Binance Bu Sefer Gerçekten Yasaklandı!

Binance & Barclays

 

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Barclays, günlük hacim bazında en büyük kripto para borsalarından olan Binance borsasına fon desteğini kestiğini açıkladı. Banka, bugün müşterilerine gönderdiği bir mesajda Binance borsasına para transferleri ilgili sorunlarını duyurdu. Bankacılık devi, Mali Davranış Otoritesi’nin (FCA) geçen hafta Binance’e karşı yayınladığı uyarıya atıfta bulundu. Bu önlem, dünya çapında 24 milyondan fazla Barclays müşterisini etkiliyor.

Binance & Barclays

Barclays Binance işlemlerini engelledi

İngiltere’de önde gelen bankacılık kurumlarından biri olan Barclays, artık Binance’e fon desteği sağlamayacaklarını açıkladı. Banka bu duyurunun ardından işlemi hemen yürürlüğe koydu ve müşterilere, onların paralarını korumayı amaçladıklarını ve bu yüzden böyle bir karar alındığını duyurdu. Barclays, bu önlemi FCA’nın geçen hafta kripto para borsaları için yayınladığı uyarıyı yeniledi ve banka şunları söyledi:

Bu eylem, yatırımcıların Binance’ten para çekme işlemlerini etkilemez. Karar, yatırımcılara yapılan FCA uyarısının ardından alındı.

Geçen hafta FCA, Binance Borsası’nın “Birleşik Krallık’ta herhangi bir düzenlenmiş faaliyette bulunmasına izin verilmediğini” belirtmişti. Bunun sonucu olarak birçok kurum bu konuda en iyi çözümün neler olacağını bulmak için araştırmalar yapmaktadır. Ancak Barclays, kripto para platformlarına yapılan ödemeleri doğrudan bloke eden ilk banka değil. Geçen ay, Natwest kripto para borsalarına günlük transferler için bir sınır belirledi. Bunun nedeni, bu işlemlerle alakalı olduğu iddia edilen dolandırıcılık işlemleridir. Bir başka İngiliz bankası olan TSB, benzer önlemler almaya çalışacağını söyledi.

Binance & Natwest

Barclays tarafından alınan bu son önlem Dünya çapında 24 milyondan fazla yatırımcıyı etkileyecek. Bu yatırımcılar artık kripto para satın almak için paralarını Binance’e aktaramıyor. Raporlar şirketin şu anda ödemeleri işleme alamayacağını belirtiyor.

Binance inceleme altında

Ayrıca, Binance’in geçen Mayıs ayında Adalet Bakanlığı tarafından kara para aklama varsayımları altında araştırıldığına dair raporlar vardı . Borsa, mevcut düzenlemelere uymak için sistemlerini güçlendirmeye çalıştı. Son zamanlarda, Mali Eylem Görev Gücü’nün (FATF) Seyahat Kuralı uyumluluğunu otomatikleştiren bir araç olan Traveler’ı benimseyen ilk borsalardan biri olacağını duyurdu. Şirket ayrıca Nisan ayının sonunda eski bir üst düzey denetçi ve ABD Para Birimi Denetçisi Brian Brooks’u başkan vekili olarak işe aldı.

0 0 Oylar
İçeriği Oyla

Güncel analiz ve haberlerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin, Telegram ve Analiz kanalımıza katılın!

Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook