Algorand (ALGO) İçin Önemli ve Hedef Seviyeler Nereler?

analiz-2

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Algorand (ALGO) merkeziyetsiz blockchain tabanlı güvenlik, hız ve merkeziyetsizlik kavramlarına ulaşabilmek için kurulmuş bir ağdır. Algorand 2019 yılında piyasaya sürülmüş ve kısa süre içerisinde kullanıcılar tarafından kabul gördü. Çoğu kripto para yatırımcısının yaygın olarak tercih ettiği altcoinlerden birisi haline geldi.

Lider kripto para birimi Bitcoin geçtiğimiz kasım ayından itibaren büyük bir düşen trend içerisine girdi. Bu düşüş içerisinde bulunduğumuz şubat ayı başlarına kadar devam etti. Bu düşüşün en dip durağı 33.000 dolar seviyeleri oldu. Bu durum kripto para piyasasını olumsuz yönde etkiledi. Şubat ayının başlaması ile itibaren Bitcoin tarafından gelen olumlu sinyaller sayesinde kripto para piyasası yeşil ışık yakmaya başladı.

Algorand (ALGO) Yükselişe Geçecek mi?

ALGO 02.10 01

Algorand (ALGO) piyasaya sürülüş tarihinden itibaren hızlı ivmeler alarak gelişimini sürdürerek ilerledi. Geçtiğimiz yılın ocak ayında işlem gördüğü fiyat aralığı 0.2 dolar seviyesindeydi. 0.2 dolar seviyelerinden yıl sonuna kadar yapmış olduğu büyük çaplı ilerlemeler sayesinde 3 dolar seviyelerini görerek tarihi zirvesini yaşadı. Bu tarihi zirve sonrasında ise düşüş trendine girerek negatif yönlü hareketler yapmaya başladı.

Yukarıda grafikte gördüğümüz gibi Algorand’ın içerisinde bulunduğu formasyon nedeni ve daha önce yapmış olduğu hareketler göz önüne alındığı takdirde pozitif yönde hareketler gerçekleştirdiğini öngörüyoruz. Çünkü 1 yıl içerisinde kırmızı ve beyaz çizgiler aralığında ilerlemiş olduğunu görüyoruz. Şu an kırmızı çizgiye çok yakın konumda bulunuyoruz. Fakat Bitcoin tarafından önemli seviyede desteklerin gelmesi ile birlikte yeniden beyaz çizgiye doğru yönelmesi öngörülebilir.

ALGO İçin Önemli Destek ve Direnç Seviyeleri Nerelerdir?

Algorand için en yakın önemli direnç seviyesi 1.25 dolar seviyesidir. Lider kripto para birimi Bitcoin tarafından olumlu haberlerin gelmesi halinde bu direnç çabuk kırılması beklenen bir dirençtir. Çünkü geçmişte yapmış olduğu hareketlere bakarak bu öngörüye varmamız gerekiyor. Bir sonraki direnç noktası 1.50 dolar seviyeleridir. Bu direnç seviyesinin bir önceki direnç seviyesine göre kırılması daha güçtür fakat Bitcoin tarafından gelecek olumlu haberler ile kırılabilir bir direnç haline gelmesi öngörülüyor. Son olarak en önemli aşması gereken direnç noktası 1.80 dolar seviyesidir. Bu seviyenin aşılması takdirinde yükselişler kalıcı hale gelecektir. Bu düşüncelerin tam aksi yönünde hareket etmesi halinde göreceğimiz destek noktamız 0.8 dolardır. Bu destek noktası çok güçlüdür ve kırılması halinde yeni düşüşler gelmesi muhtemeldir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster