre içinde 7.345 dolar zirvesini gördü. Bir gün içinde maksimum kazanç yüzde 8 olarak kayda geçti.

Haftayı fazlasıyla oynak geçiren Bitcoin’in gidişatı, traderlar ve analistler arasında iyimser hava esmesini sağladı.

Michaël van de Poppe, Twitter takipçilerine yaptığı son güncellemede kısa vadeli kazanım potansiyeline vurgu yaptı.

Piyasayı, “Bugün erken saatlerde herkes 3.000 dolara düşen kırmızı mum grafiklerden ve genel düşüş eğiliminden endişe ediyor satın almaktan korkuyordu. Şimdi ise herkes satın almak için acele ediyor, fiyat düşükten sonra 750 dolar değer kazandı” şeklinde özetledi.

Kripto para medya organı BlockTV’ye verdiği röportajda girişimci Tim Draper, Bitcoin fiyatının 2022’ye kadar 250.000 doları geçeceği öngörüsünü bir kez daha vurguladı.

Seri yatırımcı ve Tezos (XTZ) sponsoru, yüksek seviyelere 2020’nin sonunda erişileceğini, Bitcoin’in mayıs ayındaki blok ödülü yarılanması döneminden sonra yükselişin başlayacağını belirtti.

“Teknik bir analiz yaparsanız, halving işleminden altı ay sonra Bitcoin ’in 2020 ‘de 250.000 doları geçeceği görünüyor” dedi.

Mevcut seviyeyi de değerlendiren Draper, Bitcoin’in bu teknik analize göre “bulunması gerektiği yerde” olduğunu belirtti. Cointelegraph’ın da bildirdiği üzere, Bitcoin fiyat tahminleri için popüler bir yöntem olan Stock-to-Flow modeli, BTC/USD paritesinin, halving işlemi öncesi ortalama Bitcoin fiyatını 8.200 dolar öngörüyor.

Bitcoin’in hakimiyeti yüzde 2 arttı

Altcoin pazarı, Bitcoin’in değer kazanmasına olumlu tepki verdi. Piyasadaki ilk 20 altcoin perşembe günü yeşil renkle tanıştı.

Piyasa değerine göre en büyük altcoin olan Ether (ETH), satış baskısına rağmen gün içinde yüzde 2,1’lik bir yükseliş yakaladı.

Diğer altcoin’ler de piyasadaki genel ortama uydu. Cosmos (ATOM) yüzde 9,1’lik kazançla liderliğe oynadı.

Kripto para piyasasının toplam değeri 190 milyar dolar seviyesindeydi. Bitcoin’in payı ise önceki günkü değeri yüzde 0,6 oranında artırarak yüzde 68,3 seviyesine ulaştı. Son yedi günde Bitcoin’in ekosistemdeki payı yüzde 2 arttı.

Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi sağlıklı sonuçlar doğurmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgiler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

CoinOtag‘dan Bitcoin haberleri, Coin Haberleri ve Coin Yorumları başlıklarını takip edebilir, ayrıca Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Görkem Ilık
  Görkem Ilık, İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde Bankacılık ve Finans okurken, kripto para ve piyasalara olan yönelimini keşfediyor.Sektörel yazılar ile coinotag.com'a destek olurken, Görkem Ilık bir yandan yatırım ve trade yaparak sektörde emin adımlarla ilerliyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.00
  THYAO.IS₺12.89
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.02
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.39