ABD Eski Hazine Bakanı’ndan Bitcoin’e (BTC) Destek!

ABD eski Hazine Bakanı ve Dünya Bankası’nın eski Baş Ekonomisti Lawrence Summers, yaptığı röportajda  kripto para birimlerinin artık hayatımızda kalıcı olduğunu söyledi.

lawrence
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Lawrence Summers açıklamalarında Bitcoin’e de olumlu sözler söyledi. Bitcoin’e karşı olumsuz haberlerin dolu olduğu gündemde artan FUD’a karşı kritik açıklamalar yaptı. Öyle ki Bitcoin’de neredeyse yüzde 50’lik bir düşüş yaşandı.

Summers açıklamalarında Bitcoin’in “internet üzerinden  ticaret yapmak için vazgeçilmez bir varlık” olabileceğini söyledi. Ayrıca Summers, tıpkı altın gibi Bitcoin’in enflasyona karşı bir koruma olarak yatırımcılar için bir seçenek haline gelebileceğini ve dijital altın rolünü üstleneceğini söyledi.

Bu açıklamalar ile ABD eski Başkanı Lawrance Summers Bitcoin’e olan desteğini dile getirdi.

fud

Bitcoin Boğa Piyasasında FUD Normal Karşılanmalı!

Korku, belirsizlik ve şüphe (FUD) olarak adlandırılan FUD’da yatırımcılar bu duygulara kapıldığından varlıkta güvensizlik oluşur ve fiyat düşmeye başlar. Şu anda Bitcoin için gelen olumsuz haberler Bitcoin’deki FUD’u arttırmakta ve fiyatın yükselmesine engel olmaktadır.

Her boğa döngüsü aynı zamanda bir dizi büyük geri çekilmeyi de görüyor ve bu boğa döngüsünde de durum böyle olabilir. Bitcoin yaklaşık 4 aydır istikrarlı bir şekilde yeni ATH’lere ulaştıkran sonra,  piyasa yüzde 40’ın üzerinde  büyük bir düzeltme gördü. Önceki boğa döngülerinde, BTC yüzde 40 ve üzerinde en az 3-4 ana düzeltme kaydetmişti.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 40,310.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir, kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!