arama

Binance’dan Türkiye’ye Coronavirüs Yardımı

Binance'dan Türkiye'ye Coronavirüs Yardımı

Binance’dan Türkiye’ye Coronavirüs Yardımı :Corona virüs salgınıyla mücadele kapsamında Türkiye de Binance Charity’nin tıbbi yardım yapacağı ülkeler arasında.

Binance’dan Türkiye’ye Coronavirüs Yardımı : Binance Charity

Binance’dan Türkiye’ye Coronavirüs Yardımı : Binance Charity ; Önde gelen kripto para borsası Binance, Corona virüs salgını ile mücadele kapsamında maddi yardım kampanyası başlattı. Binance’in yardım edeceği ülkeler listesinde Türkiye de bulunuyor.

Binance'dan Türkiye'ye Coronavirüs Yardımı
Binance’dan Türkiye’ye Corona virüs Yardımı Temsili Görsel

Ünlü borsanın yardım departmanı olan Binance Charity, 25 Mart tarihinde Twitter üzerinden yayımladığı mesajda, toplam tutarı 5 milyon dolar olacak biçimde yardım toplamak için harekete geçtiğini yazdı.

Binance gönderdiği mesajda, Covid-19 salgını kapsamında halihazırda 1,4 milyon dolar bağış yaptığını belirtirken 1 milyon dolar tutarında ek yardım için takipçilerini desteğe çağırdı. Borsa, #CryptoAgainstCOVID hashtag’i ile başlattığı kampanya kapsamında her bir retweet için 1 dolar bağış yapacağını ifade etti.

Binance'dan Türkiye'ye Coronavirüs Yardımı
Binance’dan Türkiye’ye Corona virüs Yardımı Tweet Görseli

Haber yayına hazırlanırken 7 bin 900 retweet almış olan mesajın yorumlarında bunun reklam içerikli bir hareket olduğuna dair şikayetler de bulunuyordu. Bir Twitter kullanıcısı, “Bu yardımı sessizce yapsanız daha iyi değil miydi?” şeklinde bir yorumda bulundu.

Binance Corona virüs Yardımı : Dünya Türkiye Coronavirüs

Dünya Türkiye Coronavirüs : Corona virüs salgınının ilk günlerinde Çin’e özel kampanya düzenleyen Binance, 1,4 milyon dolarlık tıbbi ekipman desteği göndermişti.

20 Mart itibariyle girişim; 366.000 çift eldiven, 56.800 maske, 9 sterilizatör, 5.280 şişe el dezenfektanı, 20.000 test kiti, 7.850 koruyucu elbise, 20.000 çift gözlük, 388 oksijen konsantratörü, 1.000 antiseptik ve kabaca beş ton dezenfektan yardımında bulunmuştu.

Binance Corona virüs Yardımı : Dünya Türkiye Coronavirüs ; Yeni yardım kampanyasında dünyanın çeşitli bölgelerine yardım edeceğini açıklayan Binance; İtalya, Almanya, İspanya, Güney Kore, İran, Türkiye, Amerika Birleşik Devletleri ve Birleşik Krallık’a tıbbi ekipman ve malzeme sağlayacağını duyurdu.

Binance'dan Türkiye'ye Coronavirüs Yardımı
Binance’dan Türkiye’ye Coronavirüs Yardımı Temsili Görsel

Binance Charity, tüm işlemlerin tamamen şeffaf biçimde gerçekleşeceğini belirtirken CEO Changpeng Zhao şu ifadeleri kullandı:

“Kripto topluluğu büyüyen bir güç ve bunu hayırseverlik ile daha da güçlendirme fırsatımız var. Corona virüs salgınına karşı birleşerek toplumu bu girişime katılmaya davet ediyoruz. Birlikte çok daha etkili olabiliriz.”

Binance’a Göre Türkiye Bir Başka

Binance Coronavirüs Yardımı : Dünya Türkiye Coronavirüs ; Binance CEO’su Changpeng “CZ” Zhao, Türkiye’nin önemli bir kripto para pazarı olduğunu birkaç kez dile getirmişti. 2019 sonunda düzenlenen Türkiye sermaye Piyasaları Kongresi’ne katılan CZ, TL desteğini açıklarken Türkiye’nin kripto alanında en hızlı büyüyen ülkelerden biri olduğunu vurgulamıştı.

Binance, Türkiye’ye verdiği desteği 15 Kasım tarihinde duyurmuştu. Yapılan ilk açıklamada, Papara dijital cüzdan uygulaması üzerinden Bitcoin (BTC), Ether (ETH) ve Ripple (XRP) alınabileceği vurgulanmıştı.

Coinotag üzerinden Bitcoin haberleri, Coin Haber ve Coin Yorum başlıklarını takip edebilir; bizleri ayrıca InstagramTwitter, ve Telegram‘dan da takip edebilirsiniz!

Avatar for Görkem I.
Görkem I. Düzenleyici
Yazarımız CoinOtag ekibinin müdavimlerinden, emektarlarından birisidir. Kendisiyle iletişime geçmek için [email protected] kanalını kullanabilir ya da yorum atabilirsiniz.
follow me

Share via
Copy link
Powered by Social Snap