Binance Marjin İşlemlerinde EUR ve GBP’yi Liste Dışı Bırakıyor!

Binance

 

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Küresel kripto para borsası Binance, devam eden bir düzenleyici baskı nedeniyle bazı ticaret hizmetleri için desteğini kısıtlamaya devam ediyor.

Binance para birimleri liste dışına çıkarıyor

Binance

Binance Pazartesi günü üç fiat para birimini liste dışı bırakacağını duyurdu. Bu para birimleri Euro, Avustralya doları ve İngiliz sterlini.

Duyuruya göre Binance, söz konusu fiat işlem çiftlerini 10 Ağustos’ta askıya alacak. Bu kısıtlamanın ardından otomatik ödemeye geçecek ve bekleyen tüm emirleri iptal edecek. Bu arada yasaklı marjin ticareti işlemleri, 12 Ağustos’a kadar borsadan tamamen çıkarılmış olacaktır.

Binance

En son alım satım kısıtlaması, Binance’in kaldıraçlı işlemlerini önemli ölçüde kısıtlayan maksimum katlama oranı sınırıydı. Binance Vadeli İşlemlerinde maksimum kaldıraç pozisyonlarını 125 kattan 20 kata düşürdü. Bu kararının yanı sıra Binance, işlemlerde ki riskleri azaltmaya yönelik kararlar almaya devam ediyor.

“Marjin işlemleri, önemli bir risk ve hem önemli kâr hem de zarar olasılığı taşır. Geçmiş kazançlar gelecekteki getirilerin göstergesi değildir”. Borsa, “aşırı fiyat hareketi durumunda tüm marjin bakiyeniz nakde çevrilebilir” dedi.

Binance marjin işlem nedir? Binance Neden kısıtlıyor?

Binance Margin

Kripto para marjin ticareti, fon ödünç alarak ve yatırımcıların pozisyonlarından yararlanmak için daha büyük sermayeye erişmelerine izin veren bir kripto para işlemidir. Binance Vadeli İşlemlerine benzer şekilde Binance’in marjin işlemleri Temmuz 2019’da başladı.

Borsa, yatırımcılara, maksimum geçerli kaldıraca dayalı bir pozisyon açmayı gerektiren fonları otomatik olarak ödünç verir. Sermayeleri ve satın almak istedikleri varlık sayısı ile bir pozisyon açmalarına özellikle izin verir. Borsa ayrıca bir pozisyonu kapatırken geri ödeme tutarını ve diğer ücretleri otomatik olarak düşer.

Haber, Binance’in son zamanlarda küresel regülatörlerin baskısı ile karşı karşıyayken geldi. Borsa, Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık, İtalya ve diğer ülkelerdeki yetkililerden çok sayıda uyarı aldı. Barclays ve NatWest bankaları gibi bir dizi İngiliz finans kurumu da Haziran ayının sonundan bu yana Binance’ye yapılan ödemeleri engellemeye başladı.

Financial Times tarafından Pazar günü yayınlanan bir rapora göre, kripto para odaklı yatırım şirketi Tyr Capital ve diğer hedge fonu ARK36, Binance’ye olan tercihlerin azalarak, kripto para borsasında hızlanan regülatör baskılarının ortasında bazı kripto fonları Binance’de alım satım yapmaktan çekildi. ARK36’nın yönetici direktörü Ulrik Lykke, küresel düzenleyici baskı ve belirsizliğin “borsada ciddi sermaye tutan herkesin kırmızı bayraklar çıkarması gerektiğini” söyledi.

0 0 Oylar
İçeriği Oyla

Güncel analiz ve haberlerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin, Telegram ve Analiz kanalımıza katılın!

Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook