Ana SayfaKripto Para AnalizleriATOM Analizi: COSMOS Güçlü Fiyat Hareketleri Sergiliyor!

ATOM Analizi: COSMOS Güçlü Fiyat Hareketleri Sergiliyor!

-

Genel kripto para piyasası Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesine yükselmesi ile yükselişe geçmişti. Ancak çoğu altcoinde yükselişler gözlemlenirken bazı altcoinlerin yatay konsolide fiyat hareketleri sergilediği gözlemlendi. ATOM Bitcoin’in son yükselişleri ile düşen trendden çıkarak son 10 günde %40’a yakın bir fiyat artışı yaşadı.

ATOM Güçlü Yükselişlerine Devam Ediyor!

COSMOS 20 temmuzdan beridir yaklaşık 3 ayda %400’lük bir fiyat artışı yaşadı. Altcoin için bu fiyat rallisi henüz genel kripto para piyasasında net bir boğa rallisi havası yokken gerçekleşti. Bu yüzden çoğu analistin beklediği gibi 2021 yılı son çeyreği yukarı yönlü sert fiyat hareketleri ile geçerse ATOM fiyatında da yukarı yönlü sert fiyat hareketleri gözlemlenebilir. Ancak böyle bir boğa rallisinde ATOM için ilk hedef 100 dolar seviyleri olacaktır.

ATOM yazım sırasında 40 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Altcoin BTC’nin dün ki düşüşü sonrası 20 günlük basit hareketli ortalamaya kadar bir düşüş yaşadı. ATOM bu düşüş sırasında 43 dolar seviyelerinden 35 dolar seviyelerine kadar bir geri çekilme yaşadı. Ancak bu düşüş sonrası boğaların alım baskısını arttırması ile altcoinde %16’lık bir yükseliş gözlemlendi.

ATOM-10.28-2

Altcoin için yukarı yönlü fiyat hareketlerinde ilk hedef seviye 43 dolar seviyeleri olacaktır. Bu direnç seviyesinin aşılması ile birlikte tüm zamanların en yüksek seviyesinin test edilmesi muhtemel olacaktır. Altcoin için yukarı yönlü sert fiyat hareketleri ile ATH seviyesinin aşılması da muhtemeldir. Böyle bir durumda hedef seviye 50 dolar seviyeleri olacaktır.

COSMOS İçin Teknikler Pozitif Gözüküyor!

Göreceli Güç Endeksi yarım çizginin üzerinde yukarı yönlü seyrediyor. Bu durum altcoin için oldukça pozitif bir durumdur. Ek olarak RSI’ın aşırı alım bölgesine gitmesiyle birlikte ATOM’un tüm zamanların en yüksek seviyesine yükselmesi muhtemel olacaktır. MACD histogramında yarım çizginin üzerinde yeşil sinyal çubukları gözlemleniyor. Ancak bu da momentumun pozitif olduğunu göstermektedir.

ATOM-10.28-1

ATOM için momentumun tersine dönmesi ile aşağı yönlü fiyat hareketleri aktif olacaktır. Böyle bir durumda 38 dolar destek seviyesinin test edilmesi muhtemel olacaktır. Ancak bu destek seviyesinin altındaki istikrarlı fiyat hareketleri ile 32 dolar ana destek seviyesine doğru bir düşüş gerçekleşebilir.

Genel kripto para piyası Bitcoin öncülüğünde hareket ediyor. Bu yüzden altcoin yatırımcılarının Bitcoin’in fiyat hareketlerini de takip etmeleri gereklidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER

Nijeryalılar Gerçekten Bitcoin’i 34.000 Dolara mı Alıyor?

Nijerya'da yerlilerin Bitcoin'i 34 bin dolara aldığı haberi ne kadar doğru? Nijeryalılar gerçekten Bitcoin'i bu kadar yüksek primle mi alıyor?

Stabil Kripto Paraların Dolaşımdaki Arzı, Bitcoin Fiyatına Etki Ediyor!

Sabit kripto paraların dolaşımdaki arzı ile kripto para birimlerinin fiyatları arasında ciddi bir korelasyon varmış gibi görünüyor. İşte detaylar!

Yearn Finance’nin Eski Kurucusu “Hayır, DeFi Ölmedi” Dedi!

DeFi protokolü olan Yearn Finance'in eski kurucusu Andre Cronje, diğer insanların aksine DeFi'nin ölmediğini düşünüyor. İşte o sebepler.

FED Faiz’e Saatler Kala, Ünlü Big Short Yatırımcısı Bitcoin için SAT Diyor!

Big Short yatırımcısı, FED faizine saatler kala "SAT" diye tweet attı! Bu ne anlama geliyor? Efsane trader ne demek istiyor? İşte detaylar...

Güncel Analizler