Avalanche (AVAX) Düşmeye Devam Edecek mi?

En gözde katman-1 projelerinden birisi olan AVAX için kısa ve uzun vadeli önemli destek direnç seviyelerini birlikte inceleyelim.
806x378-avax-coin-ne-kadar-kac-tl-oldu-avax-dusecek-mi-yukselecek-mi-iste-yorumlar-1637526466800

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

AVAX Günlük Grafik Yorumu

AVAX-05.27-1

Sizler için bu yazımda, kurucusu Türk olan, ölçeklenebilir ve birlikte çalışabilir akıllı sözleşme platformu olarak hayata geçirilen popüler proje olan Avalanche’ın yerel kripto para birimi AVAX analizi yapacağım. Keyifli okumalar dilerim.

UST’nin sabitliğini kaybetmesinden dolayı kaynaklanan piyasadaki genel çöküş AVAX’ı oldukça etkiledi. Çünkü Terra ekibinin elinde fazlaca bu altcoinden bulunuyordu. Grafik de çok iç açıcı görünmüyor. Şu anda 16 dolardaki destek alanına doğru ilerlemeye devam etmekte. Buradan tepki alabilirse tekrardan 33,5 dolara doğru hareketlenmeye başlayacağını düşünüyorum.

Düşen trendi yukarı yönlü kırmasına rağmen tekrardan düşüş yaşadı. Bu sahte kırılım sonrasında trendin direncini tekrar test etti ancak ret yedi. Ardından da aralıksız ve büyük çöküş baş gösterdi.

  • Günlük grafikte MA200’ün oldukça altında işlem görüyor. Yükseliş trendine geçebilmesi için bu seviyeyi kırması gerektiği kanaatindeyim.
  • RSI tarafına baktığımda da aşırı satım bölgesinde olduğunu görüyorum. Bu nedenle, düşüş devam edecekse bile kısa vadeli bir yukarı yönlü tepki bekliyorum.
  • Chaikin para akışı göstergesi de hala negatif bölgede. Bu yüzden hala satış baskısının sürdüğünü söyleyebilirim.
Destek Seviyeleri 16 9,5
Direnç Seviyeleri 33,5 53,5

Kısa Vadeli Destek ve Direnç Seviyeleri Nereler?

AVAX-05.27-2

Kısa vadeli destek ve direnç seviyelerini ele aldığımda, şu anda 24,2 dolara ilerlediğini görüyorum. Devamında da 26,6 dolardaki direncini test edebilir.

Ancak boğalar baskısını artırırsa, tekrardan 21,4 dolara gerileme ihtimali var. Tutunamadığı durumda ise 15 dolardan destek almak isteyecektir.

Destek Seviyeleri 24,4 15
Direnç Seviyeleri 24,2 26,6
Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster