ABD Polisi Ele Geçirdiği 185 Binden Fazla BTC’yi Sattı Mı?

ABD-Kripto-Para-freshblue

 

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Amerika Birleşik Devletleri polisi ele geçirdikleri BTC  miktarının toplam 185 bin adet olduğunu açıkladı. İşte detaylar!

185 Bin BTC Satıldı mı?

Amerikan Polisi Ele Geçirdiği Bitcoinleri Sattı!
Amerikan Polisi Ele Geçirdiği Bitcoinleri Sattı!

Amerikan polisi şimdiye kadar 185 bin BTC ele geçirdiğini açıkladı. Ele geçirilen bu Bitcoinlerin ise satıldığı söylendi. Açıklama Anchorage Dijital tarafından geldi. Bu yapılan açıklamada Amerikan polisinin kripto paraların satışı için kendilerini seçtikleri söylendi. Açıklamada satışı gerçekleştirilen kripto paraların 2014 yılından bu yana ele geçirilen kripto paralar olduğu söylendi. Bu konuyla ilgili henüz net bir bilgi bulunmasa da yasa dışı yollarda kullanılan Bitcoinler olduğu söylenenler arasında. Tam olarak sebebi ise bilinmiyor.

Kripto Paralar İçin Olumsuz Bir Haber Olabilir Mi?

Ele geçirilen Bitcoinlerin zaten satıldığını düşünürsek bunun önümüzde ki fiyat hareketine etkisi olacağı düşünülmüyor. Bu haberin ardından yatırımcıların panik satışı yapabileceği düşünülse de önceden bu satışların gerçekleştirilmesi bir endişe yaratmıyor gibi gözüküyor. Bu sebeple kötü bir haber olarak nitelendirilebilecek bir gelişme değil diyebiliriz. Bunun dışında kripto paralar ile ilgili yolsuzluklarda ve dolandırıcılıklarda Amerikan polisinin tecrübe kazanmaya başladığı da düşünülmekte.

Yolsuzluklar Bitcoin İle Devletleri Karşı Karşıya Getiriyor Mu?

Bitcoin ve Devletler Karşı Karşıya Mı Geliyor!
Bitcoin ve Devletler Karşı Karşıya Mı Geliyor!

Bitcoin’in bu şekilde yasadışı kullanımının önüne geçmeye çalışan bir çok düzenleyici kurum mevcut. Peki dolandırıcılık, vergi kaçırma ve yasadışı kullanımlar sebebi ile devletler Bitcoin’in üzerine mi gidiyor. Aslında BTC’yi kısıtlamaya çalışan ülkelerin temel birkaç sebebinden biri de bu diyebiliriz. Madencilerin çevreye olan zararlarının yanı sıra bu gibi dolandırıcılık haberleri dikkat çekiyor. Devletlerin dikkatini çeken bu gelişmeler Bitcoin ve kripto paraların adını kötüye çıkarıyor diyebiliriz. Bu sebeple bu tarz haberler kısa vade içerisinde fiyat için bir şey ifade etmiyor gibi gözükse de uzun vadede kötü haberleri tetikleyebiliyorlar.

Buna bağlı olarak kötü niyetli insanlardan vatandaşlarını korumak isteyen devletler tedbirler alabiliyor. Bazı düzenleyici kurumlar ise ortak bir yol izleyerek vergilendirme getiriyor. Bu konu hakkında borsaların attığı adımlar da mevcut. Örneğin Binance bir vergi takip uygulaması geliştirdiğini duyurdu. Devletler ile kripto paraların geleceğini savunanlar anlaşma yoluna gitmek istiyor gibi gözüküyor.

0 0 Oylar
İçeriği Oyla

Güncel analiz ve haberlerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin, Telegram ve Analiz kanalımıza katılın!

Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook