Altcoin Fiyat Analizi: SXP ve MATIC İçin Hedef Neresi?

Altcoins-1024x576-1-freshblue

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Bitcoin’in 20 temmuzdan bu yana süregelen yükselişi altcoin piyasasının çoğunu harekete geçirdi. Altcoinlerde ki bu ivmelenmenin yatırımcıları sevindirdiği aşikar olsa da bu yükselişin ne kadar süreceği konusu merak ediliyor. Bitcoin’in 46.500 dolar direncini kıramaması yatırımcıları endişelendiriyor.

Altcoin hareketleri Bitcoin hakimiyetinin düşmesi ile yukarı yönlü harekete geçmişti. Ek olarak Bitcoin hakimiyetinin yükselmesi altcoinler için olumsuz olacağı için yatırımcıların bu endekse dikkat etmeleri gerekir.

SXP/USDT Fiyat Analizi

Altcoin fiyatı 20 temmuzdan bu yana yaklaşık olarak %150 artış yaşadı. Ek olarak MATIC yazım sırasında 3.19 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Ayrıca altcoin şuan güçlü bir direnç seviyesinde bulunuyor.

SXP için aşağı yönlü düzelmelerde ilk ara destek seviyesi 3 dolarda bulunuyor. Düzeltmenin derinleşmesi pariteyi 2.5 dolar seviyelerine kadar düşürebilir. Ek olarak 2.5 dolar seviyesi ana destek seviyesi olarak karşımıza çıkıyor.

sxp-08.12
SXP/USDT günlük grafiği

SXP için 20 temmuzdan bu yana gelen yükseliş yatırımcıları mutlu etse de yükselişin biraz hacimsiz olduğu göze çarpıyor. Ayrıca göreceli güç endeksi aşırı alım bölgesinden aşağı kırılmış gözüküyor. RSI için şuan yön aşağı olsa da satış baskısının eksikliği fiyatı daha yukarı seviyeler taşıyabilir.

Parite için yukarı yönlü hareketlerde ise dikkat edilesi gereken 3.5 dolar seviyesindeki ana direncin ardından 4 dolar seviyelerindeki dirençtir. Bu dirençlerin hacimli kırılımı altcoini yeni tüm zamanların en yüksek seviyelerine doğru çıkarabilir.

MATIC Altcoin Fiyat Analizi

MATIC yazım sırasında 1.35 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Altcoin son 24 saatte yaklaşık olarak %10 değer kazandı. Bolınger üst bandından tepki alan altcoin ufak bir düzeltme yaşadı. Bu düzeltmeye sebep olan en büyük etken ise Bitcoin’deki geri çekilme oldu. Lider kripto para biriminin 45.000 dolar seviyelerini test etmesi çoğu altcoinde geri çekilmelere sebep oldu.

matic-08.12
MATIC/USDT günlük grafiği

MATIC yaklaşık 50 gündür kıramadığı 1.20 dolar direncini kırarak ralliye başlamıştı. Hatta bu direncin kırılımı ile 1.48 dolar seviyelerine kadar yükseliş yaşadı. Ayrıca ralli sırasında göreceli güç endekside aşırı alım bölgesine gitti. Şuanda yönünü aşağı doğru çevirmiş olsa da MATIC için ilk güçlü destek seviyesi 1.20 dolar seviyelerinde bulunuyor. Ek olarak genişleyen bolınger bandı piyasa volatilitesinin arttığını gösteriyor.

MATIC için yukarı yönlü hareketlerde ise dikkat edilmesi gereken seviyeler 1.63 dolar ve 1.8 dolar seviyelerinde bulunuyor.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster