Salı, Ocak 26, 2021

Binance CZ, namı diğer Binance CEO’su Türkiye’ye geliyor!

Kripto para piyasasının en büyük borsalarından biri olan Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresine konuşmacı olarak geliyor.

Binance Türkiye twiter hesabında CZ’nin türkiye’ye davet edilmesiyle başlayan sinyallere Türkiye Sermaye Piyasaları web sitesinde yapılan son güncellemede CZ’nin, türkiyede 19-20 kasımda gerçekleşecek olan Türkiye Sermaye Piyasaları kongresine konuşmacı olarak katılacağı duyuruldu.

Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi

19 kasım günü saat 13:30’da sahne alacak olan Zhao, Twitter üzerinden CZ Binance veya Binance Türkiye hesaplarına topluluktan gelenler arasından seçilen sorular da Changpeng Zhao’ya yöneltilecek.

Kongre, geleneksel iş ve finans dünyasının liderleriyle, kamu kurumlarından yöneticileri ve fikir liderlerini bir araya getiriyor. Etkinlikte bankacılık sektörünün üst düzey yöneticileri, yatırımcılar ve sanatçılar da yer alıyor.

Nasıl Katılabilirim?

Buradaki linke tıklayarak Kayıt Ol diyebilirsiniz, Kongre’ye Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımı bekleniyor. Türkyie Sermaye Piyasaları Kongresi 2019 “Dönüşüm” Herkese açık ve ücretsiz bir kongredir.

https://coinotag.com/binancede-rus-rublesi-alim-satimi-resmen-basladi/

Binance’in CEO‘su Changpeng Zhao Rusya borsadaki en büyük 10 piyasadan birine sahip dedi ve ruble için destek getirileceğini ilk kez 21 Ekim’de, Moskova‘da düzenlenen Rus hükümeti destekli etkinlik Açık İnovasyonlar Forumu‘nda duyurdu.

Konu hakkında Binance CZ şu açıklamayı yaptı:

“Rusya ilk on arasında. Kullanıcı tabanımız ise, Bitcoin sahiplerinin coğrafik dağılımına oldukça benzer.”

Rus Rublesi Binance
Rus Rublesi

Rusya da Binance Zirvede!

Yapılan bir araştırmaya göre RusyaUkrayna ve Belarus‘ta en popüler olan kripto para borsası Binance oldu. Araştırmaya katılanların neredeyse yüzde 60’ı, Binance’i diğer küresel kripto borsalara tercih ettiklerini belirtti.

Rusyadaki kripto para sektörü ise resmi olarak denetlenmiyor.Rusya, dünya genelinde Bitcoin‘in yüzde 20’sini oluşturacak bir Bitcoin madenciliği tesisi kurmayı planlıyor.

Geçtiğimiz günlerde yapay zeka alanına büyük önem verdiğini belirten Rusya devlet başkanı Vladimir Putin, RBC News’in haberine göre Binance CEO’su Changpeng Zhao, Rusya Federasyonu’nun blockchain teknolojisine yatırım yapacağını hatta yakında dijital para düzenlemesi yapacağını öngördüğünü belirtti.

Rus Finans yetkilileri ile kullanıcı bilgileri paylaşabileceğini söyleyen Binance CZ konu hakkında şöyle bir açıklama da bulundu:

“Kurallarımız gereği hiçbir düzenleyiciye topluca bilgi sunmuyoruz. Fakat bireysel durumlarda sunuyoruz. […] Bu nedenle, bir suça dahil olduysanız Binance’ten uzak durun.”

Blockchain Teknolojisi

Ayrıca Bitcoin hakkında açıklamalarda bulunan Changpeng Zhao:

“5 yıl önce Bitcoin alabilmek için evimi sattım ve tanesi 600 dolardan yüklü miktarda Bitcoin aldım. Şuanda 1 Bitcoin 8.000 dolar ve Yıl sonuna kadar da Bitcoin‘in ciddi bir yükseliş yakalayacağını öngörüyorum”

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Devrim Çaçal
  Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.58
  THYAO.IS₺12.63
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.48
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.34