Avustralya Vergi Dairesi Kripto Kazançlarının Bildirilmesini İstiyor!

avustralya
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Avustralya Vergi Dairesi, vatandaşları Bitcoin (BTC) gibi kripto para ticareti sürecinde elde edilen her türlü kârı doğru bir şekilde bildirmeye çağırdı ve şu anda dijital varlıklara yatırıldığına inandığı 600.000 Avustralyalıdan oluşan bir havuzdan vergi beyannamelerini bekliyor. ATO’nun komiser yardımcısı Tim Loh, insanların kriptoya bir varlık yerine bir para birimi gibi davranma hatasını hala yaptıklarını söyledi.

ATO, vatandaşları kripto para kazançlarının vergiden muaf olduğu veya sadece itibari paraya geri dönerken beyan edilmesi gerektiği efsanesinden kurtarmak istiyor. Loh, vergi dairesinin borsalardan ve bankacılık kurumlarından aldığı işbirliği sayesinde kripto para birimine kimin yatırım yaptığını zaten bildiğini söyledi.

Loh:

Biz vergi mükellefine giden paranın izini sürüyoruz ve bunu kripto para borsaları ile veri eşleştirme profilleri olan ATO aracılığıyla yapıyoruz ve onlar bize bu bilgiyi sağlıyorlar ve biz de bu bilgiyi insanların vergi beyannameleriyle eşleştirmek için kullanıyoruz. Saklambaç oyunu yok. Bu bilgiye sahibiz ve insanlardan tek istediğimiz kurallara uymaları. Çoğu Avustralyalının kurallara uyduğunu biliyoruz

Loh, bazı insanların kripto para dünyasında ortaya çıkan vergi yükümlülüklerini göz ardı etmeye hazır olmasından endişe duyduğunu söyledi. ATO, 2021’de 400.000 Avustralya vatandaşıyla daha önce verilmiş vergi beyannamelerini gözden geçirmelerini ve kripto alım satımlarındaki sermaye kazançlarını veya kayıplarını bildirmelerini istemek için iletişime geçecek. Doğru vergi kayıtlarını tutma süreciyle ilgili olarak Loh, en iyi uygulamanın her işlemi Avustralya doları cinsinden kaydetmek, tarihleri, saatleri ve cüzdan adreslerini not etmek olduğunu söyledi.

Loh açıklamasında şunları belirtti:

“Kripto para birimi kazançlarınızı ve kayıplarınızı sabitlemek için en iyi ipucu, işlem tarihleri, işlemler sırasındaki Avustralya doları cinsinden değeri, işlemlerin ne için olduğu ve diğer tarafın kim olduğu dahil olmak üzere doğru kayıtları tutmaktır. cüzdan adresleri, ”

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!