Avalanche (AVAX) Direnç Seviyesinde İşlem Görüyor!

AVAX için yükselişler güçlü direnç seviyesi ile sınırlanırken düşüşler tekrardan başlayabilir.
analiz-6

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

AVAX Düşen Trendi Tekrar mı Başlıyor?

AVAX 22 Kasım tarihinde 146.74 dolar ile yaşadığı ATH seviyesinden sonra süregelen düşüş trendini geçtiğimiz hafta 98 dolar seviyelerine kadar çıkarak kırmayı başarmıştı. Ancak bu seviyeden sonra gelen satış dalgası birde Rusya-Ukrayna savaşı ile birleşince AVAX’ın kaybı büyük olmuştu ve  geçtiğimiz günlerde 64 dolar seviyelerine kadar da bir düşüş yaşamıştı. AVAX bu seviyede aldığı tepki ile tekrar yukarı yönlü bir hareketlenme yaşadı. AVAX yazım sırasında 77 dolar seviyelerinden işlem görmekte.

Destek ve Direnç Seviyeleri Nereler?

AVAX 02.25 01

Öncelikle kripto piyasasının hayli dalgalı olduğu ve küresel finansal çevrelerden gelecek haberleri ön görmenin hayli zor olduğu şu dönemde, yatırımcıların alım yaparken temkinli davranmaları gerekmektedir. Bu dalgalı piyasada AVAX için 77-78 dolar bandı yakın vadeli olarak bir direnç noktasını oluşturmakta. AVAX’ın bu seviyenin üzerinde bir günlük kapanış yaşaması durumunda, Bitcoin’in de hareketlerine bağlı olarak, 88 dolar seviyelerine doğru bir tırmanış yaşaması muhtemel olacaktır. Piyasada bir panik hakim olduğundan ve küresel finansal çevrelerde yaşanan belirsizlik durumundan ötürü bu seviyede bir satış dalgası ile karşı karşıya kalınması kuvvetle muhtemel olacaktır. Yaşanacak bu düzeltmenin ardından da 100 dolar seviyelerine doğru bir yükseliş yaşanması öngörülebilir.

Ancak Bitcoin’in 39.000 dolar seviyelerinde tutunamaması ve aşağı yönlü bir geri çekilme yaşaması durumunda AVAX fiyatında da buna paralel olarak aşağı yönü bir düşüş eğilimi içerisine girecektir. Bu senaryonun yaşanması durumunda AVAX’ın önündeki ilk destek noktası 67 dolar seviyesi olacaktır. Bu seviyenin de kırılması durumunda bu kez 52-53 dolar seviyesi AVAX için destek bandı olarak çalışacaktır.

Bunun yanında dün yaşanan sert düşüşün ardından piyasa bugün önemli ölçüde toparlanma yaşadı. Dünkü düşüş sırasında ise büyük yatırımcılar tarafından büyük alımlar yapıldı.

Balinalar Krizi Fırsata Çevirdiler!

Dün Rusya’nın Ukrayna topraklarına resmen girmesiyle başlayan sıcak savaş durumunda sabahın erken saatlerinde de kripto para piyasasında sert düşüşler yaşanmıştı. Balina hesaplar şeklinde adlandırılan büyük yatırımcılar da işlem hacimlerini yaklaşık 5 kat oranında yükselterek dip seviyeleri değerlendirdi. Büyük kripto para yatırımcıları alışılagelmişin dışında alımlar yaparken başta Bitcoin ve Ethereum olmak üzere kripto para piyasasında önemli bir yükseliş yaşandı.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster