Binance Coin (BNB) Analizi! Düşüş Trendi Sonlandı mı?

Binance-Coin

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Binance Coin, yaşanan son gelişmelerle önemli bir teknik oluşum gösterdi. BNB aralık ayının başlarından itibaren gelen düşüş dalgası içerisine girmişti. Bu günlerde mevcut trend kanalının üst direncini zorlayan BNB’nin bu kanalın dışına çıkıp çıkamayacağı yatırımcılar açısından merak konusu oldu.

Binance Coin (BNB) İçin Kısa Vadeli Hedef Bölgeler!

Binance Coin-07.02-1

Aralık ayının başlarından bu yana yaşanan düşüş hareketinin grafikte bir trend kanalı oluşturduğunu görüyoruz. Fiyatın düşüş kanalındaki destek ve direnç noktalarına temasından yola çıkarak 4. kez üst çizgiyi yokladığını söyleyebiliriz. Sonlanan trend hareketlerinin genelinde direncin 4. denemede aşıldığı sıkça görülür. Bu durum BNB yatırımcısını iştahlandırabilir ancak son yükseliş süreciyle beraber gelen direnç testi RSI’da uyumsuzluğa sebep olmuş durumda. Bu durum mevcut hareket yönünün devam etmeyeceği ihtimalini göz önüne getiriyor. Dolayısıyla kısa vadede bu noktada kararsız bir fiyat yapısı gözlemlenebilir.

Şu anda bulunduğu bölgenin hacimli aşılması durumunda ise fiyatın 500 dolar seviyesini isteyebileceği oldukça muhtemel. Bu seviye aynı zamanda psikolojik direnç olduğundan kısa vadede aşılması ancak olumlu haber akışıyla birlikte mümkün görünüyor. Aksi durumda ise kanal hareketinin devamında sırasıyla 320 dolar ve kanal alt çizgi bölgesi olan 260 dolar seviyeleri görülebilir. Bu durum ise haber akışının etkisiyle gündeme alabileceğimiz bir diğer zayıf ihtimaldir.

Binance Coin (BNB) İçin Orta Vadede Trend Kırılımı Gerçekleşecek mi?

Binance Coin-07.02-2

Günlük grafiğe baktığımızda ise BNB fiyatının şuan bulunduğu noktanın çok daha kritik olduğu göze çarpıyor. 56 günlük MA, kırmızı trend çizgisi ve oluşan düşüş kanalının direnç noktalarının kesişiminde yer alan fiyat bizlere bir kararsızlık yapısı çizebilir. Bu tip durumlarda haber akışları ekstra önem kazanır.

Fiyat akışının pozitif seyretmesi durumunda 500 dolar direnci takip edilebilir. Bu noktadaki satıcılı bölgenin aşılmasıyla 580 ve 700 dolar ile birlikte ATH ihtimali gündemimizi meşgul edebilir. Aksi durumda ise önceki dönemlerden yararlanılarak sarı hatlarla belirtilen destek noktaları takip edilmelidir. Kanal hareketinin devamı bizleri orta vadede satıcılı bir piyasayla karşı karşıya bırakacaktır. Ancak altcoin için trend takibi yapılırken lider kripto para birimi Bitcoin’in fiyat hareketlerini de izlemekte fayda var.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster