Diğer
  Ana SayfaHaberABD Enflasyon Verileri Açıklanacak: Bitcoin için Ne Kadar Önemli?

  ABD Enflasyon Verileri Açıklanacak: Bitcoin için Ne Kadar Önemli?

  -

  • ABD’nin yıllık enflasyonu yüzde 5 olarak bekleniyor.
  • Goldman Sachs, enflasyonun beklentilerden daha kötü olmasını öngörüyor.

  Haftanın en önemli gelişmesi olan ABD enflasyon verilerinin açıklanmasına az bir zaman kaldı; bunun Bitcoin için anlamı ne?

  ABD TÜFE Verileri Açıklanacak; Beklentiler!

  Bitcoin (BTC) (23)

  Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE), ABD borsaları açılmadan bir saat önce 15.30’da açıklanacak. Yıllık bazda enflasyonun (YoY) %5,0’te değişmeden kalması bekleniyor (geçen seferki %5,0’e kıyasla). Çekirdek oranın %5,6’dan %5,5’e hafifçe düşmesi bekleniyor. Aylık bazda, TÜFE’nin en son %0,4’e karşı %0,1 ve çekirdek oranın en son %0,3’e karşı %0,4 olması bekleniyor.

  Bugünün TÜFE açıklaması büyük önem taşıyabilir çünkü ABD Merkez Bankası (FED) ile piyasa beklentileri arasında önemli bir tutarsızlık vardır. Nokta grafiğine ve Jerome Powell’a göre, bu yıl planlanan herhangi bir faiz indirimi yokken, CME FedWatch aracına göre piyasa blöf yapıyor ve çoğunluk iki ila üç faiz indirimi öngörüyor.

  Bir taraf erken boyun eğmek zorunda kalacak ve TÜFE rakamları beklenenden daha kötü gelirse, bu piyasayı sarsabilir. Sonuç olarak, borsanın düşmesi ve muhtemelen Bitcoin’i de aşağı çekmesi beklenebilir. Bugünün TÜFE rakamlarında olumlu bir sürpriz bu nedenle piyasa için oldukça önemlidir.

  Dikkat çekici bir şekilde, Goldman Sachs çekirdek TÜFE’nin Nisan ayında %0,3’lük konsensüsün üzerinde %0,47 artmasını bekliyor. Bu aynı zamanda yıllık oranı %5,5 olan beklentilerin üzerinde %5,59’a getirecektir. Bankacılık devi ayrıca TÜFE’nin %0,50’ye (%0,4’e karşı) yükseleceğini ve bunun da yıllık oranı %5,09’a (%5,0’a karşı) yükselteceğini tahmin ediyor.

  Bitcoin’de Güncel Görünüm

  TÜFE açıklaması öncesinde, Bitcoin fiyatı zor bir durumda kaldı. Ayılar kontrolü ele almaya başlıyor ancak boğalar daha yüksek zaman dilimlerinde üstünlük sağlamaya devam ediyor.

  Ayrıca, Bitcoin kalıcı piyasasının short pozisyonlara aşırı doygun olduğuna dair işaretler var. Bitcoin Perp CVD Buckets ve Delta Emirleri, short pozisyonlarda bir miktar tasfiye gösterirken, yükselişlerde hala ağır short pozisyonlar gösteriyor.

  Öte yandan, 2019’un eski bir “geri dönüş göstergesi” yanıp sönüyor: Bitmex spotun altında işlem görüyor. Zincir üstü verilere göre, Bitcoin’in BitMEX’teki fonlama oranı, fiyatlar yükselmeden hemen önce Mart ortasındaki fiyatlara karşı büyük pozisyonlardan bu yana en negatif oranını gösteriyor.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Ethereum Bu Seviyeyi Geçmeli! Güncel ETH Analizi

  Ethereum'un saatlik fiyat grafiği incelendiğinde direnç bölgesinde olduğunu gözlemliyoruz. ETH'nin belirli seviyelerdeki kapanışları ve destek aralığından dönüşü, yükseliş hareketinin devamını sağlayabilir. Ancak fiyatın belirli bir direnci aşması gerekmektedir.

  Jim Cramer, SEC’in Binance Borsasına Açtığı Davayı Değerlendirdi

  Eski hedge fon yöneticisi ve TV ünlüsü Jim Cramer, SEC'in Binance borsasına açmış olduğu dava için değerlendirmelerde bulundu.

  Bitcoin Yükseliş Trendini Başlatacak Mı? Güncel BTC Analizi

  Bitcoin'in fiyat grafiğini incelediğimizde, yaklaşan direnç seviyesi ve üçgen formasyonunun etkisi göze çarpıyor. Ayrıca belirtilen destek ve direnç bölgeleri arasında fiyat hareketlerinin şekillendiği görülüyor.

  SEC Başkanı Gary Gensler, Bitcoin Borsası Coinbase Hakkında Konuştu

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, kripto para sektörü hakkında yorumlamalarda bulundu.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler