Avalanche (AVAX) Yorum Analizi: Hedef, Yükseliş, Fiyat Beklentileri

analiz-6

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

AVAX yorum analizimizle birlikte, AVAX hedef seviyeleri, yükseliş ve fiyat beklentilerini inceleyeceğiz. Analizimiz kısa ve orta vadeli grafikler ile aktarılırken, AVAX için önemli destek ve dirençleri de kapsamaktadır. İşte AVAX yorum analizimizin detayları…

Genel kripto para piyasası 20 temmuzdan bu yana yükseliş eğilimde bulunuyor. Çoğu altcoin tüm zamanların en yüksek seviyelerini yenileyerek yükselişini sürdürürken AVAX’da buna benzer fiyat hareketleri sergiliyor. Altcoin 20 temmuzda dip 9.5 dolar seviyelerinden işlem görüyordu. Ancak artan alım baskısı ile yükselişe geçen altcoin bu sabah tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 99.9 dolar seviyelerine kadar bir yükseliş yaşadı.

AVAX Yorum Analizi ve Kısa Vadeli Fiyat Hareketi

AVAX-11.14-1

AVAX yorum analizi ile birlikte AVAX coinin kısa vadedeki fiyat beklentilerine, potansiyel fiyat hareketlerine değineceğiz. Yukarıda gördüğünüz kısa vadeli 4 saatlik grafikte, AVAX fiyatının son 3 gün içerisinde %20’den fazla bir yükseliş yaşadığı gözlemleniyor.

AVAX için aşağı yönlü fiyat hareketlerinde ilk hedef seviye 94 dolar destek seviyesi olacaktır. Bu destek seviyesinin kırılımı halinde ise 85 dolar seviyelerinin test edilmesi muhtemel olacaktır. Altcoin için aşağı yönlü sert fiyat hareketlerinde ise 79 dolar ana destek seviyesine doğru bir düşüş gerçekleşebilir. Ancak bu destek seviyesinin korunması altcoin için kritik bir öneme sahiptir. Çünkü bu destek seviyesinin kırılımı ile altcoinin aşağı yönlü sert fiyat hareketleri sergilemesi ile düşüş trendine girmesi muhtemel olacaktır.

Altcoin için genel momentum pozitif olup piyasa üstünlüğü boğalarda bulunmaktadır. Boğaların alım baskısını devam ettirmesi ile yukarı yönlü fiyat hareketlerinin devam etmesi muhtemel olacaktır. AVAX için yukarı yönlü fiyat hareketlerinde ilk hedef seviye 105 dolar seviyeleri olacaktır. Bu seviyenin aşılması halinde ise 120 dolar seviyelerinin test edilmesi muhtemeldir.

AVAX Hedef Fiyatı ve Yükseliş Beklentileri

AVAX-11.14-2

AVAX teknik analizimizle birlikte, AVAX’ın potansiyel hedefleri ve yükseliş beklentilerini ele alacağız. Yukarıda gördüğünüz günlük grafikte, AVAX fiyatının yükselen bir kanal içerisinde hareket ettiği gözlemleniyor. Altcoin için yukarı yönlü fiyat hareketleri yükselen paralel kanalın üst çizgisi ile sınırlı kalıyor. Bu trend çizgisinin aşılması halinde altcoinin sert yükseliş yaşaması muhtemel olacaktır. Ancak son yükselişler ile bu trend çizgisinde aşağı yönlü tepki alan altcoin için düşüşlerin başlaması muhtemel olacaktır.

Göreceli Güç Endeksi yarım çizgi üzerinde pozitif seyrediyor. RSI’ın tekrardan aşırı alım bölgesine gitmesiyle birlikte altcoinin yükselen paralel kanalın üst trend çizgisini aşması muhtemel olacaktır. Ek olarak RSI’da negatif uyumsuzluk gözlemlenmektedir. Bu da son yükselişlerin sağlıklı yükselişler olmadığını göstermektedir. Bu yüzden yatırımcıların işlem açarken dikkatli olmaları gereklidir.

AVAX Destek ve Dirençler

Önemli Destek Seviyesi

Kritik Destek Seviyesi

Önemli Direnç Seviyesi

85

79

100

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster