Arjantin Bitcoin’i Kabul Etmeye Hazır Mı?

arjantin-bitcoin-freshblue

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Arjantin başkanı Alberto Fernandez, Arjantin Bitcoin ‘i kabul etmeye hazır dedi. Yerel televizyonda yaptığı bir konuşma sırasında Bitcoin’e ilişkin bazı açıklamalarda bulundu.

Bitcoin’e Neden Hazır Olamayalım!

Arjantin Devlet Başkanı Alberto Fernandez, şüphe duymasına rağmen kripto paranın Arjantin ekonomisinde daha büyük bir rol oynayacağını ekonomilerinin bu para birimine uygun olacağını öne sürdü. Başkan Fernandez çıktığı televizyonda açıklamalarını yaparken şu sözleri kaydetti:

“Çok ileri gitmek istemiyorum ama hayır demek için hiçbir neden yok. Belki de bu en iyi yoldur.” dedi.

Enflasyon Arjantin siyasetinin en hassas konularından biridir diyen Fernandez, ülkesini devraldığında verilere göre, dünya ülkeleri arasında en sefil 2. ülke olarak geçmekteydi. 2019 yılında görev başına gelen Fernandez, kendi ülke verilerine göre, o zamanın 100 doları şuan ki 209 dolara denk düşüyor. Buda demek oluyor ki arada yüzde 110’a dayanan bir fark var.

arjantin

Her geçen gün ekonomi olarak zayıflayan Arjantin’in özellikle karaborsa yapılanmasının önüne geçebilmesi için güçlü döviz kontrolleri uyguladığı görülüyor. Sözlerinin devamında her ne kadar bu para birimine ihtiyacı olduğunu düşünse de hala enflasyona karşı ne kadar etkili olabileceği konusunda bir fikre sahip olmadığını belirtti.

Başkan her ne kadar Bitcoin yanlısı dursa da geçtiğimiz günler açıklamalarda bulunan Arjantin Merkez Bankası Başkanı Miguel Pesce, Bitcoin’in gerçek bir finansal varlık olmadığına ve herhangi bir kalıcı karlılık yaratmadığına inandığını söylemişti.

Peki sizler Bitcoin’in kalıcılığına inanıyor musunuz? Sizce ekonomisi ciddi derecede sarsılmış olan devletler bu para birimine geçiş sağlayacaklar mı? Bitcoin’i yasal olarak kabul eden 2. devlet Arjantin olabilir mi? Yorumlarda belirtirseniz seviniriz.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster