Diğer

  Avalanche’daki Sert Düşüşe Rağmen Yatırımcılar AVAX’a Bağlı Kalmaya Devam Edecek mi?

  • Piyasa değeri açısından en büyük 20 kripto para birimi ile karşılaştırıldığında, AVAX adeta bu durumda olan tek kripto paraymış gibi görünüyor. Yatırımcılar, rahatlama umudu taşımış olabilirlerdi ancak durum öyle olmadı.
  • AVAX sahipleri tokeni iyi kötü de olsa ellerinde tutmuş olsalar da, ilk kez sahiplerinin neredeyse %100’ünün sadakatleri karşılığında gösterecekleri hiçbir karı olmayacak.
  • TVL, yatırımcıların bir protokole ne kadar güvendiğini gösterir. Yazının kaleme alındığı sırada, Avalanche’in TVL’si 536.12 milyon dolara düşmüş durumda – son bir ayda %18.55 düşüş.

  AVAX yatırımcılar zor zamanlar geçiriyor; umutları tükenme noktası gelen AVAX yatırımcıları için bu karanlıktan bir çıkış görülüyor mu?

  AVAX Fiyatı Keskin Bir Düşüş Gördü

  “Burasının büyük ve zengin bir kasaba olduğunu söylüyorlar. Ben sadece en fakir bölgelerden geliyorum.” 50 Cents’in Big Rich Town’ından derlenen bu sözler, sahipleri uzun süredir kayıplarla uğraşmak zorunda kalan Avalanche’ın (AVAX) durumuyla mükemmel bir şekilde eşleşiyor.

  Piyasa değeri açısından en büyük 20 kripto para birimi ile karşılaştırıldığında, AVAX adeta bu durumda olan tek kripto paraymış gibi görünüyor. Yatırımcılar, rahatlama umudu taşımış olabilirlerdi ancak durum öyle olmadı. Üstelik IntoTheBlock verilerine göre, AVAX sahiplerinin %99.5’i artık token’ı bir kayıp durumunda tutuyor.

  AVAX sahipleri tokeni iyi kötü de olsa ellerinde tutmuş olsalar da, ilk kez sahiplerinin neredeyse %100’ünün sadakatleri karşılığında gösterecekleri hiçbir karı olmayacak. Şüphesiz, AVAX’ın bu yılki fiyat performansı, mevcut durumun büyük ölçüde sorumlusudur.

  Son 90 günde AVAX, değerinin %25.70’ini kaybetti. Yılın başından bu yana bakıldığında ise pek de farklı değil, süreç içinde %51.16 düştü. Fiyat hareketinin ötesinde, Avalanche ekosisteminin diğer bazı bölümleri de aynı, hatta bazen daha kötü durumda.

  Bir örnek ise, Avalanche’in Toplam Değer Kilitli (TVL) durumu. Bir dağıtılmış uygulamada bahse konu dijital varlıkların toplam değerini ölçmek için kullanılan TVL, yatırımcıların bir protokole ne kadar güvendiğini gösterir. Yazının kaleme alındığı sırada, Avalanche’in TVL’si 536.12 milyon dolara düşmüş durumda – son bir ayda %18.55 düşüş.

  Bu nedenle, TVL’deki düşüş, Avalanche’in piyasa katılımcılarının kaçındığı bir protokol haline geldiğini gösteriyor. Bu da sağlığını potansiyel risklere açık hale getiriyor.

  AVAX token için durum iyi olmasa da, geliştirmeler tam gaz devam

  Gelişim açısından bakıldığında ise Avalanche, ağındaki yükseltmelerin aktif kaldığından emin oldu. Yazının kaleme alındığı sırada, AVAX’ın gelişim aktivitesi 29.9’a yükseldi.

  Bu artış, Avalanche ile ilişkilendirilen genel GitHub depolarının etkileyici olduğunu gösteriyor. Ancak bu, fiyat hareketinin yönünü değiştirebilir mi? İki haftalık fiyat oynaklığı, AVAX’ın fiyatının mevcut değerinden oldukça uzaklaşabileceğini önerdi.

  Yazının kaleme alındığı sırada, fiyat oynaklığı 0.069’a yükselmişti. Ancak bu yükseliş, AVAX’ın fiyatının ya çok yüksek bir seviyeye çıkabileceğini ya da büyük bir düşüş yaşanabileceğini gösteriyor.

  AVAX’in hayal kırıklığı yaratan durumu nedeniyle, trader’lar bu token ile ilişkilendirilmiş kontratları göz ardı etmiş durumdalar.

  Yazının kaleme alındığı sırada, Açık Pozisyon (Open Interest) 76.66 milyon dolardı. Açık Pozisyon, bir varlık için açıkta bulunan türev kontratlarının toplam değeridir. Dolayısıyla bu düşüş, AVAX kontratlarına giren likiditenin azaldığı anlamına gelir.

  En son kripto para haberleri hakkında bilgilendirilmek için Twitter hesabımız ve Telegram kanalımız için bildirimleri açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Dogecoin (DOGE) Fiyatı ve Gelecek İhtimalleri!

  Dogecoin (DOGE)'in mevcut durumunu ve iyileşme potansiyelini piyasa zorlukları içinde keşfedin. Dogecoin yükselişe geçecek mi?

  Ethereum Fiyat Artışı: Kripto Analisti Önemli Bir Toparlanma Öngörüyor

  Ünlü kripto analisti Ali Martinez, önemli bir teknik göstergeye dayanarak Ethereum (ETH) için potansiyel bir toparlanma öngörüyor.

  Polkadot (DOT) Veri Analizi: Fiyata Etkisi Olacak Mı?

  Polkadot'un sosyal ve ağ etkinliği dikkate değer bir şekilde azaldı, ancak popülerliğini ve etkileşimini artırmak için çaba sarf ediliyor.

  BTC ve ETH Fiyat Analizi: Potansiyel Yükselişler ve Düşüşler

  Bitcoin ve Ethereum için sancılı bir haftada, uzmanlar her iki kripto para birimi için potansiyel toparlanmalar öngörüyorlar.

  Bitcoin Fiyat Analizi: $64K Seviyesine Geri Dönüş Mü?

  Bitcoin'in fiyatı hafif bir artış gösteriyor, ancak $64K seviyesini geri kazanmak için yeterli olacak mı? Yükseliş başlayacak mı?
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  [Coin Name and Symbol] Dahil 29 Altcoin İçin Kritik Gün: Bugün Takip Edilecek Önemli Etkinlikler.

  Bugün, çeşitli altcoin projelerinde önemli gelişmelerle kripto para piyasaları hareketli. ...

  Bernstein Analistleri Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) İçin Rekor Artış Öngörüyor!

  Bernstein, spot Bitcoin ve Ethereum ETF pazarında önemli büyüme öngörüyor ve toplam...

  Ethereum (ETH) $3.900’da Mücadele Ediyor: Yaklaşan ETF’ler Bir Atılım Sağlayacak mı?

  Ethereum (ETH) yatırımcıları, yatırımcılar arasındaki kâr satışı arttıkça temkinli olmalı. Son piyasa trendleri, yatırımcıların kısa vadeli kazançlara yönelme eğiliminde olduğunu gösteriyor. Piyasa analistlerine göre, bu davranış...