Salı, Nisan 20, 2021

Bakkt CEO’su Kelly Loeffle Senatoda Yer Alacak!

Bakkt

The Atlanta Journal-Constitution tarafından Cuma günü yayınlanan bildiriye göre, Bakkt CEO’su Kelly Loeffler Georgia eyaletinde senatoya girdi.Yapılan açıklamalarda Loeffler’ın Georgia adına senatoda bir koltuğu temsil edeceği ifade ediliyor.

Loeffler Senatoda

Üst düzey GOP yetkililerinden edinilen bilgilere göre hazırlanan rapor, Georgia Eyaleti Başkanı Brian Kemp‘in bu önemli gelişmeyi önümüzdeki hafta açıklaması ve Loffler ile bir görüşme planlaması bekleniyor. Ayrıca yapılan açıklamalara göre Loeffler, sağlık sorunları nedeniyle 2019’un sonunda istifa eden Cumhuriyet yandaşı Senatör Johnny Isakson‘un yerini alacak.

Diğer bir yandan rapora göre Loeffler’in atanması, Cumhuriyetçi Kongre üyesi Doug Collins’in Isakson’un koltuğunu alması için baskı yapan Amerikan Başkanı Donald Trump‘ın isteğine aykırı olacak. Bunların yanında  Loeffler, ABD Senatosunda Georgia eyaletinden görev yapan ikinci kadın olarak yer alacak.

The Atlanta Journal-Constitution’ın haberine göre bu hamle ile Kemp, son yıllarda azalan kadın temsilci sayısını arttırmayı hedefliyor.

Kelly Loeffler ve Bakkt İlişkisi

Loeffler, kocası Jeffrey Sprecher‘in yönettiği küresel borsa olan Intercontinental Exchange’e katılmak için 2002’de Atlanta’ya taşınmıştı. Bunun yanında Loeffler, Georgia’nın WNBA takımı Atlanta Dream’in de ortağı konumunda yer alıyor.

Loffler’ın senatoya girmesi, kripto para dünyası açısından olumlu bir adım olarak değerlendiriliyor. Çünkü Bakkt gibi büyük bir girişimin CEO’sunun Amerika’da söz sahibi olması, bundan sonraki gelişmelerde büyük önem arz edebilir.

Öte yandan Kelly Loeffler Bakkt ile ilgili yaklaşık bir yıl önce yaptığı açıklamalarda, “Bugünün manşetini düşünerek Bakkt ile ne yapmak istediğimize ve bu alanda yer alanların neler yaptığına baktığımda, “Dijital varlıklar hayatta kalsın mı?” sorusuna kesinlikle “Evet!” diyorum.” ifadelerini kullanmıştı.

Kripto Para Dünyasını Nasıl Değiştirecek?

Muhtemelen herkesin en çok merak ettiği konu da: Acaba Bakkt, ana akımın kripto paraları benimsemesini hızlandırır mı?

Büyük finansal kurumlar ve teknoloji şirketleri 2008’de yaşanan krizin ardından büyük çöküşler yaşadı. Büyük bankaların temkinsiz davranışları dolayısıyla birçok insan evini kaybetti, teknoloji şirketleri ise hem kendi güvenliklerini sağlayamadı hem de kar amacıyla birçok gizli bilgi paylaştı. Kripto paraların ortaya çıkmasının nedenin bir parçası da bu iki başarısızlıktı. Bu açıdan bakıldığında insanların bir ikilem içinde kaldığı görülüyor: Kripto paralar daha demokratik görünüyor ama denenmemiş. Geleneksel sistemler daha tecrübeli görünüyor ancak güven ortamı sarsıldı. Kripto para piyasasında açılan büyük şirketler ise aynı anda hem kripto paralara güvenilebileceğini ortaya koyuyor hem de tüketicilere seçim şansı tanımış oluyor. Kısacası Bakkt’ın uzun vadede kripto para piyasaları için olumlu etkiler yapma olasılığı yapmama olasılığından çok daha yüksek..

haber.coinotag.com‘dan bitcoin haberlerini Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  USD
  TRY
  EUR

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺25.10
  THYAO.IS₺11.60
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.02
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺14.96