Ethereum (ETH) Kritik Seviyede: Düşüş Derinleşecek mi?

Ethereum için güçlü destek seviyesinin test edilmesi altcoin için düşüşlerin sonlanabileceğini gösteriyor.
ethereum-1

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Ethereum Yükseliş Senaryosunda Beklentiler Neler?

Ethereum -24.02

Ethereum fiyatı Ukrayna–Rusya arasındaki savaş nedeniyle dünya piyasalarının büyük çöküşü ardından daha düşük seviyelere geriledi ve 2,160 ile 2,567 talep bölgesinde konum aldı. Bu düşüş, günlük arz bölgesinde bulunan 3,188 ve 3,400 dolar seviyelerinden başlayan düşüşün bir sonucu olarak görülebilir. Bu iki alan oldukça önemlidir. ETH’nin hareketini sınırlandırmakta ve piyasadaki oynaklık eksikliğinden dolayı konsolidasyona neden olmaktadır. Ne olursa olsun, daha düşük bir zaman diliminde ETH boğalarının küçük bir yükseliş eğilimi göstermesi için yeterli alan var.

Bu nedenle, yatırımcılar Ethereum fiyatının talep bölgesinden sıçramasını ve 2,762 dolarda eşit yüksekliklerin üzerinde bir hareketi tetiklemesini bekleyebilirler. Bu direncin aşılması, 50 günlük Basit Hareketli Ortalamayı (SMA) 2,904 dolardan yeniden test etmenin yolunu açacaktır. Bu yükseliş %15’lik bir yükselişi temsil edecek ve muhtemelen Ethereum fiyatı için yükselişin duraksamayı yaşayacağı seviyelerdir. Yükselişin sağlam bir yapı kurması halinde ETH, talep bölgesinin alt sınırını 3,188 dolar seviyesini ziyaret edebilir ve toplam kazancı %24’e kadar çıkarabilir.

Ethereum Daha Derin Bir Düşüş Gerçekleştirebilir mi?

Ethereum-24..02

Öte yandan, bu küçük yükseliş eğilimi tamamen Bitcoin’in pozitif bir atmosfere bürünmesine bağlı. Bu nedenle Bitcoin‘deki hızlı bir aşağı yönlü fiyat hareketinde, Ethereum fiyatının BTC’yi takip ettiğini görebiliriz. Böyle bir durumda, ETH için ilk destek noktası 2329 dolar olarak gözükmektedir. Ardından haftalıkta major destek olan 2,160 doların altında dört saatlik bir mum üretirse, yükseliş tezini bir süreliğine tamamen geçersiz kılacaktır. Bu durumda yatırımcılar Ethereum fiyatının 1,730 dolar destek seviyesini test etmesini bekleyebilirler. Bulunduğumuz dönemde işlem açacak yatırımcıların stop noktalarını belirttiğimiz seviyelere veya %5 aşağısına koyması önerilebilir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster