Salı, Nisan 20, 2021

Lider Bitcoin Şirketlerinden Bakkt Starbucks Entegrasyonunu Duyurdu

Bakkt Starbucks – Dev kripto para varlık platformu Bakkt, kahve siparişinizi daha da kolaylaştırmayı hedefliyor!

Starbucks mobil uygulaması kullanıcılarına yakın zamanda“Bakkt Cash” ile ödeme seçeneği opsiyonu sunmayı planlıyor. Bitcoin türev sağlayıcısı Bakkt’ın ana şirketi olan Intercontinental Exchange (ICE), Ağustos 2018’de kahve devinin kripto ödemeleri için perakende uygulamalarını araştırdıklarını bildirmişti.

Bugün, Bakkt başkanı Adam White, Twitter’da Starbucks üzerinden hedeflenen yeni ödeme entegrasyonunu bildirdi:

Starbucks uygulamasındaki erken erişim programına kaydolmak için “yeni ödeme ekle” seçeneğinden Bakkt Cash seçimi yapılabiliyor.

Bakkt, dijital varlık odaklı hizmetler geliştirmeye devam etmek için 300 milyon dolarlık bir fon toparladı.

Fonlar, coronavirüs salgınının yayılmasını önlemek için uygulanan kısıtlamalar sebebi ile hem kripto hem de borsaların dalgalı seyrettiği bir zamanda geldi. ICE daha önce Bakkt uygulamasını geliştirmek amacıyla satın alınan yazılım için tedarik edilmiş sermayenin kullanılacağını bildirmişti

Bakkt Starbucks
Bakkt Starbucks Entegrasyonu

Bakkt Starbucks Entegrasyonu Şimdilik Beta Aşamasında

Bakkt Cash kullanımı sonucunda tüm mobil uygulama kullanıcıları için erişilebilir olsa da White, müşterilerin yeni ödeme opsiyonundan yararlanmaları için Erken Erişim Programına kaydolmaları gerektiğini belirtti.

Şu an uygulama sadece beta aşamasında:

“ŞU ANDA MÜŞTERİLERİMİZ İÇİN YENİ OPSİYONEL ÖDEME YÖNTEMİNİ KULLANARAK SINIRLI BİR TEST GERÇEKLEŞTİRİYORUZ. MÜŞTERİLER BAKKT’I BİR SEÇENEK OLARAK DÜŞÜNEBİLİRLER, ANCAK TEST SADECE BU SIRALAR KULLANILABİLİR.”

Belirli kullanıcılar Bakkt Cash’i ödeme opsiyonu olarak seçebilir, ancak Starbucks coronavirüs salgını nedeniyle içeride oturan müşterilere kapılarını kapattı. Bir sonraki duyuruya kadar yalnızca siparişler alınıp götürülebilecek.

Coinotag üzerinden Bitcoin haberleri, Coin Haber ve Coin Yorum başlıklarını takip edebilir; bizleri ayrıca InstagramTwitter, ve Telegram‘dan da takip edebilirsiniz!

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  USD
  TRY
  EUR

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺25.10
  THYAO.IS₺11.60
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.02
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺14.96